BK MLADA BOLESLAV
18. 4. 2010 | Michal Miškovský

Hotovo! Mladá Boleslav vyhrála baráž 4:1 na zápasy

BAR5, neděle 18. 4. 2010
Ml. Boleslav - Chomutov MBL - CHM
M l. B o l. – Mise splněna. Hokejisté BK Mladá Boleslav potřetí v řadě zvládli závěrečnou baráž. Po dvou skalpech Ústí nad Labem tentokrát musel sklonit hlavu jiný severočeský klub – Chomutov. Bruslařský klub vyhrál sérii 4:1 na zápasy, když závěrečný nedělní duel ovládl výsledkem 5:1.
Ml. Boleslav: Schwarz – Frolo, Jiruš, Jindra, Žabka, Lehikoinen, Duben – Nouza, Sýkora, Boháč – Pabiška, Macho, Fabuš – Gajovský, Bahenský, Handlovský – Loskot, Vrbata, Sup
Chomutov: Hanuljak – Pulpán, Bombic, Trefný, Všetečka, Pavlas, Brňák, Tribuncovs – Hruška, Duda, Procházka – Trochta, Skořepa, Eiselt – Hašek, Mikšovic, Jíra – Polanský, Domin, Jeslínek
Branky a nahrávky: 14. Jiruš (Sýkora, Nouza), 20. Fabuš (Macho), 24. Sýkora (Macho, Vrbata), 29. Sýkora (Boháč, Nouza), 44. Boháč (Sýkora, Nouza) - 15. Duda (Pulpán). Rozhodčí: Hribik, Hradil – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:12. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4010.

Fotogalerie

Komentář

Domácí se museli obejít bez kapitána Richarda Krále, kterého nepustily na led potíže se zády. Chomutov postrádal zraněného obránce Jakuba Grofa a útočníka Milana Krafta, který v předchozím utkání vyfasoval trest ve hře.

Bruslařský klub vstoupil do utkání aktivně a už po šestnácti vteřinách hry usedl na trestnou lavici Bombic. V následné přesilovce se do velké příležitosti dostal Fabuš, ale jeho zakončení zblízka pokryl Hanuljak. Na opačné straně v šesté minutě zahrozil Hruška, který z pravé strany najížděl na Schwarze, ale volné místo svou střelou nenašel. O minutu později se po špatné rozehrávce Chomutova dostal k puku v útočném pásmu osamocený Gajovský, ale bekhendem přestřelil.

Když domácí neuspěli při velkém náporu v osmé minutě a Trefného skrytou střelu od modré vyrazil Schwarz lapačkou nad branku, skóre se poprvé měnilo až ve 14. minutě. Jiruš si sjel mezi kruhy a kotouč procpal po ledě do branky. Chomutovská odpověď přišla o 50 vteřin později. Pulpán se na modré neukvapil, místo očekávané střely našel u pravé tyčky volného Dudu a ten v pohodě zasunul kotouč do poloprázdné části branky. V závěru třetiny hráli domácí přesilovku a 25 vteřin před odchodem do kabin ji využili. Machovu střelu od modré usměrnil do branky tečí Macho. Rozhodčí ještě s kolegou u videa konzultoval možnost vysoké hole, ale gól na 2:1 byl uznán.

Hned ve 23. minutě měli domácí k dispozici dvouminutovou přesilovku 5 na 3, neboť ve stejném okamžiku faulovali Tribuncovs a Mikšovic. Nabídnutou výhodu Mladá Boleslav zužitkovala po čtyřiceti vteřinách, kdy se z mezikruží prosadil Sýkora. Při pokračující klasické přesilovce následovala řada dalších šancí Středočechů, ale bez využití. Ve 27. minutě mohl zkorigovat stav Procházka, ale před poloprázdnou brankou se k dorážce nedostal. Když o dvě minuty později hráli Boleslavští další přesilovku, na 4:1 se trefil znovu Sýkora. Tentokrát měl na hranici brankoviště před poloprázdnou svatyní ulehčenou pozici.

Vzápětí mohl přidat pátý gól Vrbata, už už se prokličkoval před branku, ale na poslední chvíli byl zahákován. Při přesilovce Nouzovi závěrečný blafák nevyšel. Ve 38. minutě se z pravé strany řítil na Hanuljaka Gajovský, ale protihráč byl u něj rychle, a tak jeho zakončení nebylo příliš nebezpečné. Závěr prostředního dějství přinesl přesilovku Mladé Boleslavi, ale skóre se neměnilo.

Domácí přivítali soupeře ve třetí třetině další přesilovkou, kterou ve 44. minutě využil Boháč. Chomutovští postupně nezvládali, že se jejich sen o extralize rozplývá a faulů na jejich straně přibývalo. Mladoboleslavští si včetně diváků závěr užívali, hosté většinou střídali se svěšenými hlavami. Jedinou menší komplikací za cestou k celkovému triumfu bylo v 55. minutě dvojnásobné oslabení po faulech Dubna a Lehikoinena. Ani během přesilovky 5 na 3 však hosté nepřidali druhý gól a cesta za radostí domácích ze záchrany byla volná.

Související články

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 16:00 | Dor.
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav