BK MLADA BOLESLAV
6. 8. 2009 | Jitka Čechová

V Tipsport Cupu Boleslav prohrála znovu o gól, opět 4:5

TsC2, čtvrtek 6. 8. 2009
Litvínov - Ml. Boleslav LIT - MBL
L i t v í n o v – Po domácím neúspěchu s Ústím se pozornost Boleslavských obrátila na další utkání letního poháru. Na led Litvínova vyrazil ještě pořád se formující tým s novými poznatky a zkušenostmi, a tak nepochybně doufal ve změnu vítěze. S extraligovým celkem ale nakonec prohrál opět 4:5. Skóre utkání sice otevíral Sýkora, Severočeši ale ještě v téže třetině otočili na 3:1. Ačkoliv pak Boleslavští soupeřovo vedení několikrát snížili, vyrovnání ani otočení skóre se jim už nepodařilo.
Litvínov: J. Hübl ml. - Šlégr, Kubát, Punčochář, Skuhrovec, O. Poživil, Švarný - Černý, Reichel, Lukeš, Jánský, Rindoš, Gerhát, Majdan, Heinisch, Bojer, Zíma, Bíza, Přeučil
Ml. Boleslav: Schwarz (41. Hrubý) – Jiruš, Duben, Kasík, Čížek, Bauer, Jindra – Gajovský, Král, Handlovský – Macho, Pabiška, Sup – Bahenský, Sýkora, Boháč – Loskot, Vrbata, Kotrba
Branky a nahrávky: 4. Sýkora (Bauer, Boháč), 36. Macho (Pabiška), 48. Jindra (Pabiška, Bauer), 52. Boháč (Bahenský) – 12. Rindoš (Jánský), 17. Černý (Reichel, Šlégr), 18. Jánský (Gerhát, Skuhrovec), 33. Bojer (Majdan, Švarný), 43. Přeučil (Zíma, Stříteský). Rozhodčí: . Vyloučení: 9:10. Využití: 2:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 837.

Komentář

Boleslavským se na ledě Litvínova v úvodu první třetiny dařilo. Stačilo Královo vyhrané buly a během několika vteřin už Hüblovu pozornost zkoušel Pabiška. Po 96 vteřinách hry si navíc Středočeši vynutili svou aktivní hrou faul Punčocháře. Přesilovou hru sice Mladoboleslavští nevyužili, svou převahu si ale uchovali a osm vteřin po návratu litvínovského obránce otevíral skóre zápasu Tomáš Sýkora po parádní křížové přihrávce od Bauera.

Hráči Bruslařského klubu poté celkem klidně ustáli vlastní oslabení a naopak je čekala další přesilovka. Ta ale jako by byla zakletá a všechno rázem obrátila. Nejprve v ní totiž Lukáš Rindoš vyrovnal na 1:1, když se k němu dostal vyražený puk. Další "zářez" si Litvínovští připsali v 17. minutě, kdy důrazný Jakub Černý využil početní výhodu. Obratem zřejmě trochu otřesení Středočeši pak do minuty inkasovali znovu, tentokrát v signalizované výhodě zakončoval Peter Jánský.

Boleslavi se nepodařilo na začátku druhé dvacetiminutovky vytvořit takový tlak, jako tomu bylo v prvních minutách utkání. Nevyužila vyloučení Gerháta a před jeho návratem na led naopak ještě sama faulovala. Sotva byl Litvínov v pěti, byl to opět on, kdo hrozil. Lukeš ale branku minul a Reichelovu dělovku Schwarz vykryl. Boleslavští se přihlásili o vážnější slovo až po devíti minutách hry, chybu domácího hráče ale Handlovský nevyužil.

Po polovině zápasu usedl na trestnou lavici boleslavský Sýkora a Jan Bojer neváhal této příležitosti využít, když do sítě nasměroval střelu Švarného. Středočechům se krátce na to dostalo velké šance. V krátkém intervalu po sobě totiž vyfasovali dvě minuty Černý s Punčochářem a Boleslavi tak stačilo jen hlídat si pásmo a správně kombinovat. Že to bylo skutečně správně, dokázal Michal Macho, který šikovnou střelou snížil na 2:4.

Boleslav – posilněná vědomím, že zatím poslední gól vstřelila ona – vstoupila do třetí dvacetiminutovky s odhodláním. Hrubý, který do této části zápasu nastoupil místo Schwarze, však kapituloval už ve své třetí minutě, kterou strávil na ledě. Po povedené souhře Litvínovských se trefil Tomáš Přeučil. Severočeši připravili Boleslavským několik perných minut, Reichela ovšem stihl vykrýt hostující obránce a Šlégr trefil tyč. Hráči Bruslařského klubu viděli naději ve vyloučení Jánského a ta skutečně nebyla marná. Na 3:5 snížil obránce Josef Jindra.

A situace se navíc opakovala. Jánský – sotva se vrátil na led – vyfasoval další dvě minuty. V nadcházející přesilovce Boleslavi se strhla tlačenice před Hüblem, ve které se nejrychleji zorientoval Daniel Boháč a dotlačil puk za brankovou čáru. Rozdíl jediné branky tak náhle sliboval ještě zajímavý konec. Urputně se snažící Boleslavi ale nakonec nepomohla ani krátká hra v power-play a Litvínov tak své vítězství uhájil.

Související články

Aktuality

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!