BK MLADA BOLESLAV
2. 9. 2008 | Jitka Čechová, Michal Špírek

V neprospěch Boleslavi rozhodly v Budějovicích oslabení

přát., úterý 2. 9. 2008
Č. Budějovice - Ml. Boleslav CEB - MBL
Č. B u d ě j o v i c e – Mladoboleslavští hokejisté za sebou mají poslední přípravný zápas, který se tak rovnal generálce na nadcházející sezonu O2 extraligy. Padl v něm snad vůbec nejrychlejší gól letošní přípravy, když se už v 56. vteřině utkání prosadil Václav Eiselt. Ten se nakonec během večera trefil dvakrát, jednu branku přidal do Turkovy sítě také Daniel Boháč. Tím ale gólová aktivita Boleslavských skončila a na čtyři branky domácích nestačila. Jihočeši si skvěle vedli hlavně v přesilovkách, využili rovné tři z pěti, které jim hráči v zelenobílém nabídli.
Č. Budějovice: Turek - Mucha, Gřegořek, Toman, Vydarený, Macháček, Sičák, L. Poživil, Frolo - Duda, Huml, Sailer, L. Květoň, Mertl, Hřebejk, Gulaš, Vak, Kuchejda, Kůrka, Šimánek, Veselý
Ml. Boleslav: Chábera (31. Šindelář) - Bauer, Kočí, Brňák, Jindra, Posmyk, Marušák, Mocek, Schnabel - Handlovský, Pajič, Tomas, Kubeš, Štrba, Benda, Boháč, Čech, Barinka, Eiselt, Gajovský, Rod
Branky a nahrávky: 10. Sailer (Duda), 23. Květoň (Frolo), 36. Hřebejk (Květoň), 50. Huml (Duda, Sailer) - 1. Eiselt (Pajič), 36. Boháč (Čech), 40. Eiselt (Štrba). Rozhodčí: Ondřej - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1152.

Komentář

Na první branku se v Budvar Aréně dlouho nečekalo. Hned po vyhraném úvodním vhazování se Boleslavští nahrnuli za bránu soupeře, až se ke střele z úhlu dostal Rok Pajič a Václav Eiselt dorazil vyražený puk za Turkova záda. První vážný pokus domácích o vyrovnání měl na svědomí v 6. minutě Štěpán Hřebejk, jenž se za bránou uvolnil svými typickými otočkami, ale Chábera jeho pokus vykryl. Mladoboleslavský tým se uchýlil k bránění a nevyvíjel žádnou aktivitu směrem dopředu. A tak asi zákonitě muselo přijít srovnání stavu. Šimánek sice na Cháberu nevyzrál, když ještě v minulé sezóně českobudějovický brankář předvedl pěkný zákrok lapačkou, jenže v čase 09:16 již nestačil na pohlednou kombinaci Radka Dudy a Petra Sailera, který si připsal první přesilovkový gól Mountfieldu. V 15. minutě se po dlouhé době přihlásil ke slovu boleslavský útočník, konkrétně Martin Čech, s jeho nebezpečnou střelou úhlu si Turek poradil. O chvilku později přišel druhý souboj Šimánek versus Chábera, a hostující brankář byl i podruhé úspěšný - efektním semaforem chytil prudkou střelu mířící do vrchní části branky. To byla poslední vážná situace v první třetině. Velmi rychle hraná dvacetiminutovka s minimálním počtem přeřušeních tedy skončila vyrovnaným stavem.

V druhé třetině se již hra kouskovala daleko více, například i kvůli vyloučení Barinky ve 23. minutě. A Budějovice nabídnutou příležitost znovu využily. Lukáš Květoň dorazil v pádu střelu vyslanou Tomášem Frolem. Dění v Budvar Aréně poté narušil výpadek elektřiny. A po neplánované přestávce se do hry přeci jen o něco lépe pustili Boleslavští, na které Roman Turek v prvních pěti minutách druhé třetiny asi jen ztěží dohlédl, tak dlouho ho Středočeši neohrozili. 27. minuta přinesla zakončení Barinky a Štrby, obě ale na překonání jihočeského brankáře nestačily. Ve 30. minutě poté sáhli hostující trenéři k výměně brankářů, Cháberu nahradil Filip Šindelář. Mladá Boleslav se dočkala vyrovnání ve 30. minutě, po první neproměněné přesilovce domácího týmu. Martin Čech našel ideálně Daniela Boháče a ten rozvlnil síťku. Už za 36 sekund ale bylo vše zase jinak. Hřebejk předložil puk mezi kruhy Lukáši Květoňovi a ten tahákem Šindeláře v bráně hostů překonal. A plodnou pětiminutovku zakončil svou druhou brankou Václav Eiselt, když mu puk před Turkem připravil ideálně Štrba. Pro zkušeného Eiselta už nebyl velký problém zasunout puk mezi tyče.

Po bohaté a zajímavé druhé třetině přišla poté její chudá příbuzná. Oběma týmům se nedařilo usadit v útočném pásmu a něco kloudného vymyslet. A tak čas pomalu plynul kupředu, aniž bychom byli svědky zajímavých situací. Hru tak mohlo oživit například vyloučení Frola, jenomže Boleslavským se, na rozdíl od hráčů Mountfieldu, v přesilové hře vůbec nedařilo. Tento fakt dokumentovala i 50. minuta. V ní hráli po vyloučení Posmyka přesilovou hru domácí, a byla to jiná káva. Trojice Ivan Huml, Radek Duda a Petr Sailer zatápěla před bránou, a prvně jmenovaný dával po předávce od kolegů gól takřka do prázdné brány. Situace s podobným obsazením se odehrála v 57. minutě, agilní Sailer našel hůl neméně aktivního Radka Dudy, který však jen nastřelil betony Šindeláře. Boleslavští mohli k náporu v posledních deseti minutách využít dvě přesilové hry, jenomže za zmínku stojí jen dělovka Marka Posmyka, jehož ránu vytlačil Turek do ochranné sítě. A když se Budějovice ubránily poslední minutu a půl šesti hráčům Boleslavi, hrající powerplay, potvrdila konečná siréna vítězství Jihočechů.

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.