BK MLADA BOLESLAV
29. 12. 2009 | Jitka Čechová

I přes dramatický závěr jede nakonec Boleslav z Vítkovic s prázdnou

36., úterý 29. 12. 2009
Vítkovice - Ml. Boleslav VIT - MBL
V í t k o v i c e – Ani dva dny před koncem roku neměli mladoboleslavští hokejisté klid. Navíc je čekala dlouhá cesta, vypravili se totiž až do Vítkovic. Souboj s tabulkově druhým týmem pro ně nedopadl dobře, už ve třetí minutě prohrávali díky gólu Stehlíka, který tak zužitkoval přesilovku domácích. Zásluhou toho samého hráče navíc svěřenci trenéra Hadamczika na začátku třetího dějství odskočili už na rozdíl dvou branek. V 57. minutě vykřesal Boleslavi naději Sýkora, snaha vyrovnat však nakonec Bruslařskému klubu nepřinesla ovoce a domů veze prohru 1:2.
Vítkovice: Šindelář - Jurečka, Rehák, Trnka, Stehlík, Kuboš, Sičák - Klimek, Burger, Hubáček - Ujčík, Hruška, Kvapil - Treille, Štefanka, Svačina - Szturc, Vrána, Šedivý
Ml. Boleslav: Valent – Žabka, Frolo, Šterbák, Duben, Lehikoinen, Jindra, Čížek – Sup, Král, Pabiška – Boháč, Sýkora, Bahenský – Macho, Kracík, Fabuš – Nouza, Vrbata, Handlovský
Branky a nahrávky: 3. Stehlík (Kvapil), 44. Stehlík (Kuboš) – 57. Sýkora (Duben). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Kreuzer, Jindra. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7268.

Komentář

Utkání nezačalo pro Mladou Boleslav právě nejlépe. Nejenže se do jejího obranného pásma okamžitě natlačily domácí Vítkovice, ale ani ne po půl minutě hry fauloval kapitán Král. A to ne zrovna obvyklým způsobem, dvě minuty dostal za nedovolenou výstroj, když si pomohl brankářskou holí, která Valentovi vypadla z ruky. Už to vypadalo, že Středočeši oslabení ustojí bez úhony, dokonce si i střihli výlet na druhou stranu k brance Šindeláře. Jenže pak dostal až příliš prostoru Richard Stehlík, který si vyjel z rohu až před Valenta, a zakončil pod horní tyčku.

Vítkovice byly při chuti, Štefanka šikovně přihrával na volného Treilleho. Ten však poskakující kotouč nedokázal usměrnit do sítě. Následoval náznak brejku ze strany Boleslavi, k Nouzovi ale stihl velice rychle přistoupit jeden z domácích beků a stejně pohotová byla vítkovická defenzíva jen o chvilku později i v případě Macha. Asi zatím největší šanci Bruslařského klubu zaznamenal v 16. minutě Kracík, ani z bezprostřední blízkosti však nedokázal Šindeláře přehodit. Chvilku před zazněním sirény si mezi kruhy sjel Burger, Valent vyrazil puk před sebe.

Na začátku druhé dvacetiminutovky Boleslav poskytla Vítkovickým stejnou šanci jako v samém úvodu utkání. Ani ne po 90 vteřinách hry usedl na trestnou lavici obránce Frolo. Přesilovka se ale svěřencům trenéra Hadamczika vůbec nevydařila, Středočechům nedělalo velké potíže se ubránit. Zřejmě i dobrý pocit z právě ubráněného oslabení Boleslav pocítila o chvilku později v útoku. Pabiška se Supem ujeli dva na jednoho, prvně jmenovaný ale trestuhodně přestřelil. Machovu střelu zápěstím zase v poslední chvíli skoro jako kouzlem vyrazil Šindelář.

V polovině utkání si diváci trochu pokazili dojem, když se u mantinelu nešťastně zranil Vrána, jen marně se ale dožadovali vyloučení na straně Boleslavi – zákrok byl v rámci fair play. Středočeši se ale i tak měli v obranném pásmu co ohánět, protože jen o chvilku později byl opět vyloučen Frolo. A jenom, co se vrátil na led, dostal dvě minuty i Handlovský. Ačkoliv toho Vítkovičtí v přesilovkách mnoho nepředvedli, Boleslav vydávala síly vzadu, což jí připravilo o šanci prosadit se vpředu.

Také úvod třetího dějství patřil spíše domácímu celku, i když tentokrát už tomu Boleslavští nepomohli vyloučením. Nejprve se Středočechy pořádně zatočila vítkovická první formace, všechny střely a dorážky ale bezchybně pochytal a povyrážel Valent. O to smolnější byl gól, který dostal ve 43. minutě, kdy si sice vyjel proti Stehlíkovi, letící kotouč mu však škrtl o lapačku a skončil v síti. Krátce po druhé inkasované brance si Boleslav zahrála vůbec první přesilovku, vyloučení Treilleho ji však herně příliš nepovzbudilo.

Naopak krátce po vypršení vítkovického trestu označkoval tyčku Valentovy branky Ujčík a hlavní sudí se dokonce pro jistotu rozhodl zavolat video. Vítkovičtí měli navrch i nadále v 53. minutě nastřelil tyč i Klimek. O to ledovější sprchou byl proto pro domácí gól Tomáše Sýkory, který sklepl nahozený puk za Šindeláře. Rozhodčí se sice opět radil se svým kolegou u videa, branku ale tentokrát uznal. O cenné minuty však Středočechy připravilo další vyloučení, a když byl Kracík zpátky na ledě, zbývala Boleslavi už jen minuta. V té sice ještě rozhodčí stihl vyloučit domácího Jurečku, Boleslav si vybrala oddechový čas a vyměnila Valenta za dalšího hráče v poli, na bodovém nezisku Bruslařského klubu to však už nic nezměnilo.

Ohlasy trenérů

Alois Hadamczik, trenér HC Vítkovice Steel: "Hráči měli dobrý pohyb i nasazení. Soupeř hrál velmi houževnatě v obraně a dobře bránil naše útočníky. Po celé utkání jme měli převahu a kdyby hosté v závěru vyrovnali, tak by to nebylo spravedlivé."

Vladimír Čermák, trenér BK Mladá Boleslav: "Nezvládli jsme závěr zápasu. Snažili jsme se vycházet z obrany, což se nám dařilo, bohužel po individuálních chybách jsme dostali dva góly, které rozhodly."

Související články

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 16:00 | Dor.
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav