BK MLADA BOLESLAV
27. 3. 2011 | Jitka Čechová

O výhru nad Kometou se postaral Plodek

UDR10, neděle 27. 3. 2011
Ml. Boleslav - Kometa Brno MBL - KOM
M l. B o l. – Bruslařský klub za sebou má další "předbarážový" zápas, oproti minulému zápolení na Spartě se ale tentokrát může zaradovat nad výhrou. Utkání, které mělo parametry odpovídající situaci obou zúčastněných celků, rozhodl dvěma brankami boleslavský Plodek – nejprve suverénní kličkovanou a poté pohotovou dorážkou. Za Kometu se trefil Švaňhal, který těsně před polovinou zápasu využil přesilovou hru. V závěru zápasu se pak Pabiška trefil do prázdné klece, načež ještě kontroloval Stehlík.
Ml. Boleslav: Valent – Hay, Mikuš, Macháček, Chaloupka, Benda, Lehikoinen, Marušák, Dudáš – Pabiška, Belay, Boháč – Vrbata, Plodek, Demel – Bahenský, Štefanka, Macho – Lenc, Tvrdík, Matějovský
Kometa Brno: Trvaj – Sova, Malec, Protivný, Ostrčil, Kempný, Šenkeřík – Širokovs, Meidl, Svoboda Jakub – Švaňhal, Procházka, Polodna – Jankovič, Stehlík O., Křivohlávek
Branky a nahrávky: 24. Plodek (Bahenský, Demel), 37. Plodek (Bahenský, Chaloupka), 58. Pabiška (Vrbata) – 27. Švaňhal (Ostrčil, Polodna), 58. Stehlík (Křivohlávek, Šenkeřík). Rozhodčí: Hrubý, Lacina - Vávra, Pouzar. Vyloučení: 5:5; Vrbata (MBL) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1120.

Fotogalerie

Komentář

Pokud nečekáte pochvalné opěvování úvodu zápasu, pak tak činíte správně. Mladá Boleslav sice byla aktivnější, vzhledem k jejímu statusu barážového účastníka se ale snad ani nic jiného očekávat nedalo. Nadějně se před brankoviště sápal po puku Hay, nakonec však marně. Neúspěšně si počínal i Boháč, který to zkusil z otočky zřejmě s úmyslem trefit se pod horní tyčku. Kometa vystřelila na Valenta snad vůbec poprvé až na začátku osmé minuty, Křivohlávek by ale k úspěšnému zásahu potřeboval rozměry fotbalové branky.

Nijak zvlášť nerozvířila stojatou hladinu ani přesilovka domácího celku, která vyvolávala dojem, že vůbec není. Boleslav byla sice dál na puku, ale tak tomu bylo vlastně až doposud, chyběla jí však přesná střelba a někdo méně pozorný než Trvaj. Trochu rozruchu způsobil až o něco později průnik Belaye, který položil základ následné (neúspěšné) střele Vrbaty.

Na začátku druhé třetiny zaúřadovali v pásmu Komety Macháček s Plodkem. Prvně jmenovaný hostující pětku rozhodil ránou od modré, kterou Trvaj následně vyrazil. Dorážející Plodek ale neuspěl stejně jako o chvilku později Belay, který to sice myslel dobře, nakonec ale puk předržel a dostal se ze střeleckého úhlu. Nepočetné publikum se nicméně nakonec dočkalo, Jan Plodek se blýskl kličkovanou a následným zasunutím puku do odkryté klece. Akce to byla vskutku pohledná a podle trefného prohlášení redaktora Boleslavského deníku Jaroslava Bílka konečně "smrděla hokejem".

Radost Boleslavi netrvala dlouho. Dvouminutový trest pro Vrbatu Brňanům poskytl dostatek prostoru k vyrovnání. Lehikoinen sice první pokus Ondřeje Švaňhala zlikvidoval, napodruhé ale mířil útočník Komety už přesně pod víko. Hned trojice boleslavských hráčů se krátce poté rozjela směr Trvajova branka, její akci ale zastavil faul Procházky. Trestů pak padlo ještě několik na obou stranách a Boleslavští ujeli ve vlastním oslabení dva na jednoho. Demel byl faulován, odpískané trestné střílení na svou osobu ale nevyužil – Trvaj mu totiž po puku nečekaně skočil. Už zase za plného počtu hráčů na ledě se domácím podařilo vytvořit před brankářem Komety pořádný zmatek, který dorážkou využil Plodek a vrátil tak Boleslav do vedení.

Na začátku třetího dějství mohl brněnský Meidl vyrovnat, když mu Valent rozehrávkou zpoza branky nahrál na hůl. Útočník hostů ale netrefil úplně prázdnou branku, čímž viditelně šokoval sám sebe. Brno následně poměrně lacino darovalo Boleslavi hned dvě přesilovky. Zvlášť zbytečná byla ta druhá, kdy se hráči Komety špatně spočítali a zahráli v šesti. Domácí s početními výhodami ale nenaložili nejlépe a změna skóre se tak nekonala.

Snad aby to nebylo Brnu líto, odpískal brzy sudí přesilovku také jim. Malec v ní po křižné přihrávce svého kolegy netrefil poodkrytou klec a finální obraz byl tak stejný jako u všeho, co předvedla Boleslav. Středočeši se své vedení snažili ohlídat, Kometa ale začala projevovat poněkud větší aktivitu, a tak závěr utkání rozhodně vyzněl mnohem lépe, než jeho začátek. Kouč Brna se dokonce poměrně brzy před zazněním sirény rozhodl odvolat brankáře, což se nečekaně nesetkalo s přílišným pochopením publika a poloprázdnou halou se tak rozlehl pokřik "O co vám jde?". Do prázdné branky se následně trefil Lukáš Pabiška, načež na druhé straně pak ještě bleskově kontroval Ondřej Stehlík. Středočeši tak své vítězství nakonec ohlídali jen tak tak.

Ohlasy trenérů

Vladimír Jeřábek, BK Mladá Boleslav: Utkání nemělo valnou úroveň, ale my, díky tomu, že budeme hrát dál, to nemůžeme odehrávat v takovém tempu. Každopádně kluci vyhráli a určitě to pro ně není špatný pocit.

Ladislav Lubina, HC Kometa Brno: Já to moc hodnotit nebudu. Díky "důležitosti" toho utkání na něm moc hodnocení není. Pokračovalo se v tempu, v jakém se jede už posledních několik zápasů. Byl to duel nevalné úrovně a my jsme rádi, že jsme sehráli alespoň trošku důstojnější roli, než minule na Kladně.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.