BK MLADA BOLESLAV
7. 2. 2010 | Štěpán Tomš

Po přestřelce s Vítkovicemi bez bodu

49., neděle 7. 2. 2010
Ml. Boleslav - Vítkovice MBL - VIT
M l. B o l. – Nebývalé množství gólů viděli diváci ve 49. kole v Metrotav Aréně, Boleslavští hokejisté však vyšli bodově naprázdno. Vítkovice získaly v úvodu dvougólový náskok, který se domácím podařilo umazat, stejně jako vyrovnat na 4:4. Ve třetí třetině ale Boleslav přišla o šanci na body po individuální chybě, kterou potrestal Vrána. Fabuš stačil bleskově snížit, power-play už nepomohla.
Ml. Boleslav: Schwarz (31. Valent) – Šterbák, Frolo, Lehikoinen, Jiruš, Kasík, Jindra, Duben – Bahenský , Sýkora, Boháč – Fabuš, Kracík, Macho – Nouza, Král, Handlovský – Hovorka, Vrbata, Gajovský
Vítkovice: Štěpánek (29. Šindelář) – Stehlík, Voráček, Sičák, Barinka, Rehák, Jurečka – Treille, Štefanka, Kvapil – Klimek, Burger, Krenželok – Ujčík, Vrána, Svačina
Branky a nahrávky: 15. Macho (Fabuš), 27. Sýkora (Král, Vrbata), 29. Sýkora (Král, Kasík), 49. Macho, 59. Fabuš (Jiruš, Lehikoinen) – 5. Kvapil (Štefanka), 7. Kvapil (Treille), 23. Stehlík (Štefanka), 31. Klimek (Krenželok), 52. Štefanka, 59. Vrána. Rozhodčí: Hodek, Jeřábek – Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3660.

Fotogalerie

Komentář

Boleslavským hokejistům nevyšel vstup do utkání. Už ve třetí minutě přihlíželi, jak Burger promáchl puk před prázdnou bránou. A z podobné pozice také Vítkovice vstřelily první gól. Štefankovu přihrávku zpracoval mezi obránci Kvapil a střelou nahoru nedal Schwarzovi šanci. V sedmé minutě přišel druhý direkt znovu z hole Kvapila. Oba domácí obránci si všímali Treilleho, a tak svou pouť k boleslavské kleci zakončil v signalizované výhodě vítkovický forvard blafákem.

Domácím se stále nedařilo zakládat účinné protiútoky, neboť většina pokusů byla sražena ještě před Štěpánkem. Pak přišel náznak dobré šance z hole Vrbaty, jenže jeho přihrávka před bránu neprošla. Nakonec snížil druhý boleslavský útok. Kracík sice nejprve neuspěl individuálně, pak ale přišla Fabušova nahrávka zpoza brány a Macho snížil na 1:2.

Na začátku druhé části usedli na trestnou lavici Ujčík s Handlovským – hrálo se 4 na 4. Po nahození Frola puk poskakoval po vítkovickém brankovišti, Sýkora to však měl zády k bráně s dorážkou těžké. Na druhé straně naopak uspěl Stehlík a Ostravané vedli znovu o dvě branky. Další obrovskou šanci měl před Schwarzem Vrána, avšak místo aby puk usměrnil za boleslavského brankáře, povedlo se mu ho „pouze“ zastavit v brankovišti.

Středočeši započali stíhací jízdu v přesilovce. Vrbata zachytil vyhození, přihrávkou nalezl za překvapenou vítkovickou obranou volného Krále, který s ledovým klidem – pro něj typickým – ještě vyšperkoval pozici pro Sýkoru. Účty byly vyrovnány v další přesilovce, v níž se puk šťasným odrazem dostal po Kasíkově nahození ke Královi a znovu k Sýkorovi.

Dál už hostům střežil bránu místo Štěpánka Šindelář. Svou hokejovost předvedl znovu Král překvapivým lobem Šindelářovy brány, ale Bahenský byl pečlivě střežen. Ve 34. minutě strhl vedení na stranu Steelu pohodlně Klimek a Schwarz odjel sám střídat. Nejlepší pozici pro vyrovnání měl Gajovský, jehož únik skončil nedokrouceným blafákem do bekhendu.

V závěrečné dvacetiminutovce byl v první šanci Fabuš, po pár minutách zase vyvolal vzruch v ochozech Nouza. Ve 49. minutě bylo znovu srovnáno. Boleslavští ujížděli dokonce ve třech proti jedinému obránci, Macho se však rozhodl zakončit sám. V 52. minutě bylo vše znovu jinak . Štefanka nejprve trefil tyčku, od které se puk odrazil za bránu, odkud Štefanka bez rozpaků střílel znovu a odrazem od Valenta opravdu uspěl.

Jen o minutu později musel Valent pohotově likvidovat Klimkovu gólovku z bezprostřední blízkosti. Boleslav se dál snažila vyrovnat, v 59. minutě ale přišla chyba Kasíka a Vrána přidal šestý gól. V tu chvíli se vetšina diváků zvedla ze sedaček a zamířila k východu, aby se za pár sekund zastavila a sledovala pokračující drama, neboť bleskově snížil Fabuš. Boleslav si vzala oddechový čas, vždyť na vyrovnání měla ještě osmdesát sekund, jenže na kýžené vyrovnání už nedošlo.

Související články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.