BK MLADA BOLESLAV
14. 12. 2012 | Filip Červinka, Filip Červinka, Lukáš Chuchválek

Starší dorost veze tři body z dalšího venkovního utkání, odnesl to Hradec

27., pátek 14. 12. 2012
Hr. Králové - Ml. Boleslav HKR - MBL
H r. K r á l o v é - 27. kolo extraligy staršího dorostu přineslo za poslední tři neděle šesté venkovních utkání z celkových sedmi odehraných. V Hradci Králové sice Bruslaři prohrávali po prvních dvaceti minutách 0:1, ale díky trefám Ďurače a Jiřího Veselého srovnali krok. Boleslavi vyšla třetí třetina, v níž otočili dvěma góly zásluhou opět Ďurače a Borovce. Hradec sice vzápětí snížil na rozdíl jediné branky, ale závěr si Boleslav už pohlídala.
Hr. Králové: Veselý F. – Skála, Souček, Luštinec, Havránek, Čech, Veselý E. – Zahradník, Matouš, Malinský, Drašnar, Gančárčík, Martinec, Chalupa, Jebavý, Pilař, Klemenc,
Ml. Boleslav: Ašenbrenner – Semrád, Mašek, Plíšek, Hercig, Nedbal, Tržický, Mattis – Verner, Planý, Průšek, Černý, Borovec, Švejda, Ďurač, Jeftimov, Brzák, Veselý J., Němec, Sedmík.
Branky a nahrávky: 11. Klemenc (Matouš, Gančarčík), 30. Klemenc (Skála), 51. Gančarčík (Matouš) - 28. Ďurač (Mašek, Průšek), 35. J. Veselý (Mašek, Průšek), 44. Ďurač (Průšek), 50. Borovec (Brzák). Rozhodčí: Veselý T. – Novák, Potůček. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 34:32.

Komentář

Úvod utkání nabídl brzké vyloučení Hradeckých a hned tu byla šance Mladé Boleslavi na vstřelení branky. Nemastnou, neslanou přesilovku hostí však přečkali Lvi bez větších problémů a pokračovalo se v poměrně opatrné hře. Domácí na svého soka ze středu Čech spíše vyčkávali a pokoušeli se hrozit z rychlých protiútoků. Avšak o žádné zajímavé akci nebylo ani potuchy. Oživení přišlo až z hole forvarda Boleslavi Stanislava Brzáka, jehož pokus zastavila dobře postavená branková konstrukce Františka Veselého. Tlak Mladoboleslavských přerušilo vyloučení jednoho z jejich hokejistů.

Marodkou zdecimovaný tým Hradce Králové byl nucen utvořit sestavu z téměř poloviny mladšími dorostenci. Svého soupeře se držel zuby nehty a snaha střílet z každé pozice byla také pozitivním artiklem. Hradečtí byli posléze odměněni krásnou souhrou Matěje Matouše se zakončujícím Danielem Klemencem, který stál zcela osamocený před brankou hostů a střílel z první do poloodkryté svatyně Ašenbrennera – 1:0.

Hostující hráče obdržená branka ale nikterak nepoznamenala a snažili se postupovat kupředu. Odpovědí jim byla pevná defenzíva Královehradeckých. Tempo hry se ke konci první periody postupně zvyšovalo. Aktivita byla na obou koncích kluziště stejná a bylo jasné, že jinak než dát utkání status vyrovnanosti ani nelze.

Druhá třetina začala na chlup stejně jako ta předešlá. Domácí útočník nevybíravě poslal k zemi hostujícího gólmana a nabídl tak Boleslavským přesilovku. Velký závar před hradeckou svatyní domácí borci v bílém ale se štěstím zažehnali. Vcelku paradoxně si dokonce dokázali vytvořit ve svém vlastním oslabení velkou příležitost na skórování. Proti střele Matouše se ale svým pravým betonem zaskvěl Ašenbrenner.

Hra byla sice kouskována neustálým vylučováním, přesto nepostrádala tempo a snahu obou protivníků prosadit se. To se v polovině třetiny podařilo mladičkému Ivanu Ďuračovi, jehož střela z kruhů skončila v pravém horním rohu hradecké svatyně. Boleslavští se tak mohli radovat z vyrovnání – 1:1.

