BK MLADA BOLESLAV
18. 1. 2013 | Lukáš Chuchválek

Starší dorost se proti Litvínovu držel statečně, ale nakonec smolně prohrál 0:2

31., pátek 18. 1. 2013
Ml. Boleslav - Litvínov MBL - LIT
M l. B o l. - Třetí zápas nadstavbové části nabídl pěknou hokejovou podívanou. Na Litvínovu, nejlepšímu z dvanácti horších celků, určitě bylo znát, že jim postup mezi dvanáct lepších unikl mezi prsty. Působili vyzráleji a vyspěleji, ovšem Boleslav vše doháněla bojovností a obětavostí. Od druhé třetiny sice prohrávala, ale držela se soupeřem krok a myslela na vyrovnání. Jenže čtyři minuty před koncem přišla chyba v obraně, následovaná únikem dvou Severočechů, kteří rozhodli. Oba celky se prezentovaly hrou ze zajištěné obrany a podpořenou vynikajícími gólmany. Litvínovu však hrála do karet větší gólová chladnokrevnost a trpělivé čekání na šance.
Ml. Boleslav: Růžička - Verner, Mašek L., Mašek J., Nastoupil, Šír, Bašus, Tůma, Hercig, Nedbal, Černý, Krupička, Borovec, Ďurač, Skořepa, Marks,Němec, Tržický, Groer, Sedmík, Durdil.
Litvínov: Spěšný (Klečka) - Kokeš, Řezníček, Wiedemann, Moravec, Štěpka, Šesták, Vostárek, Weitz, Šefl, Šimeček, Pospíšil, Kučera, Ujfaluši, Baránek, Stříbrný, Poljanský
Branky a nahrávky: 28. Šimeček (Baránek), 57. Stříbrný (Weitz). Rozhodčí: Hrubý - Prokop, Grundler. Vyloučení: 7:8, navíc Kokeš a Šefl (oba LIT) 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 31:26.

Komentář

První třetina nabídla líbivý a rychlý hokej, založený na vynikající práci brankářů. Hned v úvodu mohla Boleslav Severočechy, kteří trochu zaspali nástup, zaskočit ve stylu finále MS s Rusy v Německu, ale brankář senzačně nějakým způsobem chytil. Na druhé straně pak svou šanci promarnil Poljanský, jemuž někdo z bránících hráčů namazal přímo před Růžičku. Oku lahodící byla i souhra Kučery se Šimečkem, kteří unikli dva na jednoho. Na konci prvního dějství se dostal do samostatného úniku Vojtěch Němec, kterého však soupeř před zakončením z boku podrazil, dle názoru sudích v souladu s pravidly, ale přesto velmi nevybíravě tak, že celá situace skončila pro mladoboleslavského útočníka ošklivým zraněním.

Na úvod druhého dějství měla Boleslav možnost hrát přesilovku pěti proti třem, avšak s touto příležitostí nenaložili příliš dobře. Největší šanci měli, když brankář po jednom svým zákroku neměl situaci příliš pod kontrolou a nechal se natlačit až do brány, přičemž puk udržel ještě před brankovou čárou. Poté následovala série mnoha vyloučení, která proměnila dosud pohlednou hru v rozkouskovanou bramboračku, kdy se pískalo na obě strany něco snad každou půlminutu a méně. V té se však nejlépe zorientovali hosté, když využili chyby ve středním pásmu. Baránek pak předložil zpětně na volného Jaroslava Šimečka, jemuž obrana poskytla dostatečný prostor, aby puk uklidil do prázdné branky. Nutno podotknout, že tato akce byla ve stylu nedáš-dostaneš, neboť chvíli před tím na druhé straně neproměnil tutovku z otočky Krupička.

Po skončení série vyloučení se hra ustálila a nabrala zase tempo hodné extraligy staršího dorostu. Akce byly svižné, oku lahodící, ale oboustranně bezzubé. Boleslav srdnatě bránila a až na tu gólovou situaci se nedopouštěla závažnějších chyb. Litvínovští naproti tomu uplatňovali vyčkávací taktiku ze zabezpečené obrany a začala se projevovat jejich větší technická vyzrálost a lepší bruslení. Jen naráželi, jako například Ujfaluši s Řezníčkem, na výtečného Růžičku v bráně. V tomto duchu se víceméně odehrála i třetí třetina, v níž Boleslav sahala několikrát po vyrovnání, avšak chybělo jí to pověstné štěstí. Dobré šance měli Verner, Sedmík, Groer a Borovec, avšak brankář Spěšný je všechny vychytal. Čtyři minuty před koncem, když domácí plánovali hru power-play, však došly síly. Z toho pramenila kritická chyba v obraně, z níž byl nakonec brejk Davida Weitze a Josefa Stříbrného, jenž brankáře prostřelil přes obránce patrně mezi betony. Boleslav chtěla zkusit hru bez brankáře i tak, ale veškeré naděje uhasilo zbytečné vyloučení.

Ohlasy trenérů

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Chtěli jsme dnes navázat na dvojzápas s pražskými "S", s nimiž jsme nehráli špatně. Věděli jsme, že má Litvínov kvalitní tým a šikovné kluky, bruslařsky vyspělé. Z naší strany to bylo spíše bojovné utkání a ve hře nás udržel rozdíl jedné branky poté, když jsme ve vyrovnané hře 4 na 4 dostali gól. My jsme se bohužel nedostali k takovým těm čistým gólovým šancím. Chtěli jsme se tlačit do branky, hodně střílet, ale to nám úplně nevycházelo. Cením si však toho, že jsme neinkasovali v oslabení a kluci hráli s maximálním nasazením a obětavostí, ať už ve třech nebo ve čtyřech. Pak na konci jsme se chystali na power-play, ale po individuální chybě to bylo 0:2. A když jsme to chtěli zkusit znova, přišlo vyloučení a s tím už jde v závěru těžko něco dělat. Bohužel.

Petr Nekvinda (HC Litvínov): Z mého pohledu to byl zápas jako každý jiný. Bylo to trochu těžší, protože jsme každou chvíli hráli ve třech až čtyřech. Jsem rád, že se nám podařilo dát první gól. Druhá třetina byla velmi těžká, ale my jsme ji zvládli a říkal jsem pak, že když jsme ji zvládli, že bychom měli vyhrát celý zápas. Řekl bych, že Boleslavi pak ve třetí třetině už trochu docházela šťáva a využili jsme jediný brejk k navýšení náskoku na 2:0. Děkuji moc za výkon svému gólmanovi, ale nemohu opomenout i ostatní hráče, protože brankář chytá dobře i díky dobré hře dozadu. Tím chci pochválit celé mužstvo.

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.