BK MLADA BOLESLAV
6. 12. 2019 | Jitka Čechová, Jitka Čechová, foto: Roman Mareš

Proti Kladnu se trefil jen Vondrka. Na body to nestačilo

25., pátek 6. 12. 2019
Kladno - Ml. Boleslav KLA - MBL
K l a d n o – V rámci pětadvacátého kola letošního ročníku Tipsport extraligy vyrazili Bruslaři na kladenský led. Letošní navrátilec do nejvyšší české soutěže dokázal oproti předchozímu střetu v Mladé Boleslavi pohotově využívat situace a především jej podržel velmi dobře chytající brankář Godla. Svěřenci trenérů Rulíka a Patery zvládli odpovědět jen na jeden ze tří gólů Rytířů, na konci první třetiny se trefil kapitán Vondrka. Kladno se oproti tomu prosadilo ve všech třetinách.
Kladno: Godla – Austin, Nash, Lakos, Kehar, Zelingr, Barinka (A) – Bílek, Stach, Zikmund – Hajný, Kaut (A), O'Donnell – Redlich, Machač, Strnad (C) – O. Bláha, Melka, Š. Bláha
Ml. Boleslav: Krošelj – Ševc (A), Kurka, Hrbas, Fillman, Dlapa, Pláněk – Šťastný, Jeglič, Klepiš – Skalický, Zbořil, Vondrka (C) – Lunter, Zohorna, Stránský – Cienciala, Najman, Kousal
Branky a nahrávky: 18. Machač (Kehar, Redlich), 27. Redlich (Lakos, Machač), 57. Stach (Nash) – 20. Vondrka (Zbořil, Fillman). Rozhodčí: Hradil, Kika – Jindra, Zíka. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 117. Střely na branku: 22:27. Zblokované střely: 5:15. Hity: 9:11. Vhazování: 37:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Komentář

Mladoboleslavští hokejisté vyrazili na kladenský led napravit své úterní pochybení z domácího ledu, Rytíři byli ale na hladové Bruslaře očividně připravení. Byť začali hokejisté z města automobilů lépe – už v prvních minutách se blýskla třeba aktuálně nejlepší boleslavská formace, ačkoliv zakončující Vondrka úspěšný nebyl – Kladenští zdárně přestáli své první oslabení a také úvodní tlak mužů v zelených dresech.

Držel je především brankář Godla, který bravurními zákroky udržel v šachu třeba i Skalického nebo Kousala. Své první oslabení zvládli po vyloučení Dlapy také Bruslaři, domácí v té době už ale citelně tlačili. A dočkali se. V osmnácté minutě se na hranici brankoviště prosadil svou tečí Patrik Machač. Jenže Rytířům nebylo dovoleno radovat se dlouho. Sedmnáct sekund před zazněním sirény se po skvělé přihrávce Zbořila prosadil Michal Vondrka.

Také na začátku druhé třetiny byli o něco důraznější spíše svěřenci trenérů Rulíka a Patery, i tentokrát se ale dokázali prosadit Kladenští. Ve 27. minutě dorazil odražený puk Tomáš Redlich. V tu chvíli už očividně zaskočení Bruslaři navíc ještě vzápětí usedli na trestnou lavici. Vyloučení Skalického nicméně žádný užitek domácím nepřineslo.

To samé se nicméně dá říct i o Mladoboleslavských. Namísto toho, aby podruhé v utkání vyrovnali, pálili slepými – jak v klasické herní situaci pět na pět, tak po vyloučení kladenského Zikmunda. Byť tlačili až do čtyřicáté minuty, vyrovnat tentokrát nesvedli.

Třetí třetina patřila Bruslařům takřka se vším všudy, po většinu času měli střeleckou převahu, Rytíři vložili veškerou svou energii do precizní obrany. Postupně to vyzkoušel kdekdo – Cienciala, Ševc, Klepiš nebo třeba Šťastný. Godla ale statečně odolával a svůj tým podržel.

V sedmapadesáté minutě usedl na trestnou lavici Martin Ševc a otěže útoku spíše výjimečně přebralo Kladno. Paradoxně úspěšně. Veškeré ofenzivní snahy Boleslavských tak vyšly naprosto vniveč, neboť stačila střela Davida Stacha zpoza bránícího Fillman a Krošelj kapituloval toho večera potřetí. A všechny tři body tak zůstaly Rytířům, Bruslaři ani nestačili odvolat gólmana.

Ohlasy trenérů

David Čermák (Rytíři Kladno): Pro nás to byl po třech porážkách strašně důležitý zápas. Chtěli jsme bojovat za tři a díky naší bojovnosti a obětavosti celého týmu se nám to povedlo. Máme tři dlouhodobě zraněné útočníky, takže jsme sháněli někoho, kdo by nám pomohl. O Petru Vampolovi jsme věděli, chtěli jsme ho od Slavie, která nám ho může pustit. Je tam ale nějaká spolupráce s Mladou Boleslaví, takže to Slavia chtěla odsouhlasit. Neprošlo to.

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Bylo to zasloužené vítězství domácích. Lépe bruslili, byli silnější v osobních soubojích. My jsme trošku zaostávali. Byla to zasloužená výhra Kladna.

Související články

Aktuality

20.09.2020

Jiný soupeř

Příští týden v neděli 27. září odehrají Bruslaři zápas namísto s Kometou Brno, která je kvůli pozitivním testům hráčů na covid-19 v karanténě, utkání 26. kola BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha a to od 16 hodin.

20.09.2020

Bulletiny online

Obzvlášť v tomto roce se takřka všechno stěhuje do online prostředí a BK Mladá Boleslav se proto rozhodl učinit tak z hygienických a praktických důvodů i v případě zápasových bulletinů. Ty nyní najdete ZDARMA ke stažené ve složce Bulletiny.

18.09.2020

Utkání JUN odloženo

Boleslavští junioři měli v pátek 18. září odehrát 5. kolo Juniorské ligy akademií proti pardubickému Dynamu. Zápas, který se měl uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně, je z důvodu karantény soupeře odložen na neurčito. O náhradním termínu budeme informovat. Juniorům bylo už zrušeno i sobotní utkání proti Hradci Králové. Proto se Bruslaři dohodli, že namísto toho sehrají v sobotu 19. září od 12 hodin duel na ledě Chomutova.

16.09.2020

Střídavé starty

Střídavé starty do prvoligového Havířova má vyřízené boleslavský útočník Jakub Kotala. Do Ústí nad Labem potom trojice hráčů, která už za něj v tomto týdnu nastoupila - Jan Růžička, Karel Klikorka a David Cienciala. Nově k nim přibyl ještě Marek Schwarz.

15.09.2020

Zápas JUN odložen

Zápas juniorů mezi Mladou Boleslaví a Hradcem Králové, který se měl odehrát tuto sobotu 19. září ve ŠKOENERGO aréně, byl z důvodu karantény soupeře odložen na neurčito.

14.09.2020

Bruslaři za Ústí

V prvním ligovém utkání na ledě pražské Slavie Praha vypomůže ústeckému Slovana trojice Bruslařů: brankář Jan Růžička, obránce Karel Klikorka a útočník David Cienciala.