BK MLADA BOLESLAV
13. 3. 2008 | Jitka Čechová

Po celou dobu utkání boleslavští junioři dopláceli především na hrozivý start

bar6, čtvrtek 13. 3. 2008
Ml. Boleslav - Kometa Brno MBL - KOM
M l. B o l. – Zatímco mladoboleslavský A tým vyrazil do Brna k zítřejšímu a sobotnímu semifinálovému utkání, přijeli moravští junioři naopak sem, do Zlatopramen Arény. A že zde byli o dost úspěšnější, než jejich starší kolegové! Středočeši naprosto nezvládli začátek zápasu, prakticky během jedné minuty obdrželi hned dvě branky a v následujících okamžicích rozvlnily boleslavskou brankovou síť další dva. Domácí se v celkovém dojmu zmohli na pouze chabé odpovědi, když ve 14. minutě snižoval Protasenja na 1:4 a ve 48. Rys na 2:5.
Ml. Boleslav: Hrubý (4. Will) – Švaříček, Warneke, Strnad, Maršík, Vrba, Malý, Soukup – Krejčík, Chochola, Koudela, Janček, Protasenja, Lenc, Bříška, Belay, Loskot, Jiránek, Protivný, Rys
Kometa Brno: Hubačka – Babic, Žalud, Reschowský, Pospíšil, Skočovský, Vozdecký, Novák, Vejvar, Blaheta, Svoboda, Staša, Šidlák, Smolík, Štěpánek, Grmela, Popolanský, Kožár
Branky a nahrávky: 14. Protasenja, 48. Rys (Protasenja) – 1. Staša (Vejvar), 2. Skočovský (Kožár), 4. Svoboda (Staša, Popolanský), 8. Skočovský (Kožár), 36. Kožár (Skočovský, Šidák). Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 132.

Komentář

Boleslavi začátek utkání ani trochu nevyšel, stačilo něco málo přes půl minuty a na světě byl první gól Komety. Vlastně hned po úvodním buly se hosté dostali do útočného pásma, odkud se rychlostí blesku prosadil Roman Staša. Takto rychle inkasovaný gól by ještě nebyl takovou tragédií, kdyby se Brněnští po třiceti sekundách neradovali znovu, tentokrát přesnou mušku ukázal David Skočovský.

Středočeši doufali, že je probere následný oddechový čas, po němž trenér Bukač sáhl. Po jeho vypršení se hra skutečně začala přemísťovat také na druhou stranu hřiště. Ovšem ne nijak nastálo, ve 4. minutě vyhnala domácího gólmana Hrubého z klece střela Jakuba Svobody. Cejchu ale neušel ani jeho nástupce Will, který o chvíli později podlehl Davidu Skočovskému. Domácí tak po necelých osmi minutách hry prohrávali hrozivých 0:4.

Mladoboleslavští byli skutečně konkurence téměř neschopní, několik vážněji vypadajících šancí si vytvořili až ve 12. minutě, kdy hráli v početní výhodě. Přímo tu sice nevyužili, těšně po návratu pykajícího Reschowského ale Hubačku překonal Anatolij Protasenja a snížil tak na 1:4. Po vstřelené brance Středočeši trochu ožili, pěknou podívanou předvedla dvojice Chochola a Rys, která se po perfektní spolupráci prokousala až k Hubačkovi ovšem bez důraznějšího zakončení.

Lépe vypadající hru na konci prvního dějství nekompromisně ukončila siréna a na začátku toho druhého měli opět navrch hosté. Neuvěřitelnou smůlu měl Popolanský, který si položil Willa a poté jej chtěl přehodit. Nejprve ale cinkla horní tyčka a následně ještě levá.

Asi v polovině zápasu se hra vyrovnala, jednu z největších šancí domácích si připsal Bříška, když se octl takřka v samostatném nájezdu. Přestože se snažil Hubačku všemožnými způsoby oklamat, ten další snížení nepřipustil. Následně se téměř projevilo známé hokejové pravidlo „nedáš – dostaneš“, Grmela hned natřikrát ostřeloval Willa, ale také marně.

Trochu vyrovnanější hra ztratila na svém půvabu v 36. minutě, kdy se lehkým doklepnutím prosadil Lukáš Kožár. Boleslav se sice odmítala vzdát, z Brněnských ale doslova sálal klid a pohoda. Většina šancí Středočechů tak končila těsně za modrou čárou, na tělech či holích bránících hráčů v bělomodrých dresech nebo v nejzazších případech v Hubačkově náručí.

Do třetí třetiny nastupovaly oba týmy už nejspíš s pocitem, že je rozhodnuto. Čtyři góly ve dvaceti minutách se sice rovnají malému zázraku, v tak rychlé hře, jako je o hokej, to nicméně není nemožné. Lehký důkaz o tom přinesl ve 48. minutě Jiří Rys, když skóroval po perfektní spolupráci s kolegou Protasenjou.

V polovině závěrečné dvacetiminutovky hra značně přitvrdila, na trestnou lavici se odebral jak boleslavský, tak brněnský hráč. V omezenějším počtu se dokázali lépe prosazovat domácí, nicméně zajištěná obrana Brna (které se už nikam nehnalo) pracovala spolehlivě.

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).