BK MLADA BOLESLAV
6. 8. 2009 | Jitka Čechová

V Tipsport Cupu Boleslav prohrála znovu o gól, opět 4:5

TsC2, čtvrtek 6. 8. 2009
Litvínov - Ml. Boleslav LIT - MBL
L i t v í n o v – Po domácím neúspěchu s Ústím se pozornost Boleslavských obrátila na další utkání letního poháru. Na led Litvínova vyrazil ještě pořád se formující tým s novými poznatky a zkušenostmi, a tak nepochybně doufal ve změnu vítěze. S extraligovým celkem ale nakonec prohrál opět 4:5. Skóre utkání sice otevíral Sýkora, Severočeši ale ještě v téže třetině otočili na 3:1. Ačkoliv pak Boleslavští soupeřovo vedení několikrát snížili, vyrovnání ani otočení skóre se jim už nepodařilo.
Litvínov: J. Hübl ml. - Šlégr, Kubát, Punčochář, Skuhrovec, O. Poživil, Švarný - Černý, Reichel, Lukeš, Jánský, Rindoš, Gerhát, Majdan, Heinisch, Bojer, Zíma, Bíza, Přeučil
Ml. Boleslav: Schwarz (41. Hrubý) – Jiruš, Duben, Kasík, Čížek, Bauer, Jindra – Gajovský, Král, Handlovský – Macho, Pabiška, Sup – Bahenský, Sýkora, Boháč – Loskot, Vrbata, Kotrba
Branky a nahrávky: 4. Sýkora (Bauer, Boháč), 36. Macho (Pabiška), 48. Jindra (Pabiška, Bauer), 52. Boháč (Bahenský) – 12. Rindoš (Jánský), 17. Černý (Reichel, Šlégr), 18. Jánský (Gerhát, Skuhrovec), 33. Bojer (Majdan, Švarný), 43. Přeučil (Zíma, Stříteský). Rozhodčí: . Vyloučení: 9:10. Využití: 2:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 837.

Komentář

Boleslavským se na ledě Litvínova v úvodu první třetiny dařilo. Stačilo Královo vyhrané buly a během několika vteřin už Hüblovu pozornost zkoušel Pabiška. Po 96 vteřinách hry si navíc Středočeši vynutili svou aktivní hrou faul Punčocháře. Přesilovou hru sice Mladoboleslavští nevyužili, svou převahu si ale uchovali a osm vteřin po návratu litvínovského obránce otevíral skóre zápasu Tomáš Sýkora po parádní křížové přihrávce od Bauera.

Hráči Bruslařského klubu poté celkem klidně ustáli vlastní oslabení a naopak je čekala další přesilovka. Ta ale jako by byla zakletá a všechno rázem obrátila. Nejprve v ní totiž Lukáš Rindoš vyrovnal na 1:1, když se k němu dostal vyražený puk. Další "zářez" si Litvínovští připsali v 17. minutě, kdy důrazný Jakub Černý využil početní výhodu. Obratem zřejmě trochu otřesení Středočeši pak do minuty inkasovali znovu, tentokrát v signalizované výhodě zakončoval Peter Jánský.

Boleslavi se nepodařilo na začátku druhé dvacetiminutovky vytvořit takový tlak, jako tomu bylo v prvních minutách utkání. Nevyužila vyloučení Gerháta a před jeho návratem na led naopak ještě sama faulovala. Sotva byl Litvínov v pěti, byl to opět on, kdo hrozil. Lukeš ale branku minul a Reichelovu dělovku Schwarz vykryl. Boleslavští se přihlásili o vážnější slovo až po devíti minutách hry, chybu domácího hráče ale Handlovský nevyužil.

Po polovině zápasu usedl na trestnou lavici boleslavský Sýkora a Jan Bojer neváhal této příležitosti využít, když do sítě nasměroval střelu Švarného. Středočechům se krátce na to dostalo velké šance. V krátkém intervalu po sobě totiž vyfasovali dvě minuty Černý s Punčochářem a Boleslavi tak stačilo jen hlídat si pásmo a správně kombinovat. Že to bylo skutečně správně, dokázal Michal Macho, který šikovnou střelou snížil na 2:4.

Boleslav – posilněná vědomím, že zatím poslední gól vstřelila ona – vstoupila do třetí dvacetiminutovky s odhodláním. Hrubý, který do této části zápasu nastoupil místo Schwarze, však kapituloval už ve své třetí minutě, kterou strávil na ledě. Po povedené souhře Litvínovských se trefil Tomáš Přeučil. Severočeši připravili Boleslavským několik perných minut, Reichela ovšem stihl vykrýt hostující obránce a Šlégr trefil tyč. Hráči Bruslařského klubu viděli naději ve vyloučení Jánského a ta skutečně nebyla marná. Na 3:5 snížil obránce Josef Jindra.

A situace se navíc opakovala. Jánský – sotva se vrátil na led – vyfasoval další dvě minuty. V nadcházející přesilovce Boleslavi se strhla tlačenice před Hüblem, ve které se nejrychleji zorientoval Daniel Boháč a dotlačil puk za brankovou čáru. Rozdíl jediné branky tak náhle sliboval ještě zajímavý konec. Urputně se snažící Boleslavi ale nakonec nepomohla ani krátká hra v power-play a Litvínov tak své vítězství uhájil.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
BK Mladá Boleslav