BK MLADA BOLESLAV
23. 3. 2010 | Martin Lísal, Jitka Čechová, Martin Lísal

Ze střelecké bitvy v Brně se Boleslavští vrací s prázdnýma rukama a opět klesají ke dnu

UDR, úterý 23. 3. 2010
Kometa Brno - Ml. Boleslav KOM - MBL
B r n o - Bruslařský klub otevíral ve 23. minutě skóre, v přesilovce mířil přesně Fabuš. Hra v početní převaze se ukázala být důležitým faktorem, následné tři góly a tedy obrat vyprodukoval domácí celek právě za této herní situace. V čase 44:08 snižoval Handlovský, Boleslav se však radovala jen půl minuty. Na 3:4 dával deset minut před koncem ještě Bahenský, to bylo ale ze střeleckého arzenálu již všechno. A protože Karlovy Vary porazily v prodloužení Kladno, ocitla se Mladá Boleslav zpátky na posledním místě.
Kometa Brno: Hovi - Houdek, Bičánek, Novák, Ovčačík, Richter, Mojžíš, Zubíček - Erat, Dopita, Dlouhý - Varaďa, Divíšek, Hubáček - Šindel, Huml, Brabenec - Svoboda, Procházka, Ludvík
Ml. Boleslav: Schwarz - Duben, Žabka, Jindra, Lehikoinen, Kasík, Jiruš, Štěrbák - Nouza, Sýkora, Boháč - Pabiška, Král, Sup - Fabuš, Macho, Bahenský - Gajovský, Vrbata, Handlovský
Branky a nahrávky: 34. Huml (Svoboda, Richter), 37. Dlouhý (Erat, Zubíček), 44. Zubíček (Dopita), 45. Svoboda (Huml, Brabenec) – 23. Fabuš (Boháč, Macho), 45. Handlovský (Vrbata), 51. Bahenský (Fabuš, Macho). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7125.

Komentář

Úvodní třetina se nesla ve snižném tempu, oba týmy se snažily útočit a hra se tak rychle přelévala ze strany na stranu. Ofenzivu na sebe vzalo několik hráčů, v tmavém dresu Boleslavi to byl zejména Tomáš Sýkora, který v první desetiminutovce vyslal směrem k Hovimu čtyři kotouče, ani jeden se však nezastavil o síťku. Na druhé straně operovali silou tornáda Hubáček s Divíškem, oba jmenovaní několikrát rozebrali obranu Boleslavi, ale stejně jako v případě Sýkory ani tady jejich manévry nepřinesly změnu skóre.

Po nepřesné rozehrávce Komety mohl tuto neefektivitu trestat Bahenský, ale jeho střele z ideální pozice chyběla razance, Hovi betonem vyrazil. V závěru ožila i první formace Komety, Dopita se snažil procedit puk z úhlu, z dobré pozice střílel i Erat, ale Schwarz byl pozorný. Boleslavský gólman vystavil v první třetině stopku deseti střeleckým pokusům Komety, Hovi na druhé straně zasahoval osmkrát. O tom, jak si oba vedli, svědčí skóre po této části hry - 0:0.

Do druhé části vstupovala Kometa v početní výhodě, na lavici hanby seděl Lehikoinen. Příliš nervózní ale být nemusel, půlená přesilovka Kometě nevyšla, naopak – po vzájemném souboji před Schwarzem putoval na trestnou lavici Varaďa a Boleslav přesilovou hru využít dokázala. Po sérii přihrávek se prosadil stejný hráč jako v minulém zápase na ledě Ronda Peter Fabuš. Mohlo být pro Kometu i hůře, ale brejk tří na jednoho nezakončili hosté optimálně a další početní výhodu nevyužili, takže Pavel Zubíček na trestné příliš netrpěl.

Brno dokázalo odpovědět až ve třetí početní výhodě. Faul Žabky potrestal dobře postavený Ivan Huml, který vrátil do sítě vyraženou Richterovu střelu. V mezihře hrozil Dlouhý a po něm Koma, neuspěli, nicméně důrazný útočník Dlouhý se nakonec přeci jen první branky od listopadového zápasu se Spartou dočkal. V další početní výhodě vypálil Erat, Schwarz dokázal jeho ránu jen vyrazit a Radek Dlouhý kotouč nekompromisně napálil do sítě – 2:1. Odpovědět mohl před sirénou Fabuš, ale tentokrát na Hoviho nevyzrál.

Poslední třetina přinesla strhující vyvrcholení skvělé podívané, v play-out letos ještě neviděné. Hned po pár vteřinách mohl skórovat Erat, ale ještě neuspěl. Ovšem v následné přesilové hře napřáhl Pavel Zubíček a publikum aplaudovalo. Bek, který se proti Zlínu nepříjemně zranil a dlouho byl mimo hru, trefil přesně horní roh branky a Brno vedlo o dva góly. Ne však dlouho, po 40 vteřinách našel po chybě obrany odpověď Lukáš Handlovský a vrátil Středočechy do zápasu.

Ovšem po další půlminutě to bylo 4:2 - Jaroslav Svoboda trefil z voleje levý horní roh Schwarzovy klece a domácí diváci opět jásali. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, gólmani čarovali a trenérům zřejmě hrůzou vstávaly vlasy na hlavě, neboť na úkor ofenzivy trpěla obranná fáze. V přesilové hře Boleslav pálila jako u Verdunu, ujala se ale až nenápadná rána Zdeňka Bahenského devět minut před koncem. Přes hodně hektické chvilky v závěru dokázala Kometa výhru udržet a výrazně se tak přiblížila záchraně.

Ohlasy trenérů

Vladimír Jeřábek, trenér HC Kometa Brno: "První třetina byla hodně opatrná. Boleslav po úspěchu v Karlových Varech byla v pohodě a dostávala se do šancí. Mohli jsme si utkání lépe uhlídat, kdybychom neinkasovali kontaktní branku. Pronásleduje nás to celou sezonu, že po vstřelené brance polevíme. Dostaneme se ihned pod tlak. Boleslav stále po celý zápas žila a duel byl nervózní až do konce."

Jiří Šejba, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: "Měli jsme utkání dobře rozehrané. Přišli jsme o ně kvůli zbytečným chybám a hlavně vyloučením. Domácí hokejisté je zužitkovali a potom už byl zápas z naší strany jen vabank. Musíme bojovat dál."

Související články

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 16:00 | Dor.
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav