BK MLADA BOLESLAV
8. 8. 2019 | Jitka Čechová

Přetahovanou v Litvínově vyhráli Boleslavští v prodloužení

přát. 1, čtvrtek 8. 8. 2019
Litvínov - Ml. Boleslav LIT - MBL

L i t v í n o v – V poměrně divácky atraktivním zápase s Litvínovem byl k vidění svižný hokej, celkem sedm branek a nestálé přetahování se o vedoucí pozici. Nakonec zvítězili Mladoboleslavští, podařilo se jim to ale díky Žejdlovi až v prodloužení. Úvodní branku si připsal Radim Zohorna, zbylé dva góly Středočechů dali nováčci, Adam Zbořil a Jan Stránský.
Litvínov: Janus – Kubát, Štich, Šesták, Jánošík, Baránek, Říha – Lukeš, Hübl, Válek – Kašpar, Petružálek, Zygmunt – Gerhát, Svoboda, Jícha – Trávníček, Helt, Jurčík
Ml. Boleslav: Růžička – Klikorka, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Dlapa, Kurka, Hrdinka – Šťastný, Žejdl (C), Najman – Skalický (A), Cienciala, Houška – Zohorna, Musil, Stránský – Flynn, Zbořil, Kousal
Branky a nahrávky: 32. Hübl (Gerhát, Válek), 38. Kubát (Lukeš, Hübl), 50. Petružálek – 18. Zohorna (Hrdinka, Cienciala), 36. Zbořil z trestného střílení, 53. Stránský (Musil), 64. Žejdl (Stránský, Bernad). Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 425. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3 – 3:4.

Komentář

První třetina přípravného zápasu s Litvínovem přinesla poměrně svižný hokej s šancemi na obou stranách. Jako první si na puk sáhl boleslavský brankář Růžička, netrvalo ale dlouho a o své první střelecké pokusy se pokusili i Bruslaři. V polovině úvodní dvacetiminutovky odešel na trestnou lavici pykat domácí Kašpar, a i když Středočeši předvedli solidní tlak, branka z něj nebyla. Až teprve v 18. minutě se prosadil Radim Zohorna a poslal tak Mladoboleslavské do vedení.

Druhou část začali aktivněji Bruslaři, z vyrovnání se ale po několika minutách hry radovali hráči VERVY. Po zkušené výměně puku se svými spoluhráči se prosadil Viktor Hübl. Boleslavi se ani napodruhé nepodařilo využít přesilovou hru, dokázala ale těžit z doznívajícího tlaku. Do opětovného vedení poslal svůj tým Adam Zbořil, který využil trestné střílení. Jenže hostující celek se neradoval dlouho, o minutku a půl později opět vyrovnával Karel Kubát.

Teprve ve třetí třetině Bruslaři faulovali, vybrali si ovšem hned dva po sobě jdoucí tresty. Chyby v podání Stránského a Fillmana ale Litvínovským nepomohly a Středočeši obě oslabení zdárně ustáli. V 50. minutě si VERVA poprvé v utkání vzala vedení pro sebe, na Jakuba Petružálka ale během chvilky zareagoval Jan Stránský, na kterého domácí zapomněli, a který tak měl dostatek prostoru k tomu, aby si puk bezchybně zpracoval.

Jelikož základní šedesátiminutovka nerozhodla, následovalo prodloužení. V něm se na druhý pokus prosadil Lukáš Žejdl.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Berani Zlín
BK Mladá Boleslav