BK MLADA BOLESLAV
4. 8. 2009 | Jitka Čechová

V prvním utkání Tipsport Cupu padlo devět branek, šťastnějšími byli nakonec Ústečtí

TsC1, úterý 4. 8. 2009
Ml. Boleslav - Ústí n. L. MBL - UNL
M l. B o l. – Hokejisté Mladé Boleslavi za sebou mají první utkání letního turnaje Tipsport Hockey Cup. Soupeřem jim bylo Ústí nad Labem, které také nakonec po gólové přestřelce 5:4 vyhrálo. Středočeši přitom dlouho vedli nebo alespoň udržovali vyrovnaný stav. Zlom přišel po polovině zápasu, kdy Ústečtí Lvi otočili skóre. Domácím se pak sice ještě podařilo vyrovnat, na poslední branku utkání z hole Kloze, ale už odpověď nenalezli.
Ml. Boleslav: Schwarz (41. Will) – Duben, Jiruš, Žabka, Kasík, Štěrbák, Jindra, Čížek, Bauer – Macho, Král Handlovský – Gajovský, Pabiška, Sup – Bahenský, Sýkora, Boháč – Loskot, Kotrba, Belay
Ústí n. L.: Orct – Kříž O., Gýna, Vobořil, Zeman, Klobouček, Mizera – Novotný, Brož, Janků – Alinč, Šaffer, Čaloun – Pazourek, Kloz, Kříž P. – Mikulík, Pšurný R., Dragoun – Vrtek, Přeučil
Branky a nahrávky: 6. Boháč (Štěrbák), 14. Kasík (Gajovský, Žabka), 28. Boháč (Bahenský), 42. Bahenský (Sýkora) – 16. Kříž (Janků, Alinč), 30. Mikulík (Klobouček, Pšurný R.), 34. Janků (Alinč, Gýna), 38. Šaffer (Alinč, Gýna), 47. Kloz (Čaloun, Pazourek). Rozhodčí: Smitka – Podrazil, Žídek. Vyloučení: 7:9, + 10 min. OT Pšurný R. (UNL). Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1086.

Fotogalerie

Komentář

Zápas hned od začátku naplňoval předchozí prognózy o jakémsi neustálém napětí mezi oběma celky. Ústečtí měli v momentě, kdy byly na ledě první formace, navrch a okamžitě se jali ostřelovat Schwarzovu branku. Nejvážněji vyhlížející střela Čalouna ale skončila po zásahu boleslavského brankáře v rohu kluziště. Nicméně od té chvíle začali hrát prim domácí, což vyústilo nejen ve vyloučení Kloboučka, ale i v následnou branku Daniela Boháče.

Boleslavi se dařit nepřestávalo, pěknou akci dva na jednoho předvedli Gajovský s Pabiškou. Tak trochu zbytečně pak ve svém útočném pásmu fauloval ústecký Roman Pšurný, přičemž společně s chvilku předtím faulujícím Vobořilem poslal hosty do tří. Středočeši ale této příležitosti nevyužili. Ve 14. minutě ovšem na modré napřáhl Jaroslav Kasík a povedeným způsobem se trefil pod horní tyč. Lvi si krátce na to střihli první přesilovku, která jim vlila energii. Necelou minutu před vypršením trestu Čížka snížil střelou od modré Pavel Kříž.

Do druhé třetiny už ani jeden mančaft nenastoupil v takovém tempu, jako do té první. Led byl sice podstatně víc zvrásněn v obranném pásmu hostů, Mladoboleslavští ale nyní naráželi na podstatně pevnější obranu Ústí. Slibnou příležitost měl ve 26. minutě Macho, který zůstal před Orctem sám. Než se však stihl zorientovat, ústecký brankář mu puk vypíchl.

Na druhé straně zahrozil střelou zápěstím Zeman. Ve vlastním oslabení ovšem Boleslav odskočila opět na rozdíl dvou branek, když se před Octem nejrychleji rozkoukal Boháč. Tento stav ale netrval dlouho, o necelé dvě minuty později znovu snižoval Milan Mikulík. Domácí mužstvo navíc chybovalo ještě jednou a krátce po polovině zápasu tak rázem ztratilo vedení. Nabídnuté šance se chopil Pavel Janků. Mladá Boleslav byla od té chvíle jako zkoprnělá, a tak byli diváci v Metrostav Aréně ještě před koncem druhé dvacetiminutovky svědky ústeckého obratu. Přesně pod horní tyčku mířil Adam Šaffer.

Před třetí třetinou domácí vyměnili gólmany a Schwarzův náhradník Will si připsal první start za "A" tým. O hráčích domácího celku se dalo říct hlavně to, že se jim nelíbil stav svítící na časomíře. Hned na začátku donutili faulovat Dragouna, načež během jedenácti vteřin ústeckého Orcta překonal Zdeněk Bahenský. Boleslav se dostala zpátky na koně, během chvilky zvonila po Kasíkově dělovce horní tyčka. Stačila ale jediná chybka domácího Bauera a ve vedení byli zase rázem Lvi. U Schwarzovy pravé tyčky dostal až příliš prostoru Jan Kloz.

Povedený zákrok vytáhl v boleslavské brance Will, když v rozkleku vychytal Zemana. Tomu nezbývalo než nechápavě zakroutit hlavou. Jak čas běžel, začínalo to vypadat, že pro Boleslav je stále těžší protlačit se k nějaké pořádnější útočné akci. Teprve v 54. minutě připravil Král hned dvě slušné šance Gajovskému, boleslavský útočník ale ani jednou netrefil puk tak, jak by chtěl. Domácí citelně přitlačili, Bahenský ale přestřelil a Pabiška se ke kotouči ani nedostal, ačkoliv se k němu rozhodl dojet skokem po břiše.

Související články

Aktuality

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

24.09.2020

Výdej vstupenek

BK Mladá Boleslav čeká na výsledky jednání APK LH. Posléze je zpracuje a ještě dnes přijde s informacemi k výdeji vstupenek. Do té doby prosíme o trpělivost.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav