BK MLADA BOLESLAV
24. 11. 2012 | Matěj Mayer, Matěj Mayer, Lukáš Chuchválek

Starší dorost jede z Budějovic s prázdnou

21., sobota 24. 11. 2012
Č. Budějovice - Ml. Boleslav CEB - MBL
Č. B u d ě j o v i c e - K zápasu 21. kola extraligy staršího dorostu odcestovali mladí Bruslaři na jih Čech, kde se střetli s místním Mountfieldem. Jihočeši prakticky celý zápas kontrolovali a postupně během patnácti minut nastříleli všechny své čtyři góly. Přestože byla Boleslav výrazně přestřílena, dokázala Budějovickým ještě klást odpor a vstřelit dva góly, ale na zvrat to nestačilo.
Č. Budějovice: Sova - Kutiš, Piegl, Žáček, Břečka, Malovec, Kadlec, Matoušek - Smejkal, Krátoška, Pašek - Samohejl, Prokeš, Ruda - Šafář, Vácha, Michálek - Panáček, Suchánek, Koupal.
Ml. Boleslav: Růžička - Hercig, Nastoupil, Nedbal, Plíšek Jak., Semrád, Mašek J., Mašek L., Tržický - Černý, Sedmík, Ďurač, Verner, Šír, Planý, Krupička, Švejda, Skořepa, Veselý, Němec, Durdil.
Branky a nahrávky: 19. Krátoška (Smejkal, Pašek), 22. Prokeš (Ruda), 29. Ruda (Smejkal, Kutiš), 33. Žáček (Břečka) - 29. Planý (Šír, Tržický), 53. Ďurač (Němec). Rozhodčí: Poskočil - Jílek, Šperl. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 39:14 .

Komentář

Hosté na začátku zápasu překvapili nasazením mladého reprezentačního brankáře Růžičky. České Budějovice to však příliš nerozhodilo a největší šance na první branku v úvodní třetině měl domácí Smejkal. Ten byl několikrát sám před brankou Mladé Boleslavi, ale ani jednou neuspěl. Náladu si mladý útočník napravil v 19. minutě, když dostal přesným pasem puk od Paška a hezkou přihrávkou našel nikým nepokrytého Aleše Krátošku. Ten už stál sám tváří v tvář Růžičkovi a dokázal ho překonat. Tato branka nabudila domácí tým. Hned po buly se blýskla dvojice Prokeš – Samohejl. Několikrát si vyměnili kotouč a druhý jmenovaný nebezpečně pálil. V posledních sekundách mohl ještě zvýšit skóre Pašek, ke kterému se kotouč odrazil po Smejkalově šanci. Ani on však neuspěl.

Na začátku druhé dvacetiminutovky hrály České Budějovice přesilovou hru a podařilo se jim dát druhou branku. Radek Prokeš předvedl pěkné sólo od levého mantinelu. Téměř v půli zápasu o sobě dala vědět i Mladá Boleslav. Jakub Planý v situaci jeden na jednoho vystřelil přes obránce a rána brankáři Sovovi propadla i přes to, že mu šla na lapačku. Českobudějovičtí měli však ihned po buly dvoubrankové vedení zpět. Prokeš přihrál Davidu Rudovi, který překonal Růžičku bleskovou střelou z levé strany. O pár minut později navíc ten samý hráč rozezvučel tyč hostující branky. Aby toho nebylo málo, přidali domácí ještě jeden pojišťující zásah. Po střele Břečky se kotouč odrazil před branku, kde číhal Josef Žáček, který uklidil puk do branky.

Ve třetí třetině už se nic významného nedělo. Hosté nebyli schopni proměňovat své šance a k zakončení se dostávali spíše domácí. Přesto však poslední dějství vyhráli hosté. Vojtěch Němec se hezkou kličkou dostal před obránce a poslal přesnou přihrávku na Ivana Ďurače. Mladoboleslavský útočník snížil na 4:2, to však bylo ze strany hostů vše. České Budějovice přestříleli Mladou Boleslav v poměru 39:14 a mají zasloužené tři body.

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.