BK MLADA BOLESLAV
10. 1. 2010 | Štěpán Tomš

Kotouč pětkrát v síti Slavie, Boleslav bere konečně tři body

39., neděle 10. 1. 2010
Ml. Boleslav - Slavia MBL - SLA
M l. B o l. - Mladoboleslavští hokejisté ukončili vysokým vítězstvím své trápení. Po více než měsíci bez tříbodové výhry rozstříleli na domácím ledě pražskou Slavii 5:1. Skvěle se vyvedl zápas brankáři Valentovi, který má na vysoké výhře lví podíl. K vychytané nule mu zbývaly vteřiny, nakonec ho ale dokázal překonat Tomica.
Ml. Boleslav: Valent – Jindra, Kasík, Frolo, Duben, Lehikoinen, Jiruš – Pabiška, Král, Sup – Nouza, Sýkora, Boháč – Fabuš, Kracík, Macho – Gajovský, Bahenský, Handlovský – Vrbata
Slavia: Hnilička – Kadlec, Vašíček, Drtina, Žižka, Sloboda, Kolařík, Roth – Kůrka, Červenka, Vondrka – Havel, Beránek, Tomica – Holec, Svoboda, Doležal – Sklenář, Růžička, Čermák – Jelínek
Branky a nahrávky: 9. Kasík (Král), 18. Nouza (Boháč), 52. Macho (Bahenský, Kracík), 59. Bahenský (Sýkora), 60. Gajovský (Handlovský) – 60. Tomica (Beránek, Kůrka). Rozhodčí: Pešina, Souček – Lhotský, Bejček. Vyloučení: 6:7, navíc Nouza 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3770.

Fotogalerie

Komentář

Boleslav si zahrála už po minutě hry první přesilovku po faulu Červenky, ve které se měl Hnilička co ohánět. Nejprve vyklouzal při střele Jiruše až k zadnímu mantinelu, při střele Vrbaty mu pomohlo štěstí, když puk prolétl těsně nad horní tyčkou. Slavia oslabení přečkala bez úhony a také se vydala dobývat boleslavskou bránu. Útočné snahy Pražanů končily u brankáře Valenta, který přestál dvě teče, přičemž druhá, po střele Tomicy, byla obzvláště nebezpečná. A po chvíli to byl znovu Tomica, jemuž se do zakončení znovu vrhl Valent.

Skóre se poprvé měnilo v 9. minutě. To se z tribun ozvalo “vystřel!“ a Kasík na příkaz diváků vše propálil. Červenka se pokoušel z malé vzdálenosti o vyrovnání marně, na protější straně byl hlavní postavou dvakrát Nouza. Nejprve přidal druhý gól poté, co obkroužil bránu a ve změti těl našel prostor u vzdálenější tyče. Pak narazil při napadání za slávistickou bránu Vašíčka na hrazení a rozhodčí zákrok klasifikovali jako zásah do oblasti hlavy a krku, čímž pro něj zápas skončil. Začalo tak pětiminutové bránění Boleslavi, kterému dala po dvaceti sekundách oddechnout první siréna.

Ve druhé dvacetiminutovce se Boleslav bez úhony ubránila dlouhému oslabení. Boleslavští hráči totiž obětavě bránili a Valent nakonec zasahoval jen jednou. Faul Slobody domácím situaci ještě ulehčil. Dobrý zákrok proti Červenkovi si připsal Valent, Macho odpověděl těsným přestřelením Hniličovy klece. Velký vzruch vyvolal nepotrestaný faul na Bahenského nebo Král ve 33. minutě, kdy se v samostatném úniku vyhnal blafákem ze střeleckého úhlu a zpětná přihrávka na Pabišku už byla nepřesná.

Další boleslavský únik sice Kadlec zastavil, ale jen za cenu faulu na Supa. V následné přesilovce měl paradoxně práci Valent, když domácí obranu přelstil Červenka. Slovenský brankář mu duchapřítomně puk vypíchl v poslední chvíli a dál držel čisté konto. V závěru mohl jet podruhé sám na Hniličku Král, znovu se pokoušel vyšperkovat pozici pro Vrbatu, a znovu nepřesně. Konec druhé třetiny byl strhující.

Třetí část začala Slavia aktivně, tlak vyvrcholil nastřelenou tyčkou z hole Havla. Chvíli po něm mířil Holec nad. Naproti pomohl po souhře Kracíka a Fabuše Hniličkovi Roth. Boleslav se z tlaku Pražanů vymanila, Sýkora po žabce Fabuše baseballově přestřelil. Boleslavskou rozhodující – třetí branku – připravil Kracík ve spolupráci Fabušem, jejich práci dokončil z mezikruží Macho. Na 4:0 upravil v přesilovce Bahenský dvě minuty před koncem, v podání domácích to ale stále nebylo vše. Slovo si vzal v 60. minutě ještě Gajovský, Valentovi pokazil čisté konto šestnáct vteřin před koncem Tomica. Vytoužené tři body zůstaly konečně doma.

Související články

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 16:00 | Dor.
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav