24. 2. 2012 | Lukáš Chuchválek

Starší dorost nebodoval ani proti Litvínovu

41., pátek 24. 2. 2012
Ml. Boleslav - Litvínov MBL - LIT
M l. B o l. - Do města automobilů zamířil výběr Litvínova a odehrál zde v rámci 41. kola Extraligy staršího dorostu zápas s Boleslaví. Zápasu sice nechyběly šance, ale scházel klid při finálních přihrávkách a na obou stranách i přesnost střel, neboť značná část jich šla mimo. Boleslavsice zásluhou Borovce šla do vedení, ale hosté dokázali do konce druhé dvacetiminutovky vyrovnat. Po nástupu na poslední třetinu navíc navýšili a Boleslavským nepomohla ani hra bez brankáře, jelikož inkasovali potřetí.
Ml. Boleslav: Bača - Tržický, Nastoupil, Pokorný, Kochubej, Kurka, Semrád - Šulc, Boček, Semirád, Ďurač, Borovec, Brzák, Sedmík, Bašus, Kellerstein, Marek.
Litvínov: Soukup - Fučík, Svoboda, Baránek, Cvrk, Šefl, Šesták - Mical, Válek, Stříbrný, Štěpka, Šimeček, Čeřovský, Ujfaluši, Sýkora, Řezníček.
Branky a nahrávky: 20. Borovec (Boček) - 39. Čeřovský (Wiedemann), 42. Čeřovský (Šimeček), 60. Válek (Fučík). Rozhodčí: Hribik - Arazimová, Prchal. Vyloučení: 2:6. Bez Využití. Diváci: 44. Střely na branku: 41:30.

Komentář

Boleslav na úvod rozehrála přesilovou hru a přestože hrála aktivně směrem dopředu, nedokázala se gólově prosadit. Litvínov potom začal napadat boleslavskou rozehrávku už v jejich obranném pásmu, ale nevyvaroval se nebezpečných průniků domácích před brankáře Soukupa, který měl kolem páté minuty plné ruce práce. Na druhé straně se v předbrankovém prostoru neprosadil Dominik Čeřovský. Poté si vyzkoušeli přesilovku i hosté. Od mantinelu nahodil nepříjemně Ondřej Sýkora, ale to bylo prakticky vše, co Litvínov předvedl, početní výhodu neodehrál ideálně.

V další přesilové hře pak vyslal od modré dělovku hostující Svoboda, kterou těsně před brankovištěm ještě tečoval Josef Stříbrný, puk však do brány neusměrnil. Na Bačovi vyhořel vysokým nahozením od kruhů i Šimeček. Koncem třetiny pak na druhé straně nevyzrál zblízka na brankáře ani Ladislav Marek. Přesto se skóre ještě před sirénou změnilo, a to zásluhou Zdeňka Borovce, který se zorientoval při závaru před Soukupem, jenž musel nejprve čelit několika střelám a nakonec ztratil o poloze puku přehled.

Druhá třetina nabídla hokej s množstvím samostatných akcí. Na jejím začátku unikl podél mantinelu hostující Lukáš Válek, kterému se postavil domácí strážce svatyně a zlikvidoval jeho zvednutou střelu. O pár minut později ve vlastním pásmu ztratili domácí puk a Radim Řezníček se dostal do neočekávané šance. I tentokrát byl Bača připraven a zabránil hostům ve vyrovnání. Po nepovedeném, ale dobře vymyšleném Markově průniku, opět uháněl do boleslavského obranného pásma Josef Stříbrný, jenže mu v rozhodující okamžik sjel puk z hole. Na druhé straně potom zazvonila za Soukupem dokonce tyč!

V polovině utkání vyprášil brankáři hostů betony střelou z nulového úhlu Šimon Boček. V souhře dvou na jednoho pálil na opačné straně hřiště o chvíli později vysoko nad Mical. O další pěknou akci se postarali domácí, když ji Kurka založil nahozením na Soukupa, jenž ji vyrazil před sebe a několik hráčů Boleslavi nepříjemně doráželo. Hostující obrana však včas svému gólmanovi pomohla. Další Kurkova rána šla po vhazování brankáři do masky. Skoro to vypadalo, že se skóre ve druhé dvacetiminutovce nezmění, ale nestalo se tak. Tentokrát se trefili Litvínovští, kterým se další průnik do pásma už povedl a Dominik Čeřovský dvě minuty před sirénou poslal puk bekhendem do růžku Bačovy brány.

Hosté hned na začátku posledního dějství udeřili znovu. A opět u toho byl Dominik Čeřovský, jenž zpracoval u pravé tyče přihrávku a lehkým lobem přehodil Bačovy betony. Domácí měli možnost vzápětí srovnat, nicméně nikdo netrefil poskakující kotouč v brankovišti. Ve 49. minutě dostali domácí možnost hrát téměř celé dvě minuty v početní výhodě pěti proti třem, ale všechny střelecké pokusy hostující brankář vykryl. Ihned po jejím ukončení podél mantinelu unikl Ladislav Marek, jehož snaha ovšem byla opět marná.

Jak minuty plynuly, začal se hrát vlažný hokej bez náboje a s častými přerušeními. Až teprve dorážka Šimona Bočka zvýšila tempo zápasu. Hned poté se musel otáčet i Bača, aby se po vyjetí stihl vrátit včas do klece, když do ní mířil jiný najíždějící litvínovský útočník. Domácí ke konci chtěli hosty ještě zatlačit, ale soupeř ze severu Čech zodpovědně bránil modrou čáru a Boleslav nepouštěli do mnoha příležitostí. Domácí celek pak zkusil ještě hru bez brankáře, jenže po vhazování hosté vyhodili na bránu těsně mimo. Další vhazování skončilo závarem a následnou pošťuchovanou, ale 50 sekund před koncem se rozhodlo. To totiž litvínovský Lukáš Válek trefil prázdnou bránu.