BK MLADA BOLESLAV
2. 8. 2007 | Michal Miškovský

Předčasně ukončený zápas junioři vyhráli

příp., čtvrtek 2. 8. 2007
Ml. Boleslav - Hvězda Praha MBL - HVP
M l a d á B o l e s l a v - Ve třetím zápase během čtyř dnů se museli boleslavští junioři obejít bez několika opor. I přesto dokázali porazit pražskou Hvězdu vysokým rozdílem. Vítězství 8:2 se zrodilo především ve druhé třetině, kterou domácí vyhráli 5:1! Zápas byl sedm minut před koncem předčasně ukončen, protože se rozbila jedna tabulka plexiskla a muselo by se čekat příliš dlouho na opravu.
Ml. Boleslav: Hrubý (31. Tůma) - Unuk, O. Bílek, Penniger, Houser, Soukup, Martínek - Krejčík, Velechovský, Milotinský - Antončík, Protivný, Klaban - Zorkler, Hodaň, Klazan
Hvězda Praha: Vokatý (21. Škubal, 41. Plaček) - Jantovský, Knesl, Beran, Strnad, Balcar, Němec, Nesnídal - Kotrba, Bílek, Nacházel - Hušek, Sýkora, Veselý - Slybdoit, Raiter, Kouřil - Culek, Černý, Hrubant
Branky a nahrávky: 10. a 39. Milotinský, 21. Krejčík, 23. a 35 Mišner (Zorkler), 29. Hodaň (Zorkler, Mišner), 44. Penniger (Velechovský), 45. Hodaň (Zorkler) - 15. Nacházel, 37. Hušek. Rozhodčí: . Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 90.

Komentář

Soupisku domácích značně ovlivnil odjezd šesti hráčů v juniorském věku s “A“ týmem. Dalších šest juniorů odpočívalo a příležitost dostali hokejisté z třetí, čtvrté a páté formace, kteří nemají, podle slov trenéra Vidnera, zaručené místo v extraligovém kádru.

Poprvé se měnilo skóre po deseti odehraných minutách. Milotinský si nabruslil mezi kruhy a střelou bekhendem pokořil gólmana Hvězdy. O čtyři minuty později měli Pražané k dispozici dvojnásobnou přesilovku a v jejím závěru udeřili. Do prázdné brány zakončoval Nacházel.

Další příležitost měl v 17. minutě Raiter, ale zblízka neprotlačil puk pod betonem Hrubého za čáru. V poslední minutě úvodní třetiny byl před Hrubým volný Sýkora, ale tato akce gólem neskončila.

Boleslavským se povedl, stejně jako v minulém zápase, vstup do prostřední dvacetiminutovky. Vokatého vystřídal v bráně hostí Škubal a udržel čisté konto jen 50 vteřin. Krejčík si udělal prostor v útočném pásmu a poslal Boleslav podruhé do vedení, tentokrát 2:1.Ve 23. minutě zakončoval po kombinační akci do prázdné brány Mišner, přihrával Zorkler.

Další spolupráce Zorklera s Mišnerem skončila za dalších šest minut čtvrtou trefou. Tentokrát připravili gólovou pozici pro Hodaně. Do druhé poloviny přípravného duelu nastoupil do brány Tůma. Třetí útok Středočechů ve složení Zorkler – Hodaň – Mišner znamenal pro hosty vždy velké nebezpečí. První dva jmenovaní se dostali ve 32. minutě do přečíslení 2 na 1, ale Hodaň zakončoval mimo.

Zmiňovaná trojice připravila také pátý gól, dokonce v oslabení! V úniku se trefil Mišner. Ke slovu se dostali i hráči Hvězdy. V přesilovce snížil na 2:5 Hušek. Aby nezůstali domácí pozadu ve střílení gólů v početní výhodě, během přesilovky udeřili také. Mimo dosah Škubala zamířil Milotinský. Trefil se podruhé v zápase a upravil konečné skóre po druhé třetině na 6:2.

Produktivita domácích pokračovala i v poslední třetině. Další přesilovku využil Penniger ke zvýšení vedení na 7:2. Osmý gól přidal při hře čtyři proti čtyřem svou druhou brankou v zápase Hodaň.

V 53. a zároveň poslední minutě došlo ke kuriózní situaci. Rozbila se jedna plexisklová tabule a protože by hráči museli čekat příliš dlouhou dobu na opravu, rozhodčí zápas předčasně ukončil.

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.