BK MLADA BOLESLAV
21. 9. 2012 | Vojtěch Vopat, Zdena Bobková

Po dobrém začátku starší dorostenci prohráli v Jihlavě 1:4

5., pátek 21. 9. 2012
Jihlava - Ml. Boleslav JIH - MBL
J i h l a v a - Starší dorostenci Bruslařského klubu vyrazili ke svému dalšímu utkání na led HC Dulky Jihlava. Středočeši do zápasu vkročili s vervou a nasazením a z prvního gólu se radovali již v sedmé minutě. Hokej je ale hra plná zvratů a hraje se celých 60 minut. Dukle se podařilo ve druhé třetině srovnat krok s Bruslaři, vyrovnat a díky nedisciplinovanosti některých boleslavských hráčů posléze navýšit skóre a dovést vzájemný souboj do vítězného konce.
Jihlava: Vacek - Půža, Port, Brussmann, Čermák, Mandát M., Košař, Žuček - Anděl, Jícha, Mandát - Beran, Mahút, Bambula - Hotař, Dvořák, Severa
Ml. Boleslav: Ašenbrenner (Plíšek Jan) - Nastoupil, Semrád, Plíšek Jak., Tržický, Groer, Hercig, Mašek, Nedbal - Krupička, Brzák, Němec - Verner, Šír, Marks - Bašus, Sedmík, Durdil - Pravda, Švejda, Černý
Branky a nahrávky: 32. Bambula (Dvořák, Hotař), 46. Půža (Mandát J., Čermák), 50. Mandát J. (Čermák, Jícha), 54. Hotař (Mandát J.) - 7. Krupička (Brzák). Rozhodčí: Hejduk - Polák, Svoboda. Vyloučení: 6:6, navíc Bambula 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 101. Střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Komentář

Páteční zápas starších juniorů začal výborně tým domácí Dukly. V prvních dvou minutách to vypadalo, že se celou první dvacetiminutovku bude hrát před brankářem Ašenbrennerem. Ovšem opak byl pravdou. V šesté minutě byl za faul vyloučen David Košař a hned za několik okamžiků se radovali hosté, kteří využili přesilovou hru. Z kruhu přihrával Stanislav Brzák před bránu Václavu Krupičkovi, který našel mezeru mezi betony Vacka a uklidil kotouč za jeho záda. Zanedlouho byl vyloučen i hráč hostů Jakub Plíšek, ovšem domácím se nevydařilo využít výhodu jednoho muže.

Následně Lukáš Jícha přihrával do mezikruží Janu Mandátovi, tomu ovšem poskočil na hokejce nečekaně puk a ke střele nakonec nedošlo. Ke konci třetiny byl opět vyloučen David Košař. Hosté se pokoušeli opět o rychlé využití, ovšem střela Václava Krupičky nebyla nakonec úspěšná.

V úvodu druhé třetiny se více dostávali do šancí domácí. Střílet zkoušel Daniel Dvořák a následně dorážel ještě Jaroslav Hotař, ovšem kotouč nakonec skončil pouze v lapačce Ašenbrennera. Následovalo vyloučení Tomáše Groera za držení hole a domácí se pokoušeli vyrovnat. Velkou příležitost měl neobsazený Jan Mandát, když mu přihrál Lukáš Anděl, ovšem trefil pouze horní tyčku brány hostů.

Zanedlouho se ovšem jihlavští hráči opravdu radovali. Jiří Bambula po přihrávce od Daniela Dvořáka totiž trefuje z mezikruží mezírku mezi betonem Ašenbrennera a tyčkou brány - 1:1. V závěru třetiny se ještě dostal v oslabení do situace dva na jednoho Lukáš Jícha s Romanem Čermákem. Několikrát si před bránou přihráli a nakonec vystřelil Roman Čermák, kotouč ale letěl těsně vedle brány.

Ze začátku poslední části hry odjel na trestnou lavici Dominik Marks a za ním následoval také Vojtěch Němec. Dukla tedy měla výhodu dvou hráčů v poli a také toho využila. Václav Půža vystřelil po přihrávce od Jana Mandáta nad beton Ašenbrennera a kotouč skončil za jeho zády. Za čtyři minuty se domácí opět radovali. Tentokrát střílel Jan Mandát z mezikruží do škvírky pod betonem - 3:1.

Ale domácím hráčům dvoubrankový náskok nestačil. Jan Mandát vybojoval kotouč za bránou hostů a přihrál puk před bránu Jaroslavu Hotařovi, který pouze zvedá puk nad beton a ten končí za zády gólmana hostů. Utkání tedy skončilo za stavu 4:1 pro domácí Duklu a ta si připisuje tři body do své tabulky.

Ohlasy trenérů

Jan Křivohlávek (trenér Mladé Boleslavi): Po první třetině jsme vedli 1:0 a hra byla alespoň trochu podle našich představ. Upozorňovali jsme kluky, abychom zrychlili hru a nepřidržovali kotouče, bohužel se stal přesný opak. Pak přišel vyrovnávací gól. Myslím, že rozhodlo oslabení 5 na 3, kdy padl rozhodující gól na 2:1. Potom už byl soupeř aktivnější.

František Zeman (trenér Jihlavy): První třetinu jsme nehráli vůbec to, co jsme si řekli a o první přestávce jsme museli zvýšit hlas v kabině. Náš herní projev se od 21. minuty zlepšil a šli jsme výkonem i výsledkově nahoru. Šťastným gólem jsme se dostali do vedení na 2:1. Zaslouženě jsme vyhráli.

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.