BK MLADA BOLESLAV
1. 12. 2007 | Michal Miškovský

Ocelářům vytekly nervy a boleslavští junioři toho dokázali využít

2., sobota 1. 12. 2007
Ml. Boleslav - Třinec MBL - TRI
M l. B o l. - Hodně vyhrocený zápas mají za sebou junioři BK Mladá Boleslav. V rámci dohrávky 2. kola zavítali do Zlatopramen Arény třinečtí Oceláři a každopádně se dvakrát nepředvedli. V prostřední dvacetiminutovce padlo na jejich straně hned 83 trestných minut. Největší podíl na výhře 6:2 má Marek Loskot, který vstřelil jednu branku a na další tři přihrál.
Ml. Boleslav: Hrubý – F. Bílek, O. Bílek, Maršík, Jaroměřský, Malý, Soukup – Krejčík, Chochola, Hrdlička, Janček, Mišner, Milotinský, Bříška, Pánek, Loskot, Chamrád, Antončík, Tondr
Třinec: Boška (26. Raszka) – J. Toman, Kania, Špaček, Kaďořek, Říman, Vojta, Rangl – Capcara, M. Toman, Palička, Pánik, Böhm, Hampl, Martyčák, Ostřížek, Mičulka,Zeliska, Samiec
Branky a nahrávky: 18. Chamrád (Loskot), 23. Janček (Chochola), 24. Loskot (Chamrád, Bříška), 26. Bříška (Loskot), 30. Bříška (Loskot, F. Bílek), 33. Krejčík (Chochola) - 2. Kania (Hampl, Samiec), 36. Martyčák (Říman). Rozhodčí: Neťuka – Prokop, Tasch. Vyloučení: 7:16, navíc hostující Kaďořek 5 minut + trest ve hře, Hampl, Zeliska, Vojta 5 minut + trest do konce utkání, Rangl, J. Toman osobní trest 10 minut, Rangl trest do konce utkání, domácí Malý 10 minut za naražení zezadu. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100.

Komentář

Hosté potrestali hned první vyloučení Mladoboleslavských. Ve druhé minutě Kania obešel na modré jednoho z bránících hráčů a z mezikruží zamířil přesně. Domací po inkasované brance přidali a výsledkem byly šance Jančeka, Soukupa a Chocholy. Ani jeden však neměl při zakončení štěstí. Neujalo se ani nahození Filipa Bílka z desáté minuty. Vzápětí se ozvali také Oceláři. Po chybě Soukupa se do nájezdu dostal Ostřížek, ale jeho střele chybělo do brány pár centimentrů. Středočeši měli postupně více ze hry a svou převahu zužitkovali dvě minuty před první přestávkou. Při signalizovaném vyloučení dorazil puk do brány Chamrád.

Hned po pauze Bříška nechal vyniknout hostujícího gólmana Bošku, který perfektně zasáhl lapačkou proti nájezdu útočníka Boleslavských. Co se nepovedlo Bříškovi, dokázal o chvíli později Janček. Během početní výhody domácích ho obránci Třince nechali trestuhodně volného před brankářem a forvard Středočechů nabídnutou šancí nepohrdl. Vzápětí zvýšil na 3:1 Loskot a hosté vzniklou situaci nezvládli. Tři hráči Ocelářů se nechali zbytečně vyloučit na pět minut včetně osobního trestu do konce utkání, k čemuž přidali také několik klasických dvouminutových vyloučení. Svěřenci Luďka Bukače s Janem Vidnerem tak hráli nepřetržitě přes osm minut přesilovku 5 na 3 a dokázali toho patřičně využít. Během dvojnásobné početní výhody se dvakrát prosadil Bříška a v následné klasické přesilovce přidal šestý gól Krejčík. Hosté se i přes nepříjemnou atmosféru zmohli na svoji druhou branku. Snížil Martyčák a skóre 6:2 svítilo na tabuli také po čtyřiceti odehraných minutách.

Poslední dějství bylo z pohledu vyloučení i gólů klidnější. Ačkoliv na trestnou lavici usedali hráči také v hojných počtech, další branky se stovka přítomných diváků nedočkala.

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.