BK MLADA BOLESLAV
2. 2. 2008 | Michal Miškovský

Rod s Havlíčkem řídili důležitou výhru juniorů nad Kladnem

42., sobota 2. 2. 2008
Ml. Boleslav - Kladno MBL - KLA
M l. B o l. – Veledůležité tři body získali v sobotu junioři BK Mladá Boleslav. Po páteční prohře v Karlových Varech nutně potřebovali vyhrát nad Kladnem, aby alespoň udrželi čtyřbodový náskok na 16. příčce, která ještě zajišťuje postup do play-off. Na výhře 6:3 měli největší podíl Tomáš Rod (2+2) a Lukáš Havlíček (2+2), který se v Mladé Boleslavi připravoval již v létě, ale požádal o uvolnění do kádru slovenské reprezentace do 20 let, která hrála v nejvyšší slovenské soutěži, a nyní se vrátil zpět do Bruslařského klubu.
Ml. Boleslav: Hrubý – F. Bílek, Vrba, O. Bílek, Strnad, Maršík, Jaroměřský, Malý, Soukup – Rod, Chochola, Hrdlička, Janček, Protasenja, L. Havlíček, Bříška, Pánek, Kotrba, Jáchym, Chamrád, Tondr
Kladno: Cikánek - Čermák, Petráček, Slánský, Vyskočil, Stehlík, Látal, Růžička, Šmíd – O. Havlíček, Melka, Křepelka, Mužík, Procházka, Valský, Hoffmann, Plichta, Eitler, Hlusička
Branky a nahrávky: 5. Havlíček (Tondr), 12. Rod (Havlíček), 19. Rod, 22. Havlíček (Rod), 60. Bříška (Janček), 60. Tondr (Rod, Havlíček) - 17. Mužík (Melka, Látal), 40. Růžička (Látal), 54. Čermák. Rozhodčí: Úlehla - Ježek, Prokop. Vyloučení: 10:7. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 120.

Komentář

První tři minuty byla hra v režii Kladenských, jenže největší šanci Melka nevyužil, když pálil z mezikruží nedůrazně a naopak Boleslavští de facto z první vážnější akce v páté minutě udeřili. Do útočného pásma zavezl puk Tondr a z levé strany vypálil na Cikánka. Gólman hostí kotouč pouze vyrazil a Havlíček, ač byl tísněn protihráčem, si věděl rady.

Od té doby byli svěřenci Luďka Bukače mladšího s Janem Vidnerem aktivnější i nebezpečnější a přesto, že zůstaly nevyužity nadějné šance Maršíka a Chocholy, domácí se dostali do dvougólového vedení. Ve 12. minutě si Rod vybruslil z pravé strany až před bránu a zkušeně zakončil. O čtyři minuty později při přesilovce sice hosté snížili, když kombinaci zakončil Mužík, avšak domácí do konce úvodního dějství odskočili na rozdíl dvou gólů. Branku Roda museli rozhodčí prokonzultovat, ale nakonec byla uznána.

V úvodu druhé třetiny se hosté pokoušeli o rychlé snížení, ovšem Mladoboleslavští se nechtěli soustředit jen na obranu, ba naopak se jim podařilo ještě navýšit vedení. Za čtvrtým gólem znovu stála úderná dvojice Lukáš Havlíček – Tomáš Rod. Druhý jmenovaný našel ve 22. minutě Havlíčka, který již poněkolikáté v tomto utkání potvrdil své kvality.

Kladenští se však nevzdávali ani za nepříznivého stavu 1:4. Hrubý musel nejprve čelit ve 32. minutě nebezpečné střele Plichty a za další minutu se na bránu domácích hnal z pravé strany Eitler, ale strážce svatyně Mladé Boleslavi byl znovu úspěšný. A když Hrubý vytasil ve 39. minutě skvělý zákrok lapačkou proti střele Melky, zdálo se, že druhá třetina skončí za stavu 4:1 z pohledu domácích. V poslední minutě prostředního dějství se však nechal vyloučit po Filipu Bílkovi také Maršík a Kladenští dvojnásobnou přesilovku využili ke snížení. 29 vteřin před pauzou skončil puk po střele Růžičky od modré až za Hrubým.

Poslední část hry zahájili domácí aktivně a v rozmezí deseti minut se po spolupráci s Kotrbou ocitl třikrát v nadějné pozici Bříška, jenže ani jednou se po jeho pokusu červené světlo za brankou Cikánka nerozsvítilo. Naopak udeřilo před Hrubým. O kontaktní gól na 3:4 se postaral v 54. minutě při přesilovce Čermák, když se ujala jeho nenápadná střela od modré. Poté domácí přečkali dvě oslabení a poslední dvě minuty měli naopak výhodu přesilovky. Ještě před ní si Boleslavští vyžádali time-out, a jak se o chvíli později ukázalo, byl to krok správný. Nejprve zakončil přečíslení 2 na 1 po milimetrové přihrávce Jančeka Bříška a jen o 18 vteřin později, už za vyrovnaného počtu hráčů na ledě, domácí pojistili výhru šestým gólem. Ze spolupráce Roda s Havlíčkem těžil Tondr.

Související články

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).