Zanedlouho se však domácím opět podařilo poodskočit do vedení. Prosadil se podruhé v zápase Daniel Klemenc, který dostal velký prostor a svým pokusem z bezprostřední blízkosti se nemýlil – 2:1. Co bylo k vidění v následujících okamžicích, se dá nazvat uragánem. Oba týmy zvýšily především důraz a bruslení, což vedlo k mnoha ošemetným situacím. Jak domácí fantom Veselý, tak mladoboleslavský Ašenbrenner se měli co ohánět.

Větší ice time ve třetině soupeře měli hostující hráči, ale obrana Hradeckých fungovala jako nepropustná hráz. Hra nahoru-dolů se přítomným musela líbit. Z velkého tlaku přece jen dokázala Mladá Boleslav vytěžit kýžený úspěch. Vyrovnání měl na svědomí Jiří Veselý, prosadil se tečí střely vyprodukované obráncem Janem Maškem – 2:2. Hradečtí ale nesložili zbraně a šlápli do pedálů. Závěr prostřední části se spíše odehrával uprostřed kluziště a oba soupeři odcházeli do kabin s vědomím, že závěrečná část začne znovu od nuly.

Hradečtí se hned v úvodu dostali do tlaku. Nepřišlo ale to nejdůležitější, a to střela, která by ohrozila boleslavskou svatyni. Domácím perfektně fungovala past ve středním pásmu a celé tři úvodní minuty se hosté nedostali přes polovinu hřiště. Jako blesk z čistého nebe tak přišla branka do hradecké sítě. Poprvé v utkání dostal svůj tým do vedení velmi aktivní Ivan Ďurač. Ten se nejdříve parádně protlačil před branku Hradeckých a svou bekhendovou střelou orazítkoval tyč. Puk se od konstrukce odrazil do jeho brusle, a od ní za záda bezmocně ležícího Františka Veselého – 2:3.

Hned se vývoj závěrečné periody obrátil a dusno bylo tentokrát okolo branky Veselého. Tento fakt trochu zmírnilo oslabení hostujícího celku, ale ne na dlouho. Aktivnější Mladá Boleslav přetavila svoje snažení v brankový úspěch. Své sebevědomí dal najevo Zdeněk Borovec, když po Brzákově střele vzal odražený kotouč a naznačil otočku kolem brány, místo toho však vrátil puk do ohně a u první tyče našel místo – 2:4.

Hned nato však dokázali domácí bojovníci snížit na rozdíl jediné branky! To zásluhou Davida Gančarčíka, střílejícího z takřka nulového úhlu, jehož pokus usměrnil za svá záda sám boleslavský gólman – 3:4.

Domácím byla nabídnuta šance na vyrovnání v podobě početní výhody, ve které bylo k vidění neskutečné množství střeleckých pokusů, avšak bezúspěšných. Jen co skončila jedna přesilovka, přišla druhá a na hradeckých plejerech bylo vidět odhodlání zvrátit nepříznivý stav. Na ledě se hodně přiostřilo a k vidění byla i potyčka vyplývající z tlaku domácích a důrazu do posvátného území Ašenbrennera. Domácí kapitán Pilař měl poté na holi vyrovnání, své betony ale gólman Boleslavi secvaknul včas.

Na závěr přišel ještě oddechový čas domácího týmu a s ním i předpokládaná hra bez brankáře. Ani ta ovšem nepřinesla vytouženou branku Hradeckých a z vítězství se mohli radovat Středočeši.

Ohlasy trenérů

Jiří Janoušek (Královští lvi Hradec Králové): Nebyli jsme schopni udržet puk a vytvářet si vyložené šance, všechno to bylo na náhodu. Hráčům, kteří tvoří kostru týmu, se moc nedařilo. Nedokázali si nahrát a přečíslit soupeře, navíc dělali chyby, které by dělat neměli. Mladším dorostencům se nedá nic vytknout, bojovali, někteří přitom hráli poprvé. Mezi mladším a starším dorostem ale rozdíl přece jenom je.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Nevyužili jsme dobrý začátek, pak jsme naopak sami inkasovali. Do druhé třetiny jsme kluky nabádali, abychom do soupeře chodili agresivně a snažili se ho dostat pod tlak. To se nám celkem povedlo a hra se trochu zrychlila. V poslední části nám možná trochu pomohlo i štěstí, ale důležitá byla hlavně ubráněná oslabení v závěru. Kluci hráli obětavě a bojovali do poslední vteřiny, takže je můžeme opravdu pochválit.

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.