BK MLADA BOLESLAV
6. 12. 2019 | Jitka Čechová, Jitka Čechová, foto: Roman Mareš

Proti Kladnu se trefil jen Vondrka. Na body to nestačilo

25., pátek 6. 12. 2019
Rytíři Kladno - BK Mladá Boleslav KLA - MBL
K l a d n o – V rámci pětadvacátého kola letošního ročníku Tipsport extraligy vyrazili Bruslaři na kladenský led. Letošní navrátilec do nejvyšší české soutěže dokázal oproti předchozímu střetu v Mladé Boleslavi pohotově využívat situace a především jej podržel velmi dobře chytající brankář Godla. Svěřenci trenérů Rulíka a Patery zvládli odpovědět jen na jeden ze tří gólů Rytířů, na konci první třetiny se trefil kapitán Vondrka. Kladno se oproti tomu prosadilo ve všech třetinách.
Rytíři Kladno: Godla – Austin, Nash, Lakos, Kehar, Zelingr, Barinka (A) – Bílek, Stach, Zikmund – Hajný, Kaut (A), O'Donnell – Redlich, Machač, Strnad (C) – O. Bláha, Melka, Š. Bláha
BK Mladá Boleslav: Krošelj – Ševc (A), Kurka, Hrbas, Fillman, Dlapa, Pláněk – Šťastný, Jeglič, Klepiš – Skalický, Zbořil, Vondrka (C) – Lunter, Zohorna, Stránský – Cienciala, Najman, Kousal
Branky a nahrávky: 18. Machač (Kehar, Redlich), 27. Redlich (Lakos, Machač), 57. Stach (Nash) – 20. Vondrka (Zbořil, Fillman). Rozhodčí: Hradil, Kika – Jindra, Zíka. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 117. Střely na branku: 22:27. Zblokované střely: 5:15. Hity: 9:11. Vhazování: 37:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Komentář

Mladoboleslavští hokejisté vyrazili na kladenský led napravit své úterní pochybení z domácího ledu, Rytíři byli ale na hladové Bruslaře očividně připravení. Byť začali hokejisté z města automobilů lépe – už v prvních minutách se blýskla třeba aktuálně nejlepší boleslavská formace, ačkoliv zakončující Vondrka úspěšný nebyl – Kladenští zdárně přestáli své první oslabení a také úvodní tlak mužů v zelených dresech.

Držel je především brankář Godla, který bravurními zákroky udržel v šachu třeba i Skalického nebo Kousala. Své první oslabení zvládli po vyloučení Dlapy také Bruslaři, domácí v té době už ale citelně tlačili. A dočkali se. V osmnácté minutě se na hranici brankoviště prosadil svou tečí Patrik Machač. Jenže Rytířům nebylo dovoleno radovat se dlouho. Sedmnáct sekund před zazněním sirény se po skvělé přihrávce Zbořila prosadil Michal Vondrka.

Také na začátku druhé třetiny byli o něco důraznější spíše svěřenci trenérů Rulíka a Patery, i tentokrát se ale dokázali prosadit Kladenští. Ve 27. minutě dorazil odražený puk Tomáš Redlich. V tu chvíli už očividně zaskočení Bruslaři navíc ještě vzápětí usedli na trestnou lavici. Vyloučení Skalického nicméně žádný užitek domácím nepřineslo.

To samé se nicméně dá říct i o Mladoboleslavských. Namísto toho, aby podruhé v utkání vyrovnali, pálili slepými – jak v klasické herní situaci pět na pět, tak po vyloučení kladenského Zikmunda. Byť tlačili až do čtyřicáté minuty, vyrovnat tentokrát nesvedli.

Třetí třetina patřila Bruslařům takřka se vším všudy, po většinu času měli střeleckou převahu, Rytíři vložili veškerou svou energii do precizní obrany. Postupně to vyzkoušel kdekdo – Cienciala, Ševc, Klepiš nebo třeba Šťastný. Godla ale statečně odolával a svůj tým podržel.

V sedmapadesáté minutě usedl na trestnou lavici Martin Ševc a otěže útoku spíše výjimečně přebralo Kladno. Paradoxně úspěšně. Veškeré ofenzivní snahy Boleslavských tak vyšly naprosto vniveč, neboť stačila střela Davida Stacha zpoza bránícího Fillman a Krošelj kapituloval toho večera potřetí. A všechny tři body tak zůstaly Rytířům, Bruslaři ani nestačili odvolat gólmana.

Ohlasy trenérů

David Čermák (Rytíři Kladno): Pro nás to byl po třech porážkách strašně důležitý zápas. Chtěli jsme bojovat za tři a díky naší bojovnosti a obětavosti celého týmu se nám to povedlo. Máme tři dlouhodobě zraněné útočníky, takže jsme sháněli někoho, kdo by nám pomohl. O Petru Vampolovi jsme věděli, chtěli jsme ho od Slavie, která nám ho může pustit. Je tam ale nějaká spolupráce s Mladou Boleslaví, takže to Slavia chtěla odsouhlasit. Neprošlo to.

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Bylo to zasloužené vítězství domácích. Lépe bruslili, byli silnější v osobních soubojích. My jsme trošku zaostávali. Byla to zasloužená výhra Kladna.

Související články

Aktuality

12.02.2020

Přípravný zápas dorostu

Dorostenci BK Mladá Boleslav odehrají v pondělí 24. února od 17:30 na domácím ledě přípravný zápas proti americkému klubu Boston Advantage. Vstup na utkání je tradičně zdarma, vstup je možný bočním vchodem od malé haly.

05.02.2020

Sjednocení časů

Český svaz ledního hokeje v zájmu zajištění regulérnosti závěru základní části Tipsport extraligy opět stanovil jednotný začátek všech utkání 51. a 52. kola. Bruslaři tak v úterý 3. března odehrají zápas na Kladně od 17:30 a poslední utkání základní části potom v pátek 6. března doma se Zlínem od 18:00.

29.01.2020

Zohorna nominován

Českou reprezentaci čeká příští týden třetí akce sezony, trenérský štáb dnes oznámil nominaci na švédské Beijer Hockey Games ve Stockholmu. Pozvánku dostal boleslavský útočník Radim Zohorna. Dalších pět Bruslařů je potom na pozicích náhradníků - obránci Marek Hrbas a Ondřej Dlapa a útočníci David Šťastný, Ondřej Najman a Adam Zbořil.

27.01.2020

Otevírací doby prodejny

Nová otevírací doba kamenné prodejny pro zbytek sezony 2019/2020 je každý pátek od 11:00 do 16:00 a každý domácí zápas, vždy hodinu před začátkem utkání do konce 2. přestávky. Aktuální info o otevírací době vždy naleznete na www.fanshopbkboleslav.cz v sekci Kontakty.

21.01.2020

S Libercem v TV

Utkání 43. kola mezi BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec bude v neděli 2. února vysílat Česká televize. Dochází proto k posunu času z 16:00 na 16:30.

15.01.2020

Obchod s FANSHOPEM

STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav bude v týdnu od 13. do 19. ledna uzavřen, výjimku činí pouze domácí utkání v neděli 19. ledna s Kladnem, kdy bude otevřen v tradičních hodinách při zápase. V následujícím týdnu od 20. do 26. ledna bude fungovat v omezeném provozu, o otevírací době vás budeme informovat. Zboží z klubového FANSHOPU můžete nejjednodušeji zakupovat prostřednictvím našeho e-shopu. Omlouváme se za případně vzniklé potíže.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav