BK MLADA BOLESLAV
15. 9. 2009 | Štěpán Tomš, Michal Slavík

Skvěle! Boleslav veze všechny body z ledu mistra

4., úterý 15. 9. 2009
K. Vary - Ml. Boleslav KVA - MBL
K. V a r y – Boleslavští hokejisté potvrdili na ledě Karlových Varů vydařený vstup do nového ročníku O2 extraligy. V první třetině si vytvořili náskok brankami Fabuše a Krále. Domácím se sice podařilo ve druhé části vyrovnat, ale gólem Handlovského a dalším přesným zásahem Krále odskočila Boleslav znovu na rozdíl dvou branek. V závěrečné dvacetiminutovce už stihli domácí jen snížit na konečných 3:4. Středočeši tak vyloupili zbrusu nový stadion Energie a do tabulky si připisují další tři body.
K. Vary: Mensator – Němec, Parýzek, Dobroň, Čutta, Prošek, Mucha, Brňák, Hájek – Pech, Košťál, Skuhravý, Zaťovič, Kristek, Kumstát, Hluchý, Melenovský, Skladaný, Zucker, Dej, Pletka
Ml. Boleslav: Schwarz – Frolo, Jiruš, Žabka, Kasík, Štěrbák, Duben, Čížek, Jindra – Bahenský, Vrbata, Handlovský – Pabiška, Král, Sup – Nouza, Sýkora, Boháč – Fabuš, Ferebauer, Macho
Branky a nahrávky: 19. Melenovský (Kristek, Pletka), 24. Košťál (Čutta), 48. Kristek (Pletka) – 7. Fabuš (Jindra, Ferebauer), 8. Král (Žabka), 26. Handlovský (Macho), 34. Král (Sup, Pabiška). Rozhodčí: Kubeš, Svoboda - Charvát, Rozlílek. Vyloučení: 5:7, navíc domácí Skuhravý osobní trest 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3647.

Fotogalerie

Komentář

Hned v první minutě při vyloučení Skuhravého tečoval puk těsně před Mensatorem Sup. Další z okének v defenzivě mohl v sedmé minutě využít Nouza, po přihrávce za obranu mu však chyběla rychlost, a tak volil pouze tvrdou leč nepřesnou střelu. Aktivní začátek se Boleslavským přesto vyplatil, a to dokonce dvojnásobně. Když Fabuš zápěstím zužitkoval Jindrovu nahrávku a Král v následném oslabení Energie překvapil Mensatora, zažila KV Aréna první náznaky divácké nespokojenosti.

Jako na povel začali hokejisté v zeleném předvádět hru více odpovídající statutu obhájců titulu. Jedním z tahounů útočných aktivit byla čtvrtá lajna mladíků. Například Zaťovič se Zuckerem v 11. minutě ujížděli na jediného obránce, druhý jmenovaný ale nedokázal zpracovat skákavou přihrávku. Mnohem více práce Schwarzovi nadělal Pech, který se v 16. minutě prosmýkl za brankou, vykroužil oblouk zpět do mezikruží a trefil jen dobře vyjetého gólmana. Zřejmě nejsvětlejší momenty domácích v celém utkání korunovala nenápadná teč Melenovského před brankou. Tu sice Schwarz našel ve své rukavici, jak ale potvrdilo video, stalo se tak až za brankovou čarou.

Zdálo se, že Boleslav se z pasivní role nevymaní ani v druhé části, zvlášť když se po zmatku před její brankou puk odrazil ke Košťálovi, který jej poslal do odkryté horní části klece. Dále ve 25. minutě předvedl domácí Zucker v situaci jeden na jednoho kličku do kruhu, odkud nabil k tvrdému příklepu dojíždějícímu Dejovi. Zápas se přesto naklonil na stranu hostů, kteří při vyloučení Skuhravého předvedli ukázkový ťukes, na jehož konci mířil Handlovský přesně pod víko. Protestující domácí kapitán rozezleně vyjel z lavice časoměřičů, aby se vzápětí vrátil s desetiminutovým osobním trestem.

Svým bruslařským uměním, díky němuž se uvolnil k neúspěšnému nájezdu, pak diváky potěšil Kristek, aby je vzápětí zmrazila 108 dlouhá dvojnásobná přesilovka, ve které Karlovarští nepředvedli takřka nic. Šanci ke skórování měl snad pouze Pech, přesun Schwarze však byl rychlejší než jeho střela k tyči. Pořádnou lekci z produktivity tak Energii udělil znovu Král, když před brankou lehce tečoval puk mimo dosah Mensatora. Ten si v prostřední části připsal třikrát méně zákroků než jeho protějšek, přesto domácí i tuto třetinu prohráli.

Uklidněni dvoubrankovým náskokem, stáhli se ve třetí třetině Boleslavští do pečlivě organizované obranné ulity s nebezpečnými tykadly na hrotu. Například Handlovský s Kasíkem ujížděli na jediného obránce a podobných situací přibývalo, jak domácí vrhali veškeré síly do útoku. Naději na body jim ve 48. minutě vykřesal Kristek při ojedinělé chybě hostující obrany. Domácí útočník dostal před brankou dokonce čas na zamíchání kotouče a ukázkovou trefu pod horní tyč.

Více štěstí si hosté vybrali v 55. minutě, kdy se Schwarz v poslední chvíli vrátil do branky a zachytil Proškovo nahození, jež původně nabralo směr podél mantinelu. Optická převaha Energie byla s blížícím se koncem zřejmá, vyložené šance z ní přesto nerezultovaly. Boleslavská defenziva korunovala svůj výkon v power-play, při které Vary prakticky nepustila do pásma. Do středních Čech tak ze západu putují zasloužené tři body.

Ohlasy trenérů

Mikuláš Antonik, asistent trenéra HC Energie Karlovy Vary: "Měli jsme tragický vstup do utkání, opět jsme dělali chyby v defenzívě. A když jsme se vrátili do zápasu, tak jsme opět chybovali. V poslední třetině jsme se snažili s výsledkem něco udělat, ale bohužel jsme ho jenom zkorigovali."

Vladimír Čermák, trenér BK Mladá Boleslav: "Vstoupili jsme do utkání velmi dobře, první třetina se nám povedla. Cením si toho, že za stavu 2:2 jsme se zase zvedli. Je cenné vyhrát v Karlových Varech."

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

×
Dnes v 16:30 | Dor.
HC Meteor Třemošná
BK Mladá Boleslav