BK MLADA BOLESLAV
14. 9. 2007 | Jitka Čechová

V zápase s Třebíčí se o vítězi rozhodlo až v prodloužení

5., pátek 14. 9. 2007
Ml. Boleslav - Třebíč MBL - TRE
Ml. Bol. - Prvních šest minut zápasu se hrálo až na dva ofsajdy přes přerušení, což je možná tak trochu rarita. Na atraktivnosti zápasu to ale neubralo, ba právě naopak! Tempo hry šlo prudce nahoru, puk skákal jednou na oné, podruhé zase druhé straně hřiště. Šance obou týmů byly vyrovnané a do poslední vteřiny mohli diváci jen tajit dech, jakže to vlastně dopadne. Štěstí, které většinu zápasu přálo domácím se ale v nejméně vhodnou dobu odvrátilo…
Ml. Boleslav: Fikrt – Bílek F., Hanousek, Bílek O., Maršík, Jaroměřský, Malý, Soukup – Chamrád, Janček, Loskot – Tondr, Chochola, Bříška – Mišner, Hrdlička, Protasenja – Krejčík, Milotinský, Antončík
Třebíč: Burgr – Ondrůj, Vlašín, Hobsa, Popela, Jaroš, Čtveráček, Dvořák, Kodela R. – Vítek, Klíma, Kesner – Kadela E., Němec, Kejda – Burián, Dostál, Kurial – Fila, Kundela, Jánský – Nahodil
Branky a nahrávky: 13. Bříška, 25. Protasenja (Hanoušek) - 7. Klíma (Vítek), 23. Hobza, 63. Kuriál (Dostál). Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50.

Komentář

Šanci na famózní vstup do zápasu měl hned v první minutě domácí Chochola, jeho tvrdá rána však jen zazvonila o brankovou konstrukci. To zvonění pak pravděpodobně znělo Mladoboleslavským hodně dlouho v uších, protože jejich hra ochabla. Domácí obrana se pak první osudové chyby zápasu dopustila ve chvíli, kdy přes sebe nechala prokličkovat třebíčského Vítka. Ten poté přihrál na zcela volného Klímu, kterému už nedělalo problémy kotouč zvednout a vsítit do branky. Na vyrovnávací branku si museli diváci chvilku počkat, o to víc ale stála za to! Obrovská dávka štěstí pomohla Bříškovi, když při střídání svých kolegů vyslal na hostujícího Burgra jen jakousi „testovací střelu“ zpoza modré čáry. O to větší překvapení bylo, že tato rána prošla!

Druhá část poutavého duelu připomínala dějově tu první. Opět padly dvě branky na obou stranách a opět šli do vedení Třebíčští. Ve hře pěti proti třem, kdy na trestnou lavici odešli za sebou v krátkém sledu domácí Chamrád za podražení a Bílek za zdržování hry, střílel neomylně Hobza. O tom, že nic není ztraceno, ale o dvě minuty později přesvědčil všechny přítomné Protasenja, když hostujícího brankáře propálil ranou z mezikruží. O změnu stavu se o něco později mohla znovu postarat Třebíč, když se do jakéhosi „neučesaného“ nájezdu dvou proti jednomu dostali ve vlastním oslabení Kundela s Nahodilem. Jejich střela ale neprošla.

Od začátku třetí třetiny bylo jasné, že teď už půjde jen o to jednu jedinou vítěznou branku. Oba týmy si dávaly záležet na obraně, stejně tak ale vyráželi i do útoku. K vidění byla spousta šancí jak na straně domácích, tak také hostů. Mladoboleslavští se zhruba v polovině poslední části cítili právem dotčeni, když se rozhodčí špatně zorientoval v chumlu před třebíčskou brankou a zapískal, i když byl kotouč ještě ve hře. Vzdor rychlosti a akčnosti hry ale zůstala třetí třetina bez gólu.

Rozhodnout mělo prodloužení, případně potom samostatné nájezdy. Těch se ale diváci nedočkali. V 63. minutě se po nenápadné přihrávce Dostála zpoza brány strefil Kurial a zajistil tak svému týmu dva cenné body.

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).