BK MLADA BOLESLAV
7. 8. 2008 | Michal Miškovský

Úspěšná premiéra Bendy a Marušáka. Oba se podepsali pod výhru nad Ústím

přát., čtvrtek 7. 8. 2008
Ml. Boleslav - Ústí n. L. MBL - UNL
M l. B o l. - Hokejisté BK Mladá Boleslav pokračují v dobrých výkonech pod vedením kouče Jiřího Šejby. V prvním domácím přípravném zápase v repríze loňské baráže Střdočeši porazili Ústí nad Labem 4:0. Boleslavský dres poprvé oblékli Jiří Marušák s Janem Bendou a premiéra to byla úspěšná. Oba dva se gólově prosadili už v první třetině a nastartovali svůj tým k výhře. Benda se navíc trefil také ve třetí třetině.
Ml. Boleslav: Šindelář (31. Schwarz) – Marušák, Kočí, Mocek, Drábek, Flamík, Posmyk, Lukáč, Jindra – Benda, Král, Handlovský – Kubeš, Štrba, Tomas – Krupka, Čech, Boháč – Kornilovs, Sýkora, Nouza
Ústí n. L.: Fiala – Sklenička, Šagat, Čaloun, Pojkar, Zeman - Kloz, Pazourek, Janků, Špila, Gýňa, Chládek, Hanzl, Mikulík, Mizera, Němeček, Vágner, Přeučil, Heřman, Brož, Klobouček
Branky a nahrávky: 10. Marušák (Král), 18. Benda (Čech), 26. Tomas (Štrba), 52. Benda (Čech). Rozhodčí: Lacina – Beneš, Štofa. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 524.

Komentář

Boleslavští na svého soupeře od začátku tlačili a pomohla jim k tomu i přesilovka ze čtvrté minuty. V ní však Handlovský u levé Fialovy tyče neuspěl. Na opačné straně ojediněle Pazourek v osmé minutě zaměstnal Šindeláře, ale z mezikruží našel jen hruď domácího gólmana. O dvě minuty později se už měnilo skóre. V početní výhodě Král našel na modré Marušáka, jehož střelu zastavila až síťka v bráně Ústí. Zvýšit mohl Handlovský v 15. minutě, ale z otočky poslal puk jen do tyče. Úspěšnější byl necelé tři minuty před přestávkou Benda. Jeho úloha však byla snadná. Po střele Čecha z levé strany totiž gólman Fiala puk jen vyrazil a Benda pohotově dorážel do poloprázdné brány.

Druhá dvacetimitovka odstartovala 90-ti vteřinovou přesilovkou 5 na 3 Ústeckých, ale v největší šanci Šagát z bezprostřední blízkosti vyhořel na Šindelářovi. Další šanci si Severočeši vytvořili v 24. minutě, ale Janků sám před gólmanem Boleslavi minul. Daleko lepší koncovku prokazovali domácí. Dokonce i v oslabení. Vždyť ve 26. minutě právě v početní nevýhodě zakončil přesně přečíslení 2 na 1 Tomas. Možnost ke zkorigování výsledku měli Ústečtí v polovině zápasu. Šindelář vystartoval z brány proti najíždějícímu soupeři, jenže u puku nebyl dřív a navíc hodil hokejku na led. Hosté sice prázdnou bránu netrefili, ale sudí po dohrání akce nařídil trestné střílení. Čaloun však vyhořel. Když v 37. minutě Lukáč ani Tomas v nadějných pozicích Fialu nepřekonali, platil po čtyřiceti minutách stav 3:0.

V třetí třetině hosté úplně odpadli a Boleslavští si vytvořili řadu šancí. Hned po třech minutách zakončoval přečíslení 2 na 1 Krupka, ale Fiala se stihl přesunout. Podobně úspěšný už ovšem nebyl strážce brány Ústí v 51. minutě. To zakončil úspěšně podobný brejk Benda. V dalších šancích se objevili Handlovský či Krupka, ale skóre se již nezměnilo.

Útěchou tak bylo pro Ústecké alespoň vítězství v pozápasových nájezdech, v nichž se prosadili Kloz s Pazourkem, zatímco za Mladoboleslavské nikdo.

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.