BK MLADA BOLESLAV
8. 8. 2012 | Petr Schultz, Daniel Langer, Petr Schultz

Tréninkové utkání s Libercem rozhodovaly až samostatné nájezdy, v nich byli úspěšnější Tygři

přát. 3, středa 8. 8. 2012
Liberec - Ml. Boleslav LIB - MBL
L i b e r e c - Navzdory oběma stranami původně avizovanému speciálnímu tréninku vše nasvědčuje tomu, že proběhlo víceméně obvyklé přípravné utkání s lehce pozměněnými pravidly. Na ledě Svijanské arény se tak na každé straně střetlo pět kompletních formací, což výrazně ovlivnilo tempo hry v úvodu zápasu. Jako první šli do vedení domácí zásluhou Filippiho, na jehož trefu odpověděl boleslavský Pabiška. I podruhé musel Bruslařský klub dotahovat, což se mu povedlo těsně před koncem utkání využitou přesilovou hrou Davida Vrbaty. V dlouhé sérii nájezdů nakonec uspěl Liberec zásluhou Tomáše Urbana.
Branky a nahrávky: Filippi, Urban T., rozh. nájezd Urban T. - Pabiška, Vrbata. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Komentář

Tréninkový duel mezi Libercem a Mladou Boleslaví, který se hrál podle zvláštních pravidel, byl od úvodního buly velice opatrný. Až po deseti minutách se Bílí Tygři ujali iniciativy, ale branku z toho nevytěžili. Do šaten se tak šlo po první pauze za bezbrankového stavu.

Začátek druhé periody patřil Libereckým. V jejím úvodu se zpoza branky prosadil šikovnou akcí Tomáš Filippi a poslal svůj celek do vedení – 1:0. Gólová akce nastartovala Severočechy a ti svírali svého soupeře. Velké starosti dělal Bruslařům Tomáš Urban, jenž se nemohl dlouho prosadit. Když už dotlačil puk do branky rozhodčí mu neuznali gól. Liberecký dlouhán pak dostal ještě jednu možnost skórovat, ale z bezprostřední blízkosti minul prázdnou klec hostů.

Do závěrečné části hry vstoupila lépe Mladá Boleslav, když se prosadila z ojedinělé akce díky exlibereckému Lukáši Pabiškovi – 1:1. Hra poté nabrala rychlý spád a když už se zdálo, že zápas dospěje k remíze, skóroval po nahrávce Filippiho Tomáš Urban – 2:1. Neuplynula ani minuta a na světelné tabuli svítil opět nerozhodný stav, když přesně zacílil David Vrbata – 2:2. Modrobílí svého soupeře tlačili a mohli strhnout vedení na svou stranu ještě v základní hrací době, jenže gól Tomáše Urbana opět v závěru nebyl uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

Jelikož se jednalo o neoficiální utkání, přešlo se místo prodloužení rovnou k hokejovým penaltám. Nejdříve se prosadil Jan Víšek krásnou střelou nad lapačku Lakosila. Na druhé straně dobře chytajícího Pince překonal šikovně David Vrbata, který srovnal. Vítěznou trefu pak zaznamenal střelou mezi betony Tomáš Urban a přisoudil pomyslnou výhru Bílým Tygrům.

Kvalitu soupeře krátce zhodnotil i liberecký trenér Filip Pešán: "Mladá Boleslav má velmi silný a dobře sestavený tým, který se po loňském sestupu chce co nejrychleji vrátit do extraligy. Soupeř byl kvalitní a utkání splnilo naše požadavky.“

Další střetnutí čeká Středočechy již v pátek 10. srpna, kdy Bruslařský klub zavítá na led pražské Sparty.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
BK Mladá Boleslav