BK MLADA BOLESLAV
4. 4. 2010 | Tereza Janovská, Jitka Čechová, Tereza Janovská

Na závěr play-out vezou Boleslavští prohru z Varů

UDR, neděle 4. 4. 2010
K. Vary - Ml. Boleslav KVA - MBL
K. V a r y - Mladoboleslavští hokejisté jsou nejspíš rádi, že mají tuhle utrápenou část sezony za sebou. V posledním zápase play-out na ledě karlovarské Energie inkasovali po jedné brance v každé třetině, aniž by sami nějaký gól vsítili. Teď už jim nezbývá nic jiného, než střádat energii a psychické i fyzické síly na baráž.
K. Vary: Sáblík - Němec, Černý, Shmidt, Loginov, Prošek, Mucha, Nosek, Hluchý, Košťál, Hřebejk, Skuhravý, Pech, Kumstát, Zucker, Melenovský, Balázs, Budínský, Skladaný, Cyganov, Čachotský
Ml. Boleslav: Schwarz (32. Valent) - Jindra, Lehikoinen, Čížek, Kasík, Kubeš, Duben, Ferebauer, Frolo - Bahenský, Handlovský, Vrbata, Gajovský, Pabiška, Vrba, Macho, Nouza, Boháč, Loskot, Král
Branky a nahrávky: 13. Němec (Skuhravý), 28. Balazs (Cyganov, Schmidt), 43. Čachotský (Cyganov, Balazs). Rozhodčí: Mikula, Šír - Bryška, Čech. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3046.

Fotogalerie

Komentář

První větší šanci pro domácí vytvořil ve dvanácté minutě Balász, který zpoza branky přihrál najíždějícímu Čachotskému. Ten však z dobré pozice minul klec. Další akce karlovarských útočníků již skončila lépe. Při signalizovaném trestu střílel Skuhravý od modré. Jeho střelu Schwarz ještě vyrazil, ale pouze na hůl Ondřeje Němce, který přesnou ranou poprvé v dnešním zápase rozvlnil sítě hostující klece.

Další branku mohli domácí přidat o čtyři minuty později. Střela Kumstáta se odrazila od boleslavského brankáře na hůl Skuhravého, který z bezprostřední blízkosti vypálil. Schwarz si však poradil nejen s touto střelou, ale i s dorážkami Skladaného a Pecha.

Prostřední část hry začali znovu lépe domácí. I ve vlastním oslabení dokázali Schwarze v bráně trochu potrápit, ale stav se měnil až ve dvacáté sedmé minutě. Cyganov přihrál do levého kruhu volnému Davidu Balászovi, který šikovnou střelou zvýšil náskok o dvě branky.

V polovině zápasu z brány odstoupil Marek Schwarz a jeho místo v bráně zaujal Michal Valent. Spolu s ním však odešel na trestnou Handlovský, a tak měl Valent ihned z počátku plné ruce práce. S novým brankářem však přišli i nové šance a odhodlání na straně hostů. Do útoku se dostal Pabiška, jeho střela jen těsně minula pravou tyč Sáblíkovy brány. O chvíli později se ve vlastním oslabení dostel ke střele Frolo, jehož odraženou střelu ještě dorážel Nouza, ale na skvěle chytajícího Sáblíka nevyzrál.

Energetici v posledním dějství nenechali svého soupeře ani rozehrát a už se stav měnil znovu. Tomáš Čachotský nejdříve obehrál Vrbu a poté vystřelil z prostoru v pravém kruhu. Valent na jeho rychlou střelu neměl žádnou šanci reagovat.

Mladá Boleslav se snažila vsítit alespoň čestnou branku, což se málem podařilo Frolovi. Ten svou dělovkou z mezikruží karlovarskému brankáři pořádně zavařil. Avšak z protiútoku to byly znovu Karlovy Vary, kteří mohli vsítit další branku. Zucker si šikovně najel před bránu, přihrál volnému Hřebejkovi,jehož střela se jen odrazila od Valenta znovu k Zuckerovi. Ten však při zakončení byl faulován Lehikoinenem.

Ohlasy trenérů

Jan Tlačil, trenér BK Mladá Boleslav: "Nedůrazem před brankou jsme v první třetině poskytli domácím šanci ke skórování. Ve druhé třetině jsme měli hodně šancí, ale bohužel naše koncovka je opravdu velice špatná. Ve třetí třetině se zápas jenom dohrával."

Václav Baďouček, asistent trenéra HC Energie Karlovy Vary: "My jsme splnili to, co jsme si předsevzali. Rozloučili jsme se s našimi fanoušky vítězstvím, protože víme, že si s námi letos hodně vytrpěli. Sezona určitě nebyla povedená, ale tak to někdy v životě i ve sportu chodí, že ne vždy se všechno podaří. Chtěl bych všem lidem, kteří dnes přišli a kteří chodili v hojném počtu po celou sezonu, poděkovat. Zejména za to, že nám zachovávali přízeň, přestože jsme jim tu radost nedělali. Budeme se snažit příští sezonu polepšit."

Související články

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 16:00 | Dor.
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav