BK MLADA BOLESLAV
13. 12. 2015 | Miroslav Kučera, Miroslav Kučera, Daniel Langer

Z gólové přestřelky v Chomutově odchází Boleslavští bez bodu

28., neděle 13. 12. 2015
Chomutov - Ml. Boleslav CHM - MBL
C h o m u t o v - Takový zápas se jen tak nevidí. Zatímco nezaujatý fanoušek odchází od svého přijímače po unikátním utkání na výsost spokojen, pro fanoušky celku z města automobilů nese strhující měření sil s piráty hořkou tečku. Díky heroickému úsilí se povedlo Boleslavi v závěrečné třetině vyrovnat v oslabení na 6:6, jen aby vzápětí o bodové naděje přišla. Utkání měla ve své režii dvojice Vondrka - Červenka.
Chomutov: Kopřiva (od 45. Strmeň) – Skinner, Rutta, Jánošík, Harant, Pereťagin, Šidlík, Dlapa – Tomica, Červenka, Pospíšil – Vondrka, V. Růžička, Hřebejk – Sklenář, Květoň, Chlouba – Dušek, Račuk, Veselý
Ml. Boleslav: Rittich (od 45. M. Růžička) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný – Hyka, Urban, Pacovský – Látal, Klepiš, Lenc – Jarůšek, Musil, Pabiška – Bárta, Hruška, Klimenta – Ďurač.
Branky a nahrávky: 9. Tomica (Červenka, Harant), 12. Hřebejk (Růžička), 35. Vondrka (Červenka), 38. Růžička (Harant, Dlapa), 42. Vondrka (Růžička), 45. Červenka (Tomica), 52. Vondrka (Jánošík, Červenka) – 4. Hruška (Bárta), 18. Ovčačík (Hruška), 26. Ovčačík (Urban), 41. Pacovský (Voráček, Urban), 45. Pacovský (Klepiš), 49. Lenc (Stříteský, Voráček). Rozhodčí: Hribik, Souček – Frodl, Komárek. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 819. Střely na branku: 30:33. Zblokované střely: 7:6. Hity: 20:24. Vhazování: 50:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:4, 6:4, 6:6, 7:6.

Komentář

Úvod utkání vyšel lépe hostům z bruslařského klubu. Po třech minutách a třinácti vteřinách se nedohodli domácí hráči s brankářem a rozehráli kotouč přímo na hůl Bárty, který úspěšný nebyl, kotouč se ale dostal k Radimu Hruškovi, který ho dostal za záda Kopřivy.

V dalším průběhu hry byli sice hostující hráči o něco aktivnější, radovali se však Piráti. Červenka poslal střelu na Ritticha, kterou před brankou tečoval Marek Tomica a kotouč propadl až do branky.

Ve 12. minutě Piráti dokonali obrat a dostali se do vedení. Hřebejk vyvezl kotouč do útočného pásma, poslal ho na Vladimíra Růžičku, který chvíli počkal, poté poslal kus černé gumy před bránu, kde ho Štěpán Hřebejk tečoval přesně do horního růžku branky Ritticha.

V první třetině viděli diváci v SD ARÉNĚ ještě jednu branku, a to do sítě Pirátů. Dvě minuty před koncem první části se vhazovalo před Kopřivou. Hruška vybojoval kotouč na hůl Ctirada Ovčačíka, který střelou zápěstím překonal domácího brankáře. Stav po první třetině tak byl 2:2.

Na začátku druhé třetiny si oba celky zahrály zkrácenou přesilovou hru a vyzkoušely si i hru ve čtyřech hráčích na obou stranách. Početní výhodu ale ani domácí, ani hosté nevyužili. Ve 27. minutě se ale skóre již měnilo. Vedení na straně bruslařů z Mladé Boleslavi zařídil opět Ctirad Ovčačík, který vypálil z pravého kruhu a kotouč propadl domácímu brankáři mezi betony.

V polovině prostřední části měli hosté velkou příležitost ke skórování, a to po faulu Chlouby, který vyfasoval čtyři minuty za vysokou hůl. Mladá Boleslav se sice držela téměř celé čtyři minuty v útočném pásmu, Piráti však odskočení na dvoubrankový rozdíl nepřipustili.

Co se nepovedlo hostům ve dvojnásobné přesilovce, to se povedlo domácím v té klasické, při které dostala dvě minuty hostující střídačka za špatné střídání. Po zmatku před brankou Ritticha se kotouč dostal na hůl Michala Vondrky, který kotouč poslal do odkryté části klece.

Skóre se měnilo ve druhé periodě ještě jednou. Dvě minuty a devět vteřin před jejím koncem se na modré čáře napřáhl Harant, poslal na bránu dělovou ránu, kterou ještě těsně před Rittichem tečoval Vladimír Růžička a podruhé v utkání tak vedli Piráti.

Začátek třetí třetiny byl pro diváky velmi zajímavý. Mladá Boleslav dohrávala přesilovou hru z konce druhé části, kterou dokázala využít. Dominik Pacovský ujel po levé straně, na vrcholku kruhu se napřáhl a jeho střela zamířila přesně nad lapačku Kopřivy.

V čase 41:35 už ale Piráti opět vedli. David Rittich předvedl velkou chybu, kdy kotouč mířil na „malou domů“, hostující brankář povyjel, ale ještě než kotouč odehrál do něj píchl holí Michal Vondrka a kus černé gumy zaplul do prázdné klece.

Na začátku 45. minuty byl rozdíl ve skóre již dvě branky. Roman Červenka potvrdil svou pozici lídra kanadského bodování, ujel po pravém mantinelu a nechytatelnou střelou prostřelil Ritticha. Po šesté inkasované brance opustil Rittich hostující svatyni a své místo přenechal Martinu Růžičkovi.

V téže minutě ale hosté snížili. Dominik Pacovský se opět tvrdě napřáhl a nechytatelnou střelou poslal kotouč přesně pod horní tyčku. I na domácí straně se následně střídali brankáři. Kopřiva přenechal své místo Janu Strmeňovi.

Ve 49. minutě bylo opět vyrovnáno. Šidlík na modré čáře předvedl školáckou chybu, po které ujel Radan Lenc, a ten prostřelil Jana Strmeně v domácí brance. Za vyrovnaného stavu se ale příliš dlouho nehrálo. V 52. minutě vypálil od modré čáry Jánošík, jehož střelu tečoval za záda Růžičky Michal Vondrka, který tak zkompletoval hattrick.

Ohlasy trenérů

Břetislav Kopřiva (Piráti Chomutov): Za důležité považuji, že jsme se opakovaně v situaci, kdy byl soupeř ve vedení, vrátili do zápasu. Vždy jsme dokázali srovnat krok, což není v tak vyrovnaných zápasech jednoduché. Boleslav ukázala kvalitu, útočně hrála velmi dobře, vždy se dokázala dotáhnout.

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): Vyšel nám vstup do zápasu. I když se domácí dostali do vedení, byl úvod vyrovnaný. Ve druhé třetině byla klíčová čtyřminutová přesilovka, ve které jsme si vytvořili tlak, ale neodskočili o dva góly. To se naopak o něco později podařilo soupeři, ale klukům musím poděkovat, protože jsme se ještě dokázali vzepnout a vyrovnali. Bohužel jsme pak inkasovali laciný gól. Byl to pro nás zvláštní den. Myslím, že to zároveň platí i pro gólmany na obou stranách. Jsou porážky, za které můžete mužstvu i poděkovat.

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

×
Dnes v 16:15 | Dor.
HC Meteor Třemošná
BK Mladá Boleslav