BK MLADA BOLESLAV
15. 1. 2010 | Jitka Čechová

Na ledě Liberce Boleslavští nepřipustili žádné pochybnosti, opět vezou tři body

40., pátek 15. 1. 2010
Liberec - Ml. Boleslav LIB - MBL
L i b e r e c – Hokejisté Bruslařského klubu letos už podruhé celkem jasně vyhráli na ledě libereckých Tygrů a znovu si tak domů do Boleslavi vezou tři body. Domácí celek sice se Středočechy dlouho držel krok, na góly Supa a Dubna pokaždé našli poměrně rychle odpověď. Ve 34. minutě však Mladoboleslavští díky Kracíkovi zvýšili už na 3:2, načež následovaly "pojistky" Supa a Sýkory. Liberec se jen marně snažil ještě alespoň o snížení.
Liberec: Pinc – Jareš, Malkamäki, Rýgl, Derner, Moravec, Čakajík, Holub – Podkonický, Matějovský, Plodek – Kašpařík, Špaček, Blatný – Nedvěd, Víšek, Vantuch – Dušek, Ondřej, Bárta
Ml. Boleslav: Valent – Jindra, Kasík, Frolo, Duben, Lehikoinen, Jiruš, Žabka – Pabiška, Král, Sup – Nouza, Sýkora, Boháč – Fabuš, Kracík, Macho – Bahenský, Gajovský, Handlovský
Branky a nahrávky: 12. Nedvěd (Rýgl), 29. Jareš (Rýgl, Víšek) – 9. Sup (Král, Pabiška), 26. Duben (Gajovský, Nouza), 34. Kracík (Macho, Jiruš), 54. Sup, 56. Sýkora (Král, Vrbata). Rozhodčí: Polák, Šindler - Pavlovič, Rozlílek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6685.

Komentář

Na první akci si diváci v liberecké aréně museli diváci počkat až do druhé minuty, kdy to nijak zvlášť výrazně zkusil Boháč zpoza domácího obránce. Jen o pár vteřin později už podstatněji zahrozil Podkonický, který rozezvučel tyčku. Ve třetí minutě usedl na trestnou lavici Handlovský a domácí Tygry čekala početní výhoda. Nijak produktivně se jí ale nechopili, pouze na jejím konci si jednu z větších šancí připsal Nedvěd. Valent schoval puk do lapačky.

Těsně před polovinou první třetiny se skoro jako blesk z čistého nebe prosadil Michal Sup, který na Pince puk spíš jen tak nahazoval, tomu ale proklouzl podél vyrážečky do sítě. Boleslav se z vedení netěšila dlouho, v závěru 12. minuty pálil od modré Rýgl a kotouč do sítě úspěšně tečoval Petr Nedvěd. Ve zbytku třetiny viděli diváci hlavně souboje ve středním pásmu s občasnými výpady střídavě na jednu, a pak zase druhou stranu hřiště.

Boleslav na začátku třetiny dohrávala přesilovou hru a dokázala si vytvořit i slušný tlak, ani nadvakrát dorážející Král však puk do sítě neusměrnil, a tak se pokračovalo za vyrovnaného stavu 1:1. Středočeši i nadále působili aktivněji, ve 23. minutě si tak vykoledovali faul Nedvěda. V přesilovce střílel zpoza hráče Macho, hodně nebezpečná byla i střela Krále, který se nejrychleji zorientoval v hloučku hráčů. Početní výhoda zůstala nevyužitá, v přetrvávajícím tlaku se ale nakonec od modré trefil Miroslav Duben.

Jenže stejně jako v první dvacetiminutovce si Bruslařský klub vedení dlouho neudržel. Přesně ve vteřině, kdy se vracel vyloučený Fabuš, se totiž v podobném duchu jako Duben trefil Richard Jareš. Následovala celá série trestů, rozhodčí jich mezi oba týmy rozdělil stejným poměrem - ve druhé třetině celkem šest. V žádné z nich sice gól nepadl, ale opět se v ještě stále trvajícím tlaku prosadil šikovnou tečí Jaroslav Kracík. Boleslav mohla dokonce odskočit na rozdíl dvou branek, do prázdné sítě dorážel Macho, nicméně sudí gól neuznal, protože jej bylo dosaženo vysokou holí.

Třetí dějství zahájil Liberec pochopitelným tlakem, už po pár vteřinách hry to z poměrně ostrého úhlu zkoušel Víšek. Valent byl připraven. O dost nebezpečnější byla střela zápěstím Ondřeje. Ve 45. minutě domácí špatně střídali a na druhou stranu se vydal Nouza. Pinc proti němu vyrazil z branky a dost mu tak zmenšil střelecký úhel. Boleslavský útočník nakonec pálil mimo. Tygři vzápětí nato zahrozili znovu, Vantuch však v rozhodující moment z prostoru těsně před Valentem přestřelil. O slušný závar se přičinil i Handlovský před Pincem, liberecký gólman vyrazil puk lapačkou za sebe.

Poměrně početnému kotli boleslavských fanoušků značně zatrnulo v 53. minutě, kdy na Valenta vyslal dělovku Matějovský. Gólman Středočechů se za pukem, který šel těsně vedle, jen ohlédl. Ve snaze prosadit se vepředu, podařilo se Tygrům vyrobit vzadu parádní chybu. Jeden z domácích beků doslova namazal Michalovi Supovi, který se už podruhé zapsal do statistik tohoto zápasu. Klid do boleslavských řad vneslo i vyloučení na straně Tygrů, které ještě navíc během několika málo vteřin zužitkoval Tomáš Sýkora. Přesilovka čekala po vyloučení Dubna ještě i na Severočechy, krom několika kombinací ale Liberec Valenta příliš neohrozil. Boleslav porazila Liberec 5:2.

Ohlasy trenérů

Jiří Kalous, trenér Bílí Tygři Liberec: "Jsem hrubě nespokojený s výsledkem a i s předvedenou hrou. V posledních zápasech se trápíme. Ve hře je řada nepřesností a hrozně se nadřeme na gól. Věřím, že v příštím zápase se už konečně zvedneme."

Vladimír Čermák, BK Mladá Boleslav: "Po posledním vzájemném zápase, kdy u nás Liberec vyhrál 4:0, jsme věděli, že nás dnes nečeká nic lehkého. Chtěli jsme hrát dobře odzadu a to jsem nám až na pár případů dařilo."

Související články

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 16:00 | Dor.
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav