BK MLADA BOLESLAV
23. 8. 2011 | Daniel Langer

Přestřelku ve ŠKO-ENERGO Aréně ovládli Boleslavští

přát., úterý 23. 8. 2011
Ml. Boleslav - Benátky n. J. MBL - BEN
M l. B o l. - Kdo si v úterním parném podvečeru zvolil za náplň svého času návštěvu přátelského utkání Bruslařského klubu s geograficky sousedícími Benátkami nad Jizerou, ten viděl parádní hokej okořeněný tvrdými souboji. Utkání se hrálo ve vysokém tempu a oproti papírovým předpokladům nabídlo přátelské utkání podívanou, které muselo potěšit oko lecjakého fajnšmekra. Úspěšnější nakonec byla Mladá Boleslav, která odmítla drama a snaživého prvoligového soupeře nepustila ke kontaktní brance.
Ml. Boleslav: Hübl - Čutta, Beňovič, Rýgl, Dudáš, Baldwin, Jindra, Marušák, Chaloupka - Tomas, Bahenský, Mikulík, Tománek, Balaštík, Vrbata, Loskot, Hrdel, Jiránek, Lenc, Výborný, Pabiška
Benátky n. J.: Stejskal (od 31. Blažíček) - Vitásek, Říha, Vála, Ulrych, Niko, Hobza, Kajínek, Weiss, Kopic, Kouřil, Liška, Skalický, Kellner, Klimt, Skořepa, Jech, Jonák, Vařecha, Krejčí, Král
Branky a nahrávky: 11. Tománek (Vrbata), 12. Dudáš (Hrdel), 23. Jiránek (Lenc), 25. Tománek (Chaloupka, Pabiška), 52. Výborný (Čutta, Balaštík), 53. Hrdel (Tomas) - 35. Kellner (Král), 48. Kellner, 60. Skořepa (Kellner, Klimt). Rozhodčí: Jebavý - Svoboda, Arazímová. Vyloučení: 9:7 navíc Bahenský (MBL) a Říha (BEN) 5 minut + OT do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0.

Fotogalerie

Komentář

Už po minutě a půl hry vypíchl puk Vrbata a osamocený se řítil na hostujícího brankáře. Benátecký Říha stačil po domácím útočníkovi už jen seknout, přece to ale stačilo, aby elitní boleslavský nájezdový specialista nestačil dotáhnout svou kličku do úspěšného konce. V následné přesilové hře byl blízko úvodní branky Radan Lenc, jeho střela ale skončila jen na tyčce a následná dorážka nebyla uznána pro úmyslnou hru rukou.

Hosté se osmělili k útoku až po pěti minutách hry, hned si ale vypracovali brankovou příležitost. Osamocený Jindra musel čelit nájezdu dvou benáteckých forvardů. Zdařilou kombinace nakonec boleslavská defenziva ustála. Zahrozilo ale opět na druhé straně, to když Tománek předvedl tribunám svoje rychlé nohy, našlápl k úniku, s rychlou střelou mezi betony ale úspěch neslavil. Po deseti minutách hry se už ale skóre měnilo a opět u toho byl fantom minulého ročníku slovenské nejvyšší soutěže.

Vrbata vystřelil zápěstím zpoza pravého kruhu, jeho střelu ale brankář pouze vyrazil do strany, kde číhal Roman Tománek, pro kterého už nebyl problém zvednout volný kotouč nad Stejskalův beton. Netrvalo dlouho a skóre se měnilo podruhé. Martin Dudáš napřáhl od modré čáry a jeho střela nakonec k překvapení všech našla, ač poněkud strastiplně, cestu do svatyně hostujícího týmu.

Benátečtí zahájili druhé dějství přesilovou hrou, během níž prověřili Hübla možná víc, než za celou první třetinu. Posila v boleslavském brankovišti ale předvedla ledový klid a všechny střely v pohodě skryla do výstroje. Naproti tomu na druhé straně střílel při hře čtyř proti čtyřem přesně od modré Tomáš Jiránek. Za jeho skrytou střelou se Stejskal jen smutně ohlédl. Stejně jako v prvním dějství, ani tentokrát na sebe nenechala další branka dlouho čekat. Roman Tománek v přesilové hře zaznamenal svou druhou trefu v utkání poté, co stál na konci pohledné kombinace domácího týmu a dal tak tušit, že početní výhoda se může stát oproti minulým sezónám silnou zbraní Bruslařů.

Hosté se dostávali před Hübla spíše ojediněle, přesto dokázali být nebezpeční. Až příliš přesně mířil Jech, který z velké blízkosti zakončoval bekhendem do horní tyče. Nakonec se ale Benátky přeci jen dočkaly. Při vyloučení Tománka se po vtipné přihrávce zpoza branky dokázal prosadit přesnou střelou pod horní tyč David Kellner.

Vstřelená branka působila na hostující tým jako živá voda a tempo hry se znatelně zvedlo, hra se přelévala nahoru dolů. V poslední minutě druhé třetiny ještě z trestné lavice se navrátivší Dudáš nabídnul přesnou přihrávkou gól Pabiškovi, ten ale s díky odmítl a do šaten se tak odcházelo za stavu 4:1 pro Bruslařský klub.

Do posledního dějství vstoupily aktivněji Benátky, většina akcí ale resultovala pouze v souboje po rozích kluziště. Na druhé straně se měl co ohánět Blažíček, aby zlikvidoval únik Hrdela a tvrdou střelu Balaštíka z mezikruží. Následovala hlušší pasáž hry, během které se oba týmy prezentovali především souboji o puk ve středním pásmu. Klidné vody rozvířil až hostující Skořepa, který po individuální akci napřáhl a trefil tyč boleslavské branky. O chvíli později už se hostující hráči mohli radovat.

A byl to znovu David Kellner, který dokázal přesnou střelou využít přesilovou hru. O další vzruch se postarali Zdeněk Bahenský a Jiří Říha, kteří se rozhodli natrénovat pěstní souboj a po krátké, ačkoliv horlivé výměně názorů se oba poroučeli do šaten. Další okamžiky už ale byly opět hokejové. Nejdříve v přesilové hře vybídl Čutta po dokonalém hokejovém zámku ke skórování do prázné branky Davida Výborného, poté střelu Romana Tomase odraženou od tyče vrátil zpoza kruhů do branky Zbyněk Hrdel.

To ještě ale nebylo vše. Kosmetickou úpravu výsledku zaznamenal svým zasáhem pod rameno Hübla Josef Skořepa. Zbytek utkání se dohrál bez výraznějšího vzruchu. V mladoboleslavské ŠKO-ENERGO Aréně byl k vidění atraktivní hokej poměrně vysoké úrovně hraný v rychlém tempu. Kdo přišel, ten nelitoval.

Ohlasy trenérů

Vladimír Jeřábek, trenér BK Mladá Boleslav: Zápas byl ovlivněn mlhou na stadionu, ve třetí třetinu už nebylo téměř nic vidět. Jsem rád, že za stavu 4:0 Benátky začaly hrát agresivně, někteří naši hráči měli krvavé oči a naše hra šla vniveč. Když jsme hráli svoji hru, dávali jsme góly a ještě jsme měli hodně dalších šancí. Jestli se někteří hráči nedokáží v extralize smířit s tím, že se bude hrát do těla, bude to těžké.

Antonín Nečas, asistent trenéra HC Benátky nad Jizerou: Prověřil nás kvalitní soupeř. Postrádali jsme to, co nás zdobilo v předchozích přípravných utkáních. Chyběl nám pohyb a agresivní přístup, což do dalších zápasů musíme zlepšit. Byla vidět vyzrálost boleslavských hokejistů, kteří dobře kombinovali. Ač jsme prohráli, musím pochválit oba gólmany.

Související články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav