BK MLADA BOLESLAV
7. 2. 2010 | Štěpán Tomš

Po přestřelce s Vítkovicemi bez bodu

49., neděle 7. 2. 2010
Ml. Boleslav - Vítkovice MBL - VIT
M l. B o l. – Nebývalé množství gólů viděli diváci ve 49. kole v Metrotav Aréně, Boleslavští hokejisté však vyšli bodově naprázdno. Vítkovice získaly v úvodu dvougólový náskok, který se domácím podařilo umazat, stejně jako vyrovnat na 4:4. Ve třetí třetině ale Boleslav přišla o šanci na body po individuální chybě, kterou potrestal Vrána. Fabuš stačil bleskově snížit, power-play už nepomohla.
Ml. Boleslav: Schwarz (31. Valent) – Šterbák, Frolo, Lehikoinen, Jiruš, Kasík, Jindra, Duben – Bahenský , Sýkora, Boháč – Fabuš, Kracík, Macho – Nouza, Král, Handlovský – Hovorka, Vrbata, Gajovský
Vítkovice: Štěpánek (29. Šindelář) – Stehlík, Voráček, Sičák, Barinka, Rehák, Jurečka – Treille, Štefanka, Kvapil – Klimek, Burger, Krenželok – Ujčík, Vrána, Svačina
Branky a nahrávky: 15. Macho (Fabuš), 27. Sýkora (Král, Vrbata), 29. Sýkora (Král, Kasík), 49. Macho, 59. Fabuš (Jiruš, Lehikoinen) – 5. Kvapil (Štefanka), 7. Kvapil (Treille), 23. Stehlík (Štefanka), 31. Klimek (Krenželok), 52. Štefanka, 59. Vrána. Rozhodčí: Hodek, Jeřábek – Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3660.

Fotogalerie

Komentář

Boleslavským hokejistům nevyšel vstup do utkání. Už ve třetí minutě přihlíželi, jak Burger promáchl puk před prázdnou bránou. A z podobné pozice také Vítkovice vstřelily první gól. Štefankovu přihrávku zpracoval mezi obránci Kvapil a střelou nahoru nedal Schwarzovi šanci. V sedmé minutě přišel druhý direkt znovu z hole Kvapila. Oba domácí obránci si všímali Treilleho, a tak svou pouť k boleslavské kleci zakončil v signalizované výhodě vítkovický forvard blafákem.

Domácím se stále nedařilo zakládat účinné protiútoky, neboť většina pokusů byla sražena ještě před Štěpánkem. Pak přišel náznak dobré šance z hole Vrbaty, jenže jeho přihrávka před bránu neprošla. Nakonec snížil druhý boleslavský útok. Kracík sice nejprve neuspěl individuálně, pak ale přišla Fabušova nahrávka zpoza brány a Macho snížil na 1:2.

Na začátku druhé části usedli na trestnou lavici Ujčík s Handlovským – hrálo se 4 na 4. Po nahození Frola puk poskakoval po vítkovickém brankovišti, Sýkora to však měl zády k bráně s dorážkou těžké. Na druhé straně naopak uspěl Stehlík a Ostravané vedli znovu o dvě branky. Další obrovskou šanci měl před Schwarzem Vrána, avšak místo aby puk usměrnil za boleslavského brankáře, povedlo se mu ho „pouze“ zastavit v brankovišti.

Středočeši započali stíhací jízdu v přesilovce. Vrbata zachytil vyhození, přihrávkou nalezl za překvapenou vítkovickou obranou volného Krále, který s ledovým klidem – pro něj typickým – ještě vyšperkoval pozici pro Sýkoru. Účty byly vyrovnány v další přesilovce, v níž se puk šťasným odrazem dostal po Kasíkově nahození ke Královi a znovu k Sýkorovi.

Dál už hostům střežil bránu místo Štěpánka Šindelář. Svou hokejovost předvedl znovu Král překvapivým lobem Šindelářovy brány, ale Bahenský byl pečlivě střežen. Ve 34. minutě strhl vedení na stranu Steelu pohodlně Klimek a Schwarz odjel sám střídat. Nejlepší pozici pro vyrovnání měl Gajovský, jehož únik skončil nedokrouceným blafákem do bekhendu.

V závěrečné dvacetiminutovce byl v první šanci Fabuš, po pár minutách zase vyvolal vzruch v ochozech Nouza. Ve 49. minutě bylo znovu srovnáno. Boleslavští ujížděli dokonce ve třech proti jedinému obránci, Macho se však rozhodl zakončit sám. V 52. minutě bylo vše znovu jinak . Štefanka nejprve trefil tyčku, od které se puk odrazil za bránu, odkud Štefanka bez rozpaků střílel znovu a odrazem od Valenta opravdu uspěl.

Jen o minutu později musel Valent pohotově likvidovat Klimkovu gólovku z bezprostřední blízkosti. Boleslav se dál snažila vyrovnat, v 59. minutě ale přišla chyba Kasíka a Vrána přidal šestý gól. V tu chvíli se vetšina diváků zvedla ze sedaček a zamířila k východu, aby se za pár sekund zastavila a sledovala pokračující drama, neboť bleskově snížil Fabuš. Boleslav si vzala oddechový čas, vždyť na vyrovnání měla ještě osmdesát sekund, jenže na kýžené vyrovnání už nedošlo.

Související články

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 16:00 | Dor.
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav