BK MLADA BOLESLAV
11. 10. 2009 | Jitka Čechová

Ze zápasu se Zlínem nakonec Boleslav získala jeden bod

15., neděle 11. 10. 2009
Ml. Boleslav - Zlín MBL - ZLN
M l. B o l. – Středočeši sice vedli už v první minutě, když puk do sítě srazil Boháč, jenže hosté krátce na to vyrovnali. A ve druhé třetině se jim navíc povedl skutečně husarský kousek. Během dvou minut, kdy hráli v oslabení, dali dva góly. Z této rány se Boleslav nějakou dobu vzpamatovávala, naštěstí ale ne moc dlouho. Nejprve snižoval Pabiška a po zneškodnění Bahenského v šanci sudí nařídil trestné střílení, které využil Král, takže bylo vyrovnáno. Zlín uskočil znovu na rozdíl jedné branky, i tuto situaci ale v 59. minutě zachraňoval Kasík. Moravané tak rozhodli o svém vítězství až minutu před koncem prodloužení.
Ml. Boleslav: Schwarz – Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Jiruš, Čížek, Lehikoinen – Pabiška, Král, Sup - Bahenský, Sýkora, Boháč – Fabuš, Šagát, Macho – Gajovský, Vrbata, Handlovský
Zlín: Sedláček – Bořuta, Galvas, Hamrlík, Lihhart, Lučka, Míka, Nosek, Svrček – Balán, Balaštík, Čech – Důras, Köhler, Kollár – Kubiš, Leška, Rachůnek – Sivák, Vlach, Záhorovský
Branky a nahrávky: 1. Boháč (Bahenský, Sýkora), 37. Pabiška (Lehikoinen), 43. Král, 59. Kasík (Žabka) – 5. Galvas (Balaštík, Leška), 33. Čech, 34. Leška (Balaštík), 46. Balaštík (Nosek), 65. Nosek. Rozhodčí: Šindler, Svoboda – Blümel, Barvíř. Vyloučení: 10:9, Schwarz (MBL) OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 3860.

Fotogalerie

Komentář

První třetina přinesla všechno, co jen může fanoušek od pořádného očekávat a publikum v boleslavské Metrostav Aréně dávalo svou spokojenost najevo. Zlín se sice od začátku tlačil do útočného pásma, první velkou šanci ovšem zaznamenal Boháč, který zkoušel Sedláčka oklamat střelou zpoza hostujícího obránce. Tuto situaci ještě zlínský gólman ustál, stejně to byl ale přesně na konci první minuty Daniel Boháč, kdo si počkal na přihrávku Bahenského zpoza branky, kterou doklepl do sítě. Hosté citelně přidali a brzy si vykoledovali faul Boleslavi. Ačkoliv Středočeši soupeře hodně dlouho drželi od své branky, Lukáš Galvas nakonec využil zaváhání domácí obrany, která na něj zapomněla u pravé tyčky, a zakončil.

Tempo hry ale neustalo, ba právě naopak. Král, který zůstal za zlínskou obranou, se nehnal bezhlavě dopředu, ale poslal šikovnou přihrávku na Supa. Ten ovšem odkrytou klec netrefil. Jen o chvilku později nastřelil Kasík tyčku. Závěr třetiny patřil jednoznačně hostům, protože jim sudí daroval 101 vteřin dvojnásobné přesilovky. Domácí obrana se ale ukázala neuvěřitelně schopná a o co se nepostarala ona, to likvidoval Schwarz – jako třeba v případě Köhlera, jehož dorážku chytil ze sedu do lapačky.

Na začátku první třetiny byli o něco aktivnější Boleslavští, důkazem toho bylo parádní přenechání puku Supem Královi, kapitán domácího týmu ale mířil vedle. Hra pak na nějakou dobu trochu zamrzla ve středním pásmu, odkud se oba celky snažily střídavě podnikat výpady do útoku, dlouhou dobu ale bez většího úspěchu. Příležitost Fabuše ale brzy zase zvedla diváky ze sedadel. Boleslavský útočník totiž dostal dlouhou přihrávku od Jiruše a hnal se sám na Sedláčka. Do střely ale vložil malou razanci. Od šancí Středočechů publikum očekávalo stoupající tendence, tím spíš, když Boleslav čekala přesilovka. Jenže právě v ní Bruslařský klub dostal parádně ledovou sprchu.

Nejdřív domácí obraně ujel Filip Čech, který zakončil pod horní tyčku. Jenže to nebylo všechno. Svěřenci trenéra Čermáka totiž ještě v téže početní výhodě chybovali znovu a tentokrát trestal Petr Leška, který taktéž mířil nad Schwarzovo rameno. Omráčená Boleslav naštěstí nepůsobila omráčeně moc dlouho a postarala se hned o několik závarů před Sedláčkem. Z jednoho takového těžil Lukáš Pabiška, čímž snížil na 2:3. Ke konci třetiny se hra hodně přiostřila, diváci mohli vidět pěstní souboj Boháče a hostujícím obráncem nebo taky parádní let Krále po hitu Köhlera.

Boleslav vstoupila do třetí třetiny s vědomím, že ji schází jen jedna branka na to, aby alespoň dohnala tu lekci, kterou jí Zlín uštědřil během vlastního oslabení. Za všechno vypovídá nájezd Bahenského, kterým byl ovšem faulován a hlavní sudí tentokrát nařídil trestné střílení. Toho se svým typickým způsobem chopil Richard Král a stejně jako téměř pokaždé v tom brankáře soupeře pořádně vykoupal. Středočeši se ale z vyrovnání neradovali dlouho. I když to nevypadalo, že je Jaroslav Balaštík v bůhví jaké šanci, mířil přesně a puk proletěl do sítě těsně vedle Schwarzovy lapačky.

Boleslav se nevzdávala, spíš naopak. Ještě před polovinou třetí třetiny si navíc svou aktivitou vysloužila přesilovku, ve které dokázala soupeři pořádně zatopit. Zlínská obrana ale teď nepřipustila žádné pochybení a likvidovala i Sedláčkem nepříliš jistě vyražené puky. Domácímu publiku nicméně nepochybně zatrnulo, když se do dalšího nájezdu dostal ve vlastním oslabení Balaštík. Schwarz tentokrát situaci zachránil betonem. Neutuchající snaha domácích se ale nakonec v neuvěřitelně vypjatém zápase vyplatila. Ačkoliv střela Kasíka v 59. minutě už působila jako trochu z nouze ctnost, prošla přes všechno v cestě a skončila v síti.

Hned na začátku prodloužení rozhodčí vyloučil Pabišku a ještě v ponechané výhodě hodně jedovatě pálil Köhler, naštěstí pro domácí ale rovnou do Schwarzových betonů. Boleslav oslabení ustála, dá se říct, že kromě opět Köhlera, který číhal u pravé tyčky, se hosté k ničemu většímu nedostali. Jenže Boleslav šla do tří znovu, protože Kasík chvilku podržel kotouč v ruce a tuhle výhodu už Zlín využil. David Nosek Schwarze prostřelil z mezikruží.

Související články

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav