BK MLADA BOLESLAV
11. 12. 2012 | Richard Wagner, Lukáš Chuchválek, Richard Wagner

Starší dorost vyválčil v Havlíčkově Brodě tři body

22., úterý 11. 12. 2012
Havl. Brod - Ml. Boleslav HBR - MBL
H a v l. B r o d - Dne 11. prosince se dohrávalo 22. kolo extraligy staršího dorostu a boleslavští mladíci vybojovali na Vysočině cennou výhru. Utkání bylo po značnou část vyrovnané a kritický moment, který přišel v polovině zápasu, Bruslaři zvládli a vytěžili zásluhou Brzáka a Ďurače jednobrankový náskok. Ten drželi zuby nehty až do konce a odolali tlaku Rebelu. Dvanáct vteřin před koncem pojistil vítězství do prázdné branky Milan Průšek.
Havl. Brod: Vaněček (Novák) - Cívka "A", Ludvík "C", Klofáč, Hlídek, Salát, Krajcigr, Polák, Nováček, M. Semrád, Nguyen, Málek, D. Vala "A", Dupljaku, Mäki
Ml. Boleslav: Ašenbrenner (Kořínek) - F. Semrád, Nastoupil, Bašus, Plíšek "C", Průšek, Hercig, Nedbal, Černý, Krupička, Borovec "A", Ďurač, Eftimov, Brzák, Skořepa, Němec, Tržický, Groer "A", Sedmík
Branky a nahrávky: 29. Hlídek (Ludvík) - 27. Brzák (Nastoupil, Tržický), 35. Ďurač (Průšek, Groer), 60. Průšek. Rozhodčí: Martin Homola - Martin Klouda, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 4:5, navíc Groer (MBL) 10 min. OT za nesp. chov. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Komentář

První třetina gól nenabídla

Úvodní dvacetiminutovka přinesla z obou stran opatrný hokej, v němž měly více prostoru osobní souboje před gólovými šancemi. V její první polovině měla více ze hry Mladá Boleslav, jíž mohl dostat do vedení Ivan Ďurač, ale jeho pokus z pravého kruhu vykopl Vaněček betonem. Krátce na to zahrozila dvojice Tomáš Tržický – Maksim Eftimov, ale druhý jmenovaný na brankovišti nedosáhl na kotouč. Své štěstí zkoušel krátce po polovině první periody Pavel Nastoupil, ale jeho střela od modré čáry měla sice dobrou razanci, ale branku minula. Zbytek třetiny se odehrál vinou několika mladoboleslavských vyloučeních především před brankou Patrika Ašenbrennera, ale ten si poradil se všemi projektily. Nejvíce se zapotil po střelách Jana Krajcigra a Dominika Cívky, které na něj šly v rychlém sledu po sobě.

Mladá Boleslav si vydobyla vedení

Druhá část začala ve svižnějším tempu a hostujícím hráčům ujel Filip Nováček, ale na mladoboleslavského muže s maskou si nepřišel, když jej Patrik Ašenbrenner vychytal betony. Škodovkáři kontrovali Vojtěchem Němcem, který z levého křídla pádil na branku, ale gólman Rebelů rovněž ukázal hbité betony. Broďáci následně přežili oslabení, ale minutu po jeho skončení hosté udeřili. Vítek Vaněček nejprve bravurně betony zlikvidoval šanci soupeře, ale z dorážky se nemýlil Stanislav Brzák. Domácí družina však měla připravenou bleskovou odpověď. Tomáš Ludvík na pravém kruhu předložil kotouč do mezikruží, kde se nalézal rozjetý Ondřej Hlídek, jenž „golfákem“ z první srovnal na 1:1. Promrzlá Kotlina se však záhy dostala znovu do varu, když Milan Průšek chytře našel Ivana Ďurače, který měl solidně našlápnuto a dělovkou mezi Vaněčkovy nohy skóroval. Za domácí mohl znovu srovnat Tomáš Nguyen, ale jeho pokus z mezikruží se do branky nevešel, jelikož do něj soupeř vložil hůl.

Hosté korunovali zápas střelou do opuštěné klece

Domácí hokejisté vlétli do třetí periody s velkou vervou a srovnat mohl Tomáš Ludvík, ale hostující brankář nakonec kotouč zkrotil. Hra se přelévala ze strany na stranu a více ze hry měla domácí družina, ale Martin Polák se střelou k bližší tyči neuspěl, když trefil jen připravené Ašenbrennerovy betony. Svižný hokej, v němž dominovaly obranné řady, které soupeři nedovolovaly využít své šance ke střelbě do cílového prostoru, dospěl až do své poslední minuty, v níž si domácí trenér Richard Cachnín vyžádal oddechový čas a odvolal Vítka Vaněčka z brány. Mladoboleslavští ale dokázali dvakrát po sobě vyhodit a při druhém osvobození přišla hrubka Rostislava Klofáče, který na pravém mantinelu namazal kotouč na hůl Milana Průška, jenž bez milosti trefil prázdnou klec.

Ohlasy trenérů

Richard Cachnín (HC Rebel Havlíčkův Brod): Ač jsme prohráli, tak utkání budu hodnotit pozitivně. Kluci dali do zápasu nasazení, bojovnost a troufnu si tvrdit, že, vyjma první třetiny, kde byl soupeř hokejovější, hráli velice slušně. Soupeři udělali dvě brejkové situace, potrestali naše okénka v obraně a ve třetí třetině nebyla špatná naše hra ani poměř střel, ale nás trápí věc zvaná koncovka. My jsme jeli dvakrát až třikrát dva na jednoho a nedali jsme. Zkrátka nám chyběl kousek toho hokejového umu, ale za ten dnešní výkon jsme si bod zasloužili.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): My jsme začali dobře, dostali jsme výhodu několika přesilovek, takže jsme si vytvořili tlak a nějaké šance, ale bohužel jsme je nevyužili. Ve druhé části třetiny se to přesně otočilo, kdy soupeř dostal výhodu těch přesilovek, ale my jsme to taky ubránili. Když to vezmu z pohledu druhé třetiny, tak si myslím, že z naší strany to byl boj. Měli jsme možná trochu více štěstí, dali jsme ty dva góly. Ve třetí třetině už jsme chtěli udělat všechno pro to, abychom ten zápas dovedli do vítězného konce a podařilo se nám to v té power-play ubojovat na 3:1. S čím jsme sem přijeli, to jsme také splnili a to je pro nás důležité. Dneska asi nevyhrál lepší, ale my jsme šťastnější a momentálně se počítají body.

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.