BK MLADA BOLESLAV
19. 10. 2007 | Simona Šnajdrová

Po vyrovnaném souboji si odváží tři body Olomouc

15., pátek 19. 10. 2007
Ml. Boleslav - Olomouc MBL - OLO
Ml. Bol. - Bezbranková první třetina přinesla vyrovnaný hokej na obou stranách, stejným dojmem pak působilo i pokračování zápasu. Rozdíl byl v tom, že tentokrát už ale góly padly. Za hosty skóroval Frieb, z Mladoboleslavských řad byl úspěšný obránce Jaroměřský. Branková aktivita domácích tím ale skončila a po dalším gólu Olomouce v závěrečné třetině už štěstí na svoji stranu zvrátit nedokázali.
Ml. Boleslav: Fikrt(Hrubý) - Bílek, Hanousek, Vlach, Maršík, Jaroměřský, Malý – Tondr, Bříška, Krejčík – Chochola, Janček, Loskot – Chamrád, Hrdlička, Protasenja – Mišner, Milotinský, Antončík
Olomouc: Turek - Švajda, Jedlička, Ustrnul, Jurdič T., Prinke, Musil, Koktan, Ryšánek, Spurný - Vrdlovec, Luňák, Frieb, Sršeň, Skácel, Jurdič J., Coufal, Menšík, Pánek, Venkrbec
Branky a nahrávky: 35. Jaroměřský (Janček) - 22. Frieb (Skácel), 50. Vrdlovec (Luňák, Coufal) Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80.

Komentář

Začátek první třetiny byl poměrně vyrovnaný. Až po vyloučení domácího Hrdličky si začali hosté vytvářet šance, ale Boleslavští výborně bránili. V přesilové hře však domácí nedokázali udržet puk. Větší šance přišla až v 11. minutě, kdy měl před sebou odkrytou bránu domácí Tondr, bohužel pro Boleslavské mířil moc vysoko. Chvíli na to se pokoušel střelou mezi betony prosadit Chamrád, ale Turek jeho pokus zmařil. V 16. minutě si sice vytvořili tlak Olomoučtí, ale Fikrt domácí podržel, když puk za svá záda projít nenechal. Po chvíli se snažil prosadit hostující Luňák, který dostal do posunuté brány nejen puk, ale také sám sebe. Hostí si ještě vytvářeli šance do posledních vteřin první třetiny, ale vynikající Fikrt si bránu pohlídal.

Druhá třetina začala pro domácí trochu nešťastně a to trestem za pozdní příchod týmu. Tým Olomouce toho dokázal využít a Aleš Frieb poslal hostující do vedení. V přesilové hře Boleslavských se snažil prosadit Hrdlička, který Turka nakonec nepřekonal. O chvíli později se ve stejné situaci nacházel i další boleslavský svěřenec, Turek však opět včas zasáhl. Když hostující Ustrnul poskytl domácím početní výhodu, dokázal této situace patřičně využít domácí Jan Jaroměřský a vyrovnal na 1:1. Boleslavští si s novou energií začali vytvářet další šance, ale Turek již dokázal úspěšně střežit svou svatyni. Domácí dokonce měli příležitost hrát minutu pět na tři, nakonec této šance ale využít nedokázali.

Poslední část začali aktivněji hosté a tentokrát to byl právě olomoucký tým, kdo dostal šanci hrát pět na tři a to na 20 vteřin, ale i domácím se podařilo v oslabení ubránit. O několik okamžiků později opět podržel domácí pozorný Fikrt. Daniel Vrdlovec ho však dokázal prostřelit a znovu tak poslal hostující do vedení. Olomoučtí si poté vytvořili tlak a Středočechy moc do šancí nepouštěli. Domácí tým ale nic nevzdal a později začal být zase aktivnější, i přesto nijak vážně již Turka neohrozil. Nakonec si domácí vzali oddechový čas a posléze zkusili odvolat brankáře. Boleslavským se sice dařilo i bez Fikrta ubránit svou svatyni, ale prosadit se proti týmu Olomouce se jim již nedařilo. Pro oddechový čas se rozhodli i hostí a poté se dále pokračovalo v power-play Boleslavských. Olomouckým se několikrát povedlo zmocnit se puku, ale domácí opět výborně bránili. Nakonec se ani po mnoha šancích na obou stranách skóre již nezměnilo, a tak si Olomoučtí z Boleslavi odvážejí všechny tři body.

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).