BK MLADA BOLESLAV
6. 8. 2009 | Jitka Čechová

V Tipsport Cupu Boleslav prohrála znovu o gól, opět 4:5

TsC2, čtvrtek 6. 8. 2009
Litvínov - Ml. Boleslav LIT - MBL
L i t v í n o v – Po domácím neúspěchu s Ústím se pozornost Boleslavských obrátila na další utkání letního poháru. Na led Litvínova vyrazil ještě pořád se formující tým s novými poznatky a zkušenostmi, a tak nepochybně doufal ve změnu vítěze. S extraligovým celkem ale nakonec prohrál opět 4:5. Skóre utkání sice otevíral Sýkora, Severočeši ale ještě v téže třetině otočili na 3:1. Ačkoliv pak Boleslavští soupeřovo vedení několikrát snížili, vyrovnání ani otočení skóre se jim už nepodařilo.
Litvínov: J. Hübl ml. - Šlégr, Kubát, Punčochář, Skuhrovec, O. Poživil, Švarný - Černý, Reichel, Lukeš, Jánský, Rindoš, Gerhát, Majdan, Heinisch, Bojer, Zíma, Bíza, Přeučil
Ml. Boleslav: Schwarz (41. Hrubý) – Jiruš, Duben, Kasík, Čížek, Bauer, Jindra – Gajovský, Král, Handlovský – Macho, Pabiška, Sup – Bahenský, Sýkora, Boháč – Loskot, Vrbata, Kotrba
Branky a nahrávky: 4. Sýkora (Bauer, Boháč), 36. Macho (Pabiška), 48. Jindra (Pabiška, Bauer), 52. Boháč (Bahenský) – 12. Rindoš (Jánský), 17. Černý (Reichel, Šlégr), 18. Jánský (Gerhát, Skuhrovec), 33. Bojer (Majdan, Švarný), 43. Přeučil (Zíma, Stříteský). Rozhodčí: . Vyloučení: 9:10. Využití: 2:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 837.

Komentář

Boleslavským se na ledě Litvínova v úvodu první třetiny dařilo. Stačilo Královo vyhrané buly a během několika vteřin už Hüblovu pozornost zkoušel Pabiška. Po 96 vteřinách hry si navíc Středočeši vynutili svou aktivní hrou faul Punčocháře. Přesilovou hru sice Mladoboleslavští nevyužili, svou převahu si ale uchovali a osm vteřin po návratu litvínovského obránce otevíral skóre zápasu Tomáš Sýkora po parádní křížové přihrávce od Bauera.

Hráči Bruslařského klubu poté celkem klidně ustáli vlastní oslabení a naopak je čekala další přesilovka. Ta ale jako by byla zakletá a všechno rázem obrátila. Nejprve v ní totiž Lukáš Rindoš vyrovnal na 1:1, když se k němu dostal vyražený puk. Další "zářez" si Litvínovští připsali v 17. minutě, kdy důrazný Jakub Černý využil početní výhodu. Obratem zřejmě trochu otřesení Středočeši pak do minuty inkasovali znovu, tentokrát v signalizované výhodě zakončoval Peter Jánský.

Boleslavi se nepodařilo na začátku druhé dvacetiminutovky vytvořit takový tlak, jako tomu bylo v prvních minutách utkání. Nevyužila vyloučení Gerháta a před jeho návratem na led naopak ještě sama faulovala. Sotva byl Litvínov v pěti, byl to opět on, kdo hrozil. Lukeš ale branku minul a Reichelovu dělovku Schwarz vykryl. Boleslavští se přihlásili o vážnější slovo až po devíti minutách hry, chybu domácího hráče ale Handlovský nevyužil.

Po polovině zápasu usedl na trestnou lavici boleslavský Sýkora a Jan Bojer neváhal této příležitosti využít, když do sítě nasměroval střelu Švarného. Středočechům se krátce na to dostalo velké šance. V krátkém intervalu po sobě totiž vyfasovali dvě minuty Černý s Punčochářem a Boleslavi tak stačilo jen hlídat si pásmo a správně kombinovat. Že to bylo skutečně správně, dokázal Michal Macho, který šikovnou střelou snížil na 2:4.

Boleslav – posilněná vědomím, že zatím poslední gól vstřelila ona – vstoupila do třetí dvacetiminutovky s odhodláním. Hrubý, který do této části zápasu nastoupil místo Schwarze, však kapituloval už ve své třetí minutě, kterou strávil na ledě. Po povedené souhře Litvínovských se trefil Tomáš Přeučil. Severočeši připravili Boleslavským několik perných minut, Reichela ovšem stihl vykrýt hostující obránce a Šlégr trefil tyč. Hráči Bruslařského klubu viděli naději ve vyloučení Jánského a ta skutečně nebyla marná. Na 3:5 snížil obránce Josef Jindra.

A situace se navíc opakovala. Jánský – sotva se vrátil na led – vyfasoval další dvě minuty. V nadcházející přesilovce Boleslavi se strhla tlačenice před Hüblem, ve které se nejrychleji zorientoval Daniel Boháč a dotlačil puk za brankovou čáru. Rozdíl jediné branky tak náhle sliboval ještě zajímavý konec. Urputně se snažící Boleslavi ale nakonec nepomohla ani krátká hra v power-play a Litvínov tak své vítězství uhájil.

Související články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav