BK MLADA BOLESLAV
18. 9. 2009 | Michal Miškovský

Závěrečný tlak Boleslavským k vyrovnání nepomohl, Plzni podlehli 2:3

5., pátek 18. 9. 2009
Ml. Boleslav - Plzeň MBL - PLZ
M l. B o l. - Boleslavští hokejisté měli v pátečním domácím duelu proti Plzni na dosah bod, ale drtivý závěrečný tlak se jim využít nepodařilo, a tak padli po výsledku 2:3. Do utkání vstoupili lépe Západočeši, kteří po úvodní třetině vedli 2:0, ale v průběhu té další domácí manko stáhli. Klíčový rozdílový gól však vstřelil v závěru prostřední dvacetiminutovky šťastně Heřman.
Ml. Boleslav: Schwarz - Frolo, Jiruš, Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Čížek, Jindra - Bahenský, Vrbata, Handlovský - Pabiška, Král, Sup - Nouza, Sýkora, Boháč - Fabuš, Gajovský, Macho
Plzeň: Pöpperle - Jeřábek, Modrý, Benák, Hanzlík, Benda, OBrien, Dresler, Mezei - Vampola, Straka, Vlasák - Bomersback, Kracík, Scofield - Hvila, Tvrdík, Matějovský - Dvořák, Heřman, Adamský
Branky a nahrávky: 30. Handlovský (Vrbata, Bahenský), 32. Jiruš (Macho) - 14. Scofield (Vlasák, Bomersback), 20. Vlasák (Jeřábek), 39. Heřman (Vampola). Rozhodčí: Hodek, Turčan - Pavlovič, Rozlílek. Vyloučení: 8:11, navíc domácí Frolo osobní trest 10 minut a Jiruš osobní trest 10 minut a do konce utkání. . Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3280.

Fotogalerie

Komentář

Utkání začalo dvěma přesilovkami Mladé Boleslavi. Už v závěru druhé minuty usedl na trestnou lavici Hanzlík a jen co ji opustil, vystřídal ho na stejném místě Vampola. Domácí však početní výhodu k žádné větší šanci neproměnili, pouze na začátku prvního soupeřova trestu pálil od modré Šterbák, ale plzeňský gólman Pöpperle nadvakrát zasáhl. Boleslavští byli v úvodu o něco aktivnější, po faulu na Krále v osmé minutě navíc dostali výhodu trestného střílení. Kotouče se ujal Nouza, zkusil svůj oblíbený blafák do protipohybu gólmana, ale nebyl úspěšný.

Poté si zahráli dvě přesilovky i Plzeňští a při té druhé udeřili. Ideální nahrávku Vlasáka zpoza branky zužitkoval ve 14. minutě Scofield a nekompromisně zavěsil. Podobně přesný byl i Straka v závěru úvodního dějství. Odražený kotouč napálil ideálně pod horní tyčku a stanovil tak skóre po první třetině – 2:0.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta předešlá, jen s tím rozdílem, že si týmy role prohodily. Aktivně začali díky přesilovce po vyloučení Supa hosté, ale žádnou výraznější šanci si nevytvořili a v 26. minutě střílel z ideální pozice z mezikruží Vlasák jen do Schwarze. Následně udeřil Bruslařský klub. V polovině zápasu usedl na trestnou lavici plzeňský vůdce Straka a nakonec tam zůstal jen 15 vteřin. Po střele Vrbaty od modré Pöpperle neudržel kotouč v lapačce a Handlovský ho uklidil do sítě. Stejný recept, jak pokořit plzeňskou obranu, navíc použil také o dvě minuty později Jiruš, který vyhrabal kotouč z klubka těl a protlačil ho do branky.

Hosty mohl vrátit do vedení ve 35. minutě Straka, ale přečíslení 2 na 1 ve spolupráci s Vlasákem nezužikoval. O něco podobného se o chvíli později pokoušeli také domácí, ale rovněž Král s Machem byli neúspěšní. Ve 39. minutě přišla na řadu znovu Plzeň a tentokrát se již hosté mohli radovat. Už už se zdálo, že dorážku Heřmana Schwarz zlikvidoval, ale kotouč mu nakonec smolně proklouzl za brankovou čáru.

Závěrečná dvacetiminutovka odstartovala stoprocentní příležitostí Kracíka, který měl před sebou poloprázdnou branku, ale Schwarz jeho laxní zakončení vystihl. Domácím pomáhali v ofenzívě i obránci, kupříkladu Jiruš ve 43. minutě hledal zpoza branky spoluhráče, ale před Pöpperlem nikdo na zakončení připravený nebyl. Po gólu volala také přesilovková akce Krále o pět minut později, ale v obraně Západočechů způsobila jen zmatek, nikoliv vyrovnání.

O stav 3:3 se pokoušel přičinit také Gajovský svou individuální akcí, kdy střílel z levé strany přes obránce, ale Pöpperle měl dobrý výhled a poradil si také se střelami domácích beků Kasíka a Šterbáka od modré při přesilovce v 53. minutě. Domácí byli aktivnější, ale šance byly k vidění i před Schwarzem. V 57. minutě se kotouč po střele Bendy od modré otřel o tyčku. Za minutu to zkoušel individuálně při hře 4 na 4 domácí Sup, ale finální přihrávka na Krále nevyšla. Z brejku mohli rozhodnout Plzeňští, akci 3 na 1 zakončil Benák, jenže trefil jen připraveného Schwarze. Boleslavští dostali v úplném závěru ještě jednu šanci, po faulu na Pabišku měli k dispozici 23vteřinovou přesilovku, ale velký závar zůstal bez využití.

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

×
Dnes v 16:30 | Dor.
HC Meteor Třemošná
BK Mladá Boleslav