BK MLADA BOLESLAV
21. 9. 2007 | Michal Pokorný

Z Brna vezou junioři dva body

7., pátek 21. 9. 2007
Kometa Brno - Ml. Boleslav KOM - MBL
B r n o - Výhrou na nájezdy si junioři Mladé Boleslavi zajistili do extraligové tabulky další dva body. Vyrovnaný duel s Kometou rozhodl svým úspěšným nájezdem Richard Janček. Junioři znovu vyjedou na led už v sobotu, kdy jejich soupeřem bude Znojmo! Duel s prozatím posledním celkem extraligy začíná ve 12 hodin a my si budeme přát tříbodový zisk.
Kometa Brno: Čiliak - Vejvar, Babic, Žalud, Reschowský, Koš, Pospíšil, Skočovský, Vozdecký - Krejčí, Stehlík, Svoboda, Mišura, Jarůšek, Staša, Smolík, Grmela, Zima, Chládek, Popolanský, Kožár.
Ml. Boleslav: Fikrt - Bílek F., Hanousek, Bílek O., Maršík, Malý, Jaroměřský, Soukup, Penniger, Krejčík, Chochola, Hrdlička, Janček, Mišner, Protasenja, Milotinský, Bříška, Loskot, Chamrád, Antončík, Tondr.
Branky a nahrávky: 10. Vejvar (Staša), 12. Jarůšek (Smolík, Skočovský) - 3. Krejčík (Hrdlička), 23. Mišner (Břiška, Soukup), rozh. nájezd Janček. Rozhodčí: Volf - Brabec, Klein. Vyloučení: 4:8, navíc Vejvar 10 min OT - Jaroměřský 10 a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 77.

Komentář

Utkání 7. kola juniorské extraligy mělo na pořadu dne zápas mezi domácí Kometou a hostující Mladou Boleslaví. Hostující celek začal o poznání aktivněji, což dokazoval fakt, že se hned ve 3. minutě ujal vedení. Po chybě domácí obrany dostal mezi kruhy ideální pas od Hrdličky Lukáš Krejčík . Jeho střelu Čiliak tečoval betonem, ale i tak pomalu zapadla za jeho záda - 0:1. V té době měla Boleslav jasnou převahu. Pak ale přišla taktická chyba, když dostala trest hostující střídačka za příliš mnoho hráčů na ledě. Po první zpackané přesilovce nastoupili Brňané s větším odhodláním dát gól a to se také povedlo. Roman Staša našel na vrcholu kruhů obránce Jakuba Vejvara, ten dlouho neotálel a poslal nekompromisní střelu k Fikrtově tyči, jen to cinklo – 1:1. Za dvě minuty přišla další početní výhoda Brna. Za faul kolenem byl vyloučen Michael Hanousek a i toto provinění nezůstalo bez gólového trestu. Smolík vypálil od modré přízemní střelu, do které se s jistou dávkou štěstí vložil Richard Jarůšek a překvapivou tečí překonal boleslavského brankáře – 2:1. Pro první třetinu to bylo vše.

Stejně jako úvod první třetiny, tak i začátek druhé vyšel Boleslavským. Probíhala 23. minuta, když se vteřinu po skončení trestu Adama Koše, jenž si odpykával trest 2+10, dostal k puku Kamil Bříška. Mezi kruhy uviděl lépe postaveného Jana Mišnera a ten podobně, jako Vejvar svojí střelou odraženou od tyče, srovnal stav na 2:2. Po té se oba celky jaly plnit defenzivní povinnosti, což moc nepřidalo na atraktivitě hry. Za zmínku stojí snad šance Jana Grmely a dorážka Mišury, který však nepřekonal ležícího Fikrta. Na druhé straně trefil břevno od modré Ondřej Bílek.Toť vše podstatné z druhé části.

Třetí třena se nesla v duchu té druhé. Oba týmy se snažily hlavně nechybovat a nepouštět soupeře do šancí. Pak ale soustředění začalo vyprchávat a začaly znovu šance. V té první se ocitl Richard Jarůšek, když si pěknou kličkou obhodil hostujícího obránce, ale puk do brány zasunout nestihl. Na druhé straně bleskově zahrozila dvojice Chamrád – Loskot. Druhý jmenovaný však pěknou akci zakončil jen do připravené Čiliakovy náruče. Zápas se chýlil do prodloužení, což pravděpodobně vyhovovalo oběma týmům. V 59. minutě mohl však zápas rozhodnout Jan Grmela, který dostal rychlý pas k tyči, ale toho skluzem vychytal Tomáš Fikrt. Za pár vteřin oznámil zvuk sirény, že každý tým si ponechá minimálně bod.

V prodloužení se zdálo, že Mladá Boleslav zařadila vyšší rychlost, než dosud. Postupně neproměnili svoje šance Janček a Loskot. Do nebezpečné střely se pak obětavým zákrokem vrhl Lukáš Kožár a zasloužil si uznání od spoluhráčů i trenéra. Potom ale přišlo hloupé vyloučení Jana Jaroměřského, který následně dostal osobní trest do konce utkání. Brno tak mělo možnost hrát do konce třetiny minutu a půl 4 na 3. Situace se tedy obrátila a o závar se starali především brněnští odstřelovači od modré. Prvně to byl Vejvar, ale hlavně Babic měl ideální možnost rozhodnout. Dostal přihrávku na vrchol kruhu, využil volného prostoru, aby se přiblížil k Fikrtovi, ale jeho střelu po ledě brankář dobře viděl. Utkání tedy dospělo do samostatných nájezdů.

Ty postupně neproměnily za Brno - Roman Staša a Ondřej Stehlík. Za Boleslav nedal Marek Loskot, byť si dovolil hodně drzou parádičku mezi nohama. Pak ale přišel nájezd Kamila Bříšky, který překonal Čiliaka mezi nohy. Na druhé straně však kontroloval nechytatelnou střelou k tyči Matej Mišura. Posledním, kdo mohl vše rozhodnout a taky rozhodl, byl Richard Janček. Téměř totožnou pumelenicí k tyči, jako Mišura, zhatil brněnské naděje na první vítězství v sezóně, byť na nájezdy.

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.