BK MLADA BOLESLAV
23. 12. 2009 | Michal Miškovský

Boleslavští v Litvínově zaspali konec druhé třetiny

34., středa 23. 12. 2009
Litvínov - Ml. Boleslav LIT - MBL
L i t v í n o v - Boleslavské hokejisty připravil o lepší výsledek ve středečním utkání na ledě Litvínova především nepovedený konec druhé třetiny. Tým Vladimíra Čermáka nejprve nevyužil řadu šancí k vyrovnání na 1:1, naopak domácí Benzina dvěma slepenými brankami odskočila do tříbrankového vedení. Na nulovém bodovém zisku Mladé Boleslavi nic nezměnil ani zlepšený výkon ve třetí třetině.
Litvínov: J. Hübl – Punčochář, Pilař, Stříteský, Švarný, Gureň, Kousalík, Kroupa, Skuhrovec, Trávníček, Vopat, Lukeš, Jánský, Černý, Reichel, V. Hübl, Jenáček, Kubinčák, Heinisch, Majdan, Bojer
Ml. Boleslav: Schwarz (40. Valent) – Šterbák, Žabka, Duben, Frolo, Kasík, Lehikoinen, Jindra – Pabiška, Král, Sup – Bahenský, Sýkora, Boháč – Fabuš, Kracík, Macho – Nouza, Vrbata, Handlovský
Branky a nahrávky: 28. Černý (Stříteský), 39. Jánský (Punčochář, Reichel), 40. Švarný - 42. Sýkora (Šterbák), 54. Duben (Boháč). Rozhodčí: Šír, Minář – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5, navíc hostující Žabka a Boháč oba osobní trest 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4749.

Komentář

Boleslavští nezačali na Zimním stadionu Ivana Hlinky vůbec špatně. V úvodní pětiminutovce hýřili aktivitou, ale gólman Hübl pochytal všechny střely Sýkory, Handlovského i Žabky. V šesté minutě přibrzdilo Středočechy vyloučení Žabky, ale náznaky šancí domácích přišly až ve chvíli, kdy hrál Bruslařský klub v plném počtu. V deváté minutě pálil tvrdě od modré Pilař a brankář Schwarz vyrazil kotouč nejistě za sebe.

Krátce po polovině úvodního dějství mohl ohrozit boleslavskou branku Jánský, který se už už dostával do úniku po chybě Dubna, ale na poslední chvíli mu v pádu vypíchl puk Frolo. Ve 14. minutě znovu střílel nebezpečně Pilař, Schwarz měl špatný výhled a na poslední chvíli reflexivně zasáhl. V závěru třetiny se slibně vyvíjelo přečíslení hostí, ale Boháč přihrával na Sýkoru ve chvíli, kdy se k němu vrátil bránící hráč Litvínova.

Čtyři minuty po začátku druhé třetiny si Boleslavští zahráli poprvé v početní výhodě. Zvláště pětice Boháč, Fabuš, Macho, Kacík, Lehikoinen dělala domácím potíže, ale chyběla finální přihrávka. Skóre tak otevřeli v 28. minutě Litvínovští. Po souboji u mantinelu poblíž modré čáry vyjel na hranici kruhů Černý a střelou švihem k levé Schwarzově tyčce posunul Benzinu do vedení. Vzápětí po inkasovaném gólu se zjevil za boleslavskou obranou Jánský, ale minul branku.

V polovině zápasu se mohl postarat o vyrovnání Kracík, ale střelou z mezikruží nechal vyniknout Hüblovu lapačku. O tři minuty později dostali svěřenci Vladimíra Čermáka k dispozici více než minutovou přesilovku 5 na 3, ale Boleslavským chyběla nápaditost. I v dvojnásobném oslabení se navíc dostal do brejku Lukeš, ale trefil pouze boční síť. Dvě minuty před přestávkou měl šanci k vyrovnání ještě Sup, jenže tváří v tvář Hüblovi neuspěl a to se ukázalo pro další vývoj zápasu jako rozhodující. Vzápětí totiž uspěl se svou dorážkou při závaru před Schwarzem Jánský a pět vteřin před druhou sirénou se krásně trefil Švarný. Po tomto třetím gólu navíc opustil ledovou plochu kulhavými pohyby Marek Schwarz a pro zbývající část zápasu jej nahradil Michal Valent.

Boleslavští trenéři před třetí třetinou mírně pozměnili jednotlivé útoky. K Machovi a Kracíkovi se posunul místo Fabuše Bahenský a toho nahradil u Sýkory a Boháče Nouza. A spolupráce druhé zmíněné trojky přinesla ovoce už 73 vteřin po začátku třetí třetiny. Před brankou úspěšně dorážel Sýkora. O necelé tři minuty později mohl podobným způsobem přidat kontaktní gól i Nouza, ale netrefil kotouč ideálně.

Tříbrankový náskok mohl vrátit domácím naopak Jánský, ale v polovině třetí třetiny minul před poloprázdnou svatyní Valenta. Vzápětí usedl na trestnou lavici Vopat a následná přesilovka představovala pro hosty jednu z posledních šancí na zdramatizování výsledku. Tým z města škodovek sice v početní výhodě neexceloval, ale s návratem Vopata se odrazil kotouč k Dubnovi a sváteční střelec poslal puk z levého kruhu mimo Hüblův dosah. V závěrečných minutách se Boleslavští snažili o vyrovnání, ale nepomohl ani time-out, ani hra bez gólmana.

Ohlasy trenérů

Jiří Kučera, trenér HC Litvínov: "Pouze zásluhou Jardy Hübla jsme v první třetině udrželi stav 0:0. Zato druhá nám vyšla. Dali jsme tři góly, ale opět se opakovala situace, kdy jsme dostali ve třetí třetině ze začátku gól, soupeře to nakoplo a my se báli o výsledek."

Jiří Šejba, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: "Přijeli jsme získat nějaké body. Mrzí nás dvouminutovka ve druhé třetině, kdy se domácí ujali vedení po naší chybě. Ve třetí třetině kluci pracovali výborně, bohužel jsme dali jen dvě branky a proto jsme prohráli. Schwarz střídal proto, že má natažené tříslo."

Související články

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 16:00 | Dor.
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav