BK MLADA BOLESLAV
25. 8. 2012 | Jitka Čechová

Stejný soupeř, stejné skóre. Lublaň si domů veze dohromady dvanáct gólů

přát. 8, sobota 25. 8. 2012
Ml. Boleslav - Lublaň MBL - SLO
M l. B o l. - Lublaň se oproti pátečnímu duelu držela déle a statečněji. Za stavu 2:1 ve prospěch Mladé Boleslavi dokonce několikrát sahala po vyrovnání a zvlášť druhá třetina tak byla víc než zajímavá. Nakonec ale vše dopadlo navlas stejně jako v prvním vzájemném souboji - Bruslařský klub zvítězil 6:1! Krom toho se také projevila frustrace Slovinců, kteří v závěru rozpoutali hned dvě šarvátky.
Ml. Boleslav: Valent - Němeček, Pojkar, Kasík, Šmach, Jindra, Chaloupka, Drábek, Pavlů - Vrbata, Hrdel, Belay - Nouza, Pabiška, Kafka - Jiránek, Demel, Lenc - Loskot, Rys, Pešut
Lublaň: Kuhn - Thomas, Ratchuk, Coulombe, Groznik, Magovac, Smirnov, Dervarić, Cvetek - Freeman, Dalvise, Mušić, Pance E., Ropret, Pance Ž., Ogranjenšek, Pesjak, Hočevar, Režek, Pogodin, Ferguson
Branky a nahrávky: 11. Lenc (Loskot), 16. Pešut (Vrbata), 42. Pabiška (Nouza), 53. Rys (Lenc, Drábek), 54. Nouza (Šmach, Kasík), 58. Kafka (Šmach, Kasík) – 30. Freeman (Ferguson). Rozhodčí: Macháč, Horinek - Holec, Cafourek. Vyloučení: 8:8, navíc Loskot (MBL), Dalvise a Ferguson (oba LBN) všichni OT do konce utkání za nesport. chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 268.

Fotogalerie

Komentář

Stejně jako v pátečním utkání, také v tom sobotním měli navrch Středočeši. Dopředu se tlačící Demel svému týmu navíc poměrně rychle vykoledoval přesilovou hru – a to dokonce čtyřminutovou. Boleslavští trenéři zpočátku nasadili méně obvyklou přesilovkou formaci, které se příliš nedařilo. Sotva se ale na ledě objevili Nouza s Vrbatou, rozezněl prvně jmenovaný tyčku Kuhnovy branky. Valent na druhé straně mezitím mrzl, a to zhruba do deváté minuty, kdy jej potrápil Ferguson. Nutno podotknout, že rozhodčí Slovincům ale odpískali přihrávku rukou.

Skóre utkání otevírali opět Bruslaři, v 11. minutě Kuhnovi propadl puk za záda a v nastalém zmatku jej za brankovou čáru dorazil Radan Lenc. Následovala další přesilovka Mladoboleslavských, v níž se však Středočeši po gólu natahovali marně. Až teprve když už byl Thomas zpátky na ledě, prosadil se pohotovou střelou z ostrého úhlu Žiga Pešut. Skóre chtěl ještě navýšit Nouza, jeho stahovačku ale Kuhn prokoukl. V závěru třetiny si v početní převaze zahrála také Lublaň, ovšem bez většího úspěchu.

Od začátku druhého dějství začala Lublaň trávit na puku o něco více času, ve většině případů se ale potýkala s problémem, jak se vůbec dostat z vlastního pásma. Po vyloučení domácího Němečka se však už Slovinci před Valenta dostali a Žiga Pance se jej pokoušel přehodit. Jen taktak potom boleslavský gólman vyrazil střelu Roperta. Snad vůbec poprvé v rámci obou vzájemných utkání se Slovinci oklepali natolik, aby dokázali být pro Bruslaře skutečnou hrozbou. Snížení z hole Scott Freeman tento fakt jen potvrdilo.

Vyloučení Lence Středočechům do karet zrovna nenahrálo a Valent se několikrát opět zapotil. Nechybělo mnoho a Erik Pance mohl, nebýt rychlého přesunu boleslavského brankáře, vyrovnat. Boleslavi nedělalo potíže tempo soupeře dotáhnout, načež si sama opět připsala několik slibných šancí. Závěr dvacetiminutovky ale hovořil spíše pro Lublaň, která po faulu Jindry hrála další přesilovku. Sice bezgólovou, ale jinak poměrně dobrou.

Do třetí třetiny vstoupili pro změnu v početní výhodě Boleslavští a stejně jako soupeř vypálili několik ostrých projektilů. Demel už mohl puk jen dorazit, ale daleko vyjetý Kuhn stačil i tak včas zasáhnout. Na rozdíl od pátečního duelu ovšem Lublanští cítili naději a taky se podle toho chovali. Střela Hočevara prošla jen pár centimetrů vedle branky. Na druhé straně se ve vlastním oslabení šikovně prosmýkl Kafka a střelou zápěstím doslova srazil Kuhna i s pukem v náručí k zemi.

Nebezpečně se dál blýskalo i před Valentem, Dalvise dostal čas na zaměření, očividně se plánoval trefit pod horní tyčku, nakonec ale rozezněl právě jen konstrukci. Dá se říct, že už podruhé se o další gól ve vlastní síti postaral sám brankář Kuhn. Tentokrát s kotoučem na své hrudi a následně rameni laboroval tak dlouho, až jej touš přeskočil. Za střelce byl označen Lukáš Pabiška. O několik okamžiků později skóroval v přesilové hře Jiří Rys, poté nechytatelnou ranou skóroval Tomáš Nouza a bylo po zápase. Tedy skoro. Nejdřív se totiž strhla potyčka mezi Loskotem a Dalvisem (oba pánové se předčasně poroučeli do šaten), načež Petr Kafka zvýšil na stejně jako v pátek konečných 6:1. Frustrace Slovinců vyvrcholila, Ferguson se jako smyslů zbavený vrhl uprostřed kluziště na Kasíka a padal další trest znamenající konec.

Související články

Aktuality

18.09.2018

Látal dostal pokutu

Mladoboleslavský útočník Martin Látal dostal od disciplinární komise extraligy pokutu ve výši 10 procent měsíčního platu za faul na Ondřeje Beránka z Karlových Varů v nedělním duelu 2. kola.

17.09.2018

S Plzní později

Zápas 8. kola mezi HC ŠKODA PLZEŇ a BK Mladá Boleslav, které je na programu v neděli 7. října, se z původního začátku v 16:30 posouvá na 17:30.

14.09.2018

Nalezeny klíče

Při pátečním utkání s Litvínovem byly nalezeny klíče. Pro jejich navrácení volejte 724 620 048.

12.09.2018

Dorost porazil Salzburg

Dorostenci BK Mladá Boleslav porazili v rámci pondělního přípravného zápasu rakouský Salzburg 4:2. Jednalo se o poslední přípravný duel dorostenců, kteří už o uplynulém víkendu vstoupili vítězně do nové sezóny.

07.09.2018

Nalezena peněženka

Při čtvrtečním utkání s Pardubicemi byla nalezena pánská peněženka. Pro její navrácení volejte 724 620 048.

05.09.2018

Obránci Říha a Hrdinka

Obránci Jiří Říha a František Hrdinka budou kvůli většímu zápasovému vytížení dlouhodoběji působit v 1. lize. Pětadvacetiletý Říha míří do Kladna, Hrdinka bude oblékat dres pražské Slavie. Oba beky si Bruslaři v případě potřeby mohou kdykoliv stáhnout zpět.