BK MLADA BOLESLAV
5. 10. 2014 | Vojtěch Drbohlav

Slavia vyučovala Bruslaře z produktivity

9., neděle 5. 10. 2014
Ml. Boleslav - Slavia MBL - SLA
M l. B o l. – Boleslavští měli v neděli možnost odčinit těsnou porážku v prodloužení, kterou si přivezli z východočeského Hradce Králové. Ani tento zápas ale Bruslařům nevyšel podle jejich představ. Po většinu zápasu byli sice aktivnějšími a drželi se častěji před Furchovou svatyní, jenže i přes několik vyložených šancí se žádný z boleslavských hráčů netrefil. Domácí tak museli již potřetí v řadě skousnout porážku.
Ml. Boleslav: Valent – Kučný, Hruška, Trška, Stříteský, Vidmar, Robar, Čermák – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Mikulík, Broš, Klimenta – Lenc, Musil, Rys – Látal, Kubica, Bárta
Slavia: Furch – Krejčí, Kolařík, Holub, Valach, Štich, Knot, Barák – Poletín, Vas, Bednář – Sklenář, Klhůfek, Stránský – Micka, Weissmann, Čermák – Tomek, Andres, Babka
Branky a nahrávky: 9. Vas (Bednář), 19. Micka (Čermák, Weissmann), 42. Valach (Stránský, Sklenář), 55. Sklenář (Stránský, Holub). Rozhodčí: Šindler, Turčan – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 040. Střely na branku: 32:23. Zblokované střely: 3:6. Hity: 9:31. Vhazování: 29:33. Průběh utkání: 0:4.

Fotogalerie

Komentář

Aktivněji začali domácí Bruslaři, po špatné přihrávce hostí měl slibnou příležitost Tomáš Klimenta, jenž jel sám na Dominika Furcha, i kvůli faulu hostů však jeho příležitost vedení Boleslavských nepřinesla. V závěru početní výhody mohl proměnit v gól pod víko svou šanci Luka Vidmar, k tomu však chyběly důležité centimetry. Před bránou hostí měl prostor i Zdeněk Kubica, jenže se v prostoru před Dominikem Furchem nedokázal včas zorientovat. Byli to ale hosté, kteří proměnili přesilovou hru. Jaroslav Bednář nebezpečně operoval kolem brankoviště, následně vyslal přihrávku na Jánose Vase, jehož zakončení bylo efektivní.

Další šance měli opět domácí, jenže jejich dobré příležitosti postrádaly potřebné štěstí. Bruslařům ujel následně Erik Weissmann, jehož střelu chytil domácí brankář do své lapačky. Skórovat mohl na druhé straně Michal Broš, jenže opět těsně minul. Řčení nedáš - dostaneš tenokráte platilo. Před klec Michala Valenta se přiřítil Tomáš Micka, jehož si domácí obrana dostatečně nepokryla, a tak domácí gólman neměl moc šancí odvrátit druhý gól Slavie, který přišel chvíli před koncem první třetiny.

Na začátku druhé periody již nebyl domácí celek tak aktivnější, jako v úvodu zápasu. Šance byly na obou stranách, převažovaly však nepřestnosti. Největší šanci měli však opět Boleslavští, jenže Broš se z velkého závaru před Furchem neprosadil. Další příležitost byla opět na straně Bruslařů, jenže Jiří Rys, na kterého zívala z části prázdná klec hostí, nevěděl, kde má puk. Série neefektivity pokračovala opět před hostující svatyní, neskutečnou příležitost měl Lukáš Pabiška, jenže opět smolně pro domácí neproměnil.

Po delší době si připsali slibnou příležitost i slávisté. Michal Poletín byl přímo před Valentem a už se zdálo, že puk překročí brankovou čáru, jenže domácí brankář téměř za pět minut dvanáct puk zachytil. Šance byly k vidění v závěru druhé třetiny na obou stranách, jenže většinou dominovaly obrany obou týmů. Další góly už nepadly, a tak perioda skončila bezbrankově.

Úvod poslední části zápasu vyšel sešívaným na výbornou! Jakub Sklenář se vydal s pukem do útočného pásma, kde našel Juraje Valacha, jenž poslal svůj tým do třígólového trháku. V následné hře čtyř proti čtyřem měl dobrou příležitost Jindřich Barák, střela těsně minula branku Michala Valenta. Domácí měli následně možnost přesilové hry, v té si několik šancí připsali, hostující obrana v čele s Furchem však snížení nepřipustili.

Při početní výhodě hostů měl obrovskou šanci na zvýšení skóre Jakub Sklenář, v tom mu ale zabránil Michal Valent, jenž si připsal nádherný zákrok, když nedovolil slávistickému útočníkovi navýšit. To se však za pár sekund změnilo. Mladoboleslavští inkasovali počtvrté zásluhou Jakuba Sklenáře, jenž prostřelil Valenta do horního rohu branky. Do konce zápasu už se domácím skórovat nepodařilo, a tak prohráli potřetí v řadě zatímco hosté si připsali druhou výhru v řadě.

Ohlasy trenérů

František Výborný (BK Mladá Boleslav): Předpokládali jsme, že Slavia bude takhle hrát. Jednoduše, tvrdě a efektivně - to se potvrdilo. Za stavu 2:0 po první třetině je to proti takhle dobře bránícímu soupeři těžké. Vím, že po takovém výsledku se těžko chválí, ale kluci bojovali až do posledních vteřin a chtěli dát aspoň jeden gól. Branku na 0:3 jsme dostali moc brzo, kdybychom dali kontaktní gól, mohlo to být jinak.

Josef Beránek (HC Slavia Praha): Věděli jsme, že to budeme mít těžké. Boleslav doma hraje dobře. Důležité bylo, že jsme v první třetině přestáli tlak v oslabení bez gólu. Pak jsme si vytvořili nějaké šance, které se nám podařilo proměnit. Hráli jsme výborně oslabení, dobře jsme bruslili 5 na 5. Celý tým podpořil brankář, který chytal exkluzivně.

Související články

Aktuality

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.

18.03.2019

Výherce skútru

Výhercem skútru, o který jsme hráli prostřednictvím naší soutěže v bulletinech, se stává pan Michal Řezáč, který jako jediný zodpověděl správně všechny otázky. Vyhrává skútr v klubových barvách, který do soutěže věnoval partner klubu AutoMoto Dobrovice Pavel Ernest. Druhé místo obsadila Kateřina Plíšková (permanentní vstupenka na stání 2019/2020) a třetí místo Natálie Hašková (dres s vlasním jménem a číslem + podpisy hráčů). Výherci budou kontaktování na zadaných e-mailech v nejbližších dnech. Všem moc gratulujeme!

17.03.2019

Stížnosti zamítnuty

Obě Zlínem požadovaná šetření zákroků Michala Vondrky a Pavola Skalického byla předsedou Disciplinární komise zamítnuta coby bezpředmětná.

×
Dnes v 19:00 | Muži
BK Mladá Boleslav
Bílí Tygři Liberec