BK MLADA BOLESLAV
6. 8. 2013 | Daniel Langer

Středočeské derby nanečisto i podruhé vyznělo lépe pro Bruslaře

přát. 3, úterý 6. 8. 2013
Ml. Boleslav - Kladno MBL - KLA
M l. B o l. - Celku z města automobilů vyšlo na výbornou i druhé vzájemné střetnutí s Kladnem. Podobně jako v prvním měření sil šli sice do vedení Rytíři, Bruslaři ale od druhé třetiny dominovali a vyjma závěrečného tlaku svého soupeře do velkých šancí nepouštěli. Nejvýraznější osobou dvojzápasu se bezpochyby stal Marek Loskot, jenž do kladenské sítě dokázal nasázet tři branky a jako bonus přidal jednu asistenci. Hlasitě si tak svými výkony říká o důvěru trenéra Výborného a důležitější pozici v týmu.
Ml. Boleslav: Will – Němeček, Toman, Van de Valden, Bohunický, Čížek, Pojkar, Kulich, Kurka – Vrbata, Loskot, Klimenta – Nouza, Výborný, Pabiška – Demel, Koudelka, Rys – Lenc, Hrdel, Jiránek
Kladno: Chábera (41. Exner) – Hořava, Jankovič, Jakovlevs, Kasík, Malý, Kolařík, Kužel – Eberle, Dragoun, S. Treille, Lukáč, Pance, Pečura, Rudovský, Buc, Havlíček, Dalecký, Markulinec, Machač
Branky a nahrávky: 24. Loskot (Klimenta), 31. Pabiška (Výborný), 55. Pojkar (Kulich) – 17. Dragoun (Treille, Eberle), 57. Markulinec (Pance, Pečura). Vyloučení: 1:2, navíc Toman (MBL) 5 minut plus do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 279.

Komentář

Aktivněji vstoupili do utkání domácí, první velkou šanci si ale připsalo Kladno. Michal Dragoun zpoza kruhu napřáhl a jen těsně minul horní růžek branky. Do slušné pozice se dostal i hostující Havlíček, po jehož nevyzpytatelné otočce se kotouč zastavil někde pod betony strážce boleslavské svatyně. Povzbuzeni častým držením kotouče se Rytíři čím dál víc osmělovali, před brankou byl zastaven Machač při zakončení jen za cenu faulu. Will ale stále ještě držel čisté konto.

Rušno bylo i před Cháberou. Zasloužil se o to Jiránek, který svižnou střelou vyprášil výstroj hostujícího brankáře. K dorážce se ještě dral agilní Loskot, zblízka už ale kotouč za čáru nedotlačil a poté jako blesk z čistého nebe udeřili Kladenští. Bruslaři propadli směrem dozadu a na Willa se řítili osamoceni Treille s Michalem Dragounem. Oba se o puk nejprve přetahovali, nakonec se ale nadvakrát prosadil subtilnější z obou útočníků. V závěru úvodního dějství Toman u hrazení zbytečně tvrdě narazil Rudovského a po zásluze se musel poroučet do sprch.

Dlouhou početní výhodu hosté nevyužili a tak po zásluze musel přijít trest. Marek Loskot si zády k brance efektně potáhl černý kousek pryže a přesně ho uklidil k tyči překvapeného Chábery, jenž manévr domácího šikuly ještě nějaký čas musel vstřebávat. Bruslaře vstřelený gól řádně nabudil a najednou se zdálo, že se hraje pouze na jednu branku. Chábera se měl co ohánět proti ostré střele Vrbaty v početní výhodě. Po návratu z trestné lavice mohl Kladnu znovu vrátit vedení Lukáč, jenž uháněl sám na domácí branku, Will ale jeho úmysl přesně vystihl a betony zaklaply včas.

Téměř vzápětí podruhé v utkání udeřil celek z města automobilů. Výborný adresoval skákavou přihrávku na brankoviště, kde ho zpracoval Lukáš Pabiška a překvapivou střelou nad beton poslal Mladou Boleslav do vedení. Korigovat za extraligového favorita mohl Sacha Treille, jehož dva ostré pokusy v jednom střídání domácí brankář skvěle kryl. Do sirény mohl ještě navýšit Tomáš Nouza, s Výborného přihrávkou téměř po brankové čáře už ale bohužel pro domácí nepočítal.

Podobně jako v předchozím utkání, i tentokrát ve třetí třetině hájil kladenskou branku junior Exner a ihned se ocitl pod palbou domácích forvardů. Tvrdě ihned po přechodu do útočného pásma pálil Nouza, z úhlu to naopak technicky zkoušel po sólu z velkého úhlu Němeček. Mladý Rytíř se ale všem pokusům okolo jeho svatyně kroužících dravců dlouho úspěšně bránil.

Zaskočil ho až David Pojkar, jenž si po přistrčení Kulicha všiml, že u levé tyče nechal Exner příliš mnoho odkrytého místa a bombou po ledě trefil přesně. Hosté koncovku utkání přeci jen zkusil zdramatizovat a povedlo se. Willovu chybu v rozehrávce potrestal po sérii přihrávek na jeden dotek na brankovišti osamocený Petr Markulinec, jenž měl dostatek času a místa, aby si v poklidu zpracoval kotouč, rozhlédl se a uklidil puk mimo dosah domácího gólmana.

Kladenští v posledních minutách svého soupeře doslova sevřeli a ostřelovali Willa ze všech stran, v největší šanci ale před odkrytou brankou Treille zlomil hůl. Z protiútoku mohl soupeřovu hru bez gólmana potrestat Koudelka, v dobré pozici ještě ale chtěl vybídnout ke skórování Ryse a jeho přihrávku zhatil bránící hráč. I přesto celek z města automobilů mohl slavit druhé vítězství nad extraligovým sokem.

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): Je povzbudivé, že jsme dvakrát porazili extraligový tým. Na druhé straně byly v naší hře "letní chyby". Velmi dobré pasáže, ale taky takové, na které se s prominutím nedalo koukat. Celkově vítězství nad takovým soupeřem potěší, i když nebyl kompletní. My jsme taky nebyli.

Zdeněk Vojta (Rytíři Kladno): Viděli jsme hodně bruslivé utkání, což je dobré, když kluci na ledě teprve začínají. Výsledek není až tak důležitý, přihlédnu-li k tomu, že dáváme prostor hráčům, kteří bojují o místo. Někteří z nich mě trošku zklamali. Doplatili jsme hlavně na neproměňování šancí.

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.