BK MLADA BOLESLAV
7. 1. 2008 | Simona Šnajdrová

Po vyrovnaném boji byli nakonec ti šťastnější plzeňští junioři

34., pondělí 7. 1. 2008
Ml. Boleslav - Plzeň MBL - PLZ
M l. B o l. – V pondělní podvečer byl ve Zlatopramen areně k vidění skutečně velmi vyrovnaný hokej. V první třetině se nejdříve dokázali prosadit domácí, ale Plzenští brzy vyrovnali. Po bezgólové prostřední části plné zajímavých šancí se dokázali až v poslední třetině znovu prosadit hosté, a tak jen těsně zvítězili nad Boleslavskými, kterým se již nepodařilo vstřelit branku a zápas otočit.
Ml. Boleslav: Fikrt (Hrubý) - Bílek F., Bílek O., Maršík, Jaroměřský, Malý - Velechovský, Chochola, Janček, Mišner, Protasenja, Milotinský, Bříška, Pánek, Kotrba, Loskot, Chamrád, Tondr
Plzeň: Francouz (Rückl) - Růžička, Huncl, Šustr, Zeman, Rutta, Špiler, Jeřábek - Jindra, Novák, Kocman, Sýkora, Šimek, Patule, Trojan, Kovář, Benedikt, Vild, Lev, Stránský, Šimán
Branky a nahrávky: 8. Chamrád (Bříška) - 12. Jindra (Kovář), 57. Trojan (Kocman). Rozhodčí: . Vyloučení: 9:8 . Využití: 1:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: .

Komentář

Začátek zápasu přinesl poměrně vyrovnanou hru s šancemi na obou stranách. První přesilovku nabídli Plzeňští domácím. Ti se hned ujali puku, obklíčili branku hostů a dokázali je držet pod tlakem. Ještě před vypršením trestu jednoho z Plzeňských si k němu na trestnou lavici přisedl další z hostů a nabídl tak Boleslavským větší početní výhodu. Domácí nezaváhali a řádně toho využili. Po přihrávce Bříšky pálil a vstřelil tak první branku tohoto zápasu Aleš Chamrád. Za několik okamžiků dostali šanci zahrát si přesilovku i Plzeňští. Těm ale dalo práci probojovat se do útočného pásma. Po vyloučení dalšího boleslavského hráče a díky následné početní výhodě pět na tři však hosté již taky šanci nepromarnili - vyrovnávací branku vstřelil Petr Jindra. Za velkého protestování diváků byl po chvíli vyloučen další boleslavský hráč a hosté tak měli další příležitost hrát přesilovku pět na tři. Tuto možnost však nevyužili, na trestnou lavici totiž putoval i hráč Plzně a tak početní převahu zmírnili. První třetina byla i nadále velice vyrovnaná, o čemž svědčilo i stále se neměnící skóre 1:1. Plzeňští se sice dokázali postarat o závar před bránou domácích, ale boleslavský Fikrt výborně podržel. Za nedlouho se ocitli domácí opět v oslabení, ale sami se dokázali dostat do šance a připravit tak plzeňskému brankáři velice nebezpečnou situaci. Boleslavští výborně bránili, a i když se hostům povedlo vytvářet si tlak, domácí jim již nedovolili, aby se prosadili.

I druhá třetina začala opět vyrovnanou hrou. Plzeňští měli hned v úvodu velkou šanci, ale domácí opět zachránil výborně připravený Fikrt. Za nedlouho skončil tento zápas pro boleslavského Mišnera, který se musel kvůli zlomené ruce předčasně odebrat do kabin. Poté se podařilo ve vlastním oslabení opět jednomu z Boleslavských uniknout, ale k zakončení se již nedostal. Netrvalo dlouho a šanci tentokrát již v přesilovce měl Malý, bohužel ale brankáře Plzeňských nepřekonal. Hra se poněkud přitvrdila a zápas se brzy opět přerušoval – kvůli zranění rozhodčího, který utrpěl tržnou ránu těsně pod okem. Před koncem druhé části se ještě dostal opět ve vlastním oslabení do velké šance boleslavský Chamrád, ale vytlačili ho obránci Plzně, a tak již nestihl zpracovat puk.

Poslední třetina zápasu začala oslabením domácích, které pokračovalo z té předchozí. Chvíli po začátku třetí části zůstal na ledě po tvrdém zákroku ležet domácí Fikrt. Nakonec se však za potlesku dokázal zvednout a pokračovat v zápase. Po chvíli nabídli Boleslavští hostům opět přesilovku a ti ji nakonec dokázali využít. Za asistence Kocmana tak zvýšil na 2:1 plzeňský Martin Trojan . Hned na to si přesilovku zahráli i Boleslavští, dokázali si i vytvářet šance, ale plzeňský Francouz už za svá záda žádný puk nepustil. I když byl počet hráčů na ledě vyrovnaný, do šancí se více dostávali domácí. Chyběla jim však trocha štěstí ke vstřelení vyrovnávacího gólu. Ve 13. minutě dokonce jeden z boleslavských obránců nastřelil tyčku. Brzy na to se podařilo uniknout hostujícímu Stránskému, dostal se i k zakončení, ale dokonale připraveného Fikrta překonat nedokázal. Domácí stále nepolevovali a dokázali se několikrát postarat i o pořádný závar před brankou hostí. I Plzeň se ještě dostala do několika šancí. Boleslavští si ještě dvě minuty před koncem vzali oddechový čas a poté zkusili power-play. Jeden z Plzeňských hráčů si navíc šel odpočinout na trestnou lavici, a tak domácí měli dokonce šanci hrát šest na čtyři. Boleslavští bojovali, seč jim síly stačily až do poslední chvíle, ale změnit výsledek zápasu se jim již nepodařilo. A tak se tentokrát podařilo těsně zvítězit Plzeňským.

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.