BK MLADA BOLESLAV
24. 7. 2008 | Jitka Čechová

O výhře Spartaku nad Boleslaví rozhodl jediný gól

přát., čtvrtek 24. 7. 2008
Spartak - Ml. Boleslav SPM - MBL
H a v l. B r o d. – Příznivci a fanoušci mladoboleslavského hokeje se konečně dočkali! Jejich hrdinové dnes konečně vyjeli na led vstříc prvnímu soupeři, kterým byl v úvodním přípravném zápase na nadcházejí extraligovou sezonu HC Spartak Moskva. V havlíčkobrodské Kotlině sehráli hráči BK Mladá Boleslav velice vyrovnané utkání. O výhře ruského týmu nakonec rozhodl jeden jediný gól, který padl do středočeské sítě deset minut před koncem. Hráči si následně vyzkoušeli také nájezdy.
Spartak: Kočněv (32. Lobanov) – Loginov, Baev, Baranka, Lamin, Kanarejkin, Šitov, Višněvsky, Zabolotněv - Upper, Rybyn, Levandovsky, Růžička, Polygalov, Fiala, Akimov, Akifjev, Ludučin, Junkov M., Junkov A., Kňazev
Ml. Boleslav: Šindelář (40. Jágr) – Kočí, Drábek, Bauer, Mocek, Jindra, Lukáč, Posmyk, Soukup – Tomas, Nouza, Kubeš - Eiselt, Sýkora, Rozsíval - Boháč, Konečný, Krupka - Gajovský, Rod, Handlovský
Branky a nahrávky: 50. Kňazev (Junkov A.). Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 700.

Komentář

Boleslavští hokejisté do zápasu nevkročili ani trochu špatně, ba naopak. Dalo by se říci, že jejich hra byla mnohem aktivnější než hra jejich moskevského soupeře. Vždyť už po prvním buly se do útoku vrhl Kubeš, do jehož prudké střely ale padl jeden z hráčů Spartaku.

Středočeši byli už ve třetí minutě nuceni hájit první oslabení, když po faulu na Polygalova odešel na trestnou lavičku Soukup. Hráči ve fungl nových zelenobílých dresech ale situaci s menším počtem hráčů na ledě zvládli bez větších potíží a po ní i nadále ostřelovali Kočněvovu svatyni.

V té době jakoby se s vyloučeními roztrhl pytel a vrátka na trestnou lavici se otvírala v téměř pravidelných, a také velice krátkých, intervalech, takže se síly často přelévaly podle toho, který tým měl zrovna na ledě více hráčů. Mladoboleslavští měli navrch hlavně v přesilovkách a v klasické hře pět proti pěti, pokus Tomase z mezikruží ale neuspěl stejně jako Bauerova dělovka od modré.

Na začátku druhé třetiny Boleslavští ve svém tempu trochu polevili a do hry se rázem začali mnohem více dostávat ruští hráči. Jednu z největších šancí si připsal Michail Junkov, který pálil nikým nehlídán z ostrého úhlu od mantinelu, a jehož rána jen těsně minula Šindelářovo rameno a označkovala mantinel.

Hostují mužstvo z Mladé Boleslavi velmi rychle zase dokázalo zabrat a síly se značně dorovnaly. Několik výraznějších příležitostí si připsala první útočná formace, ale činilo se také například ne neznámé trio u loňské sezony Handlovský, Rod a Gajovský.

Gól nakonec nepadl ani do konce druhé třetiny, přestože k tomu bylo několik příležitostí na obou stranách, a tak se napjatě čekalo na výsledek třetí dvacetiminutovky.

Závěrečná třetina pokračovala v podobném duchu, v jakém se vyvíjel celý zápas. Boleslavští si i nadále drželi svou laťku o něco výš, šance si ale připisovali také hráči Spartaku Moskva a jejich snaha byla na rozdíl o té Boleslavské nakonec deset minut před koncem utkání odměněna. Po výměně gólmanů kapituloval Jágr před ruským útočníkem Kyrilem Kňazevem. Hráč s číslem 27 se prosadil po perfektní přihrávce svého kolegy Alexandera Junkova.

Spartak se citelně zvedl a po vyloučení Handlovského převzal většinu nadvlády na ledě. Michail Junkov se například snažil obkroužit Jágrovu bránu, v poslední chvíli byl ale vytlačen Lukáčem a jeho konečná střela tak šla mimo.

Poslední šanci dostali Boleslavští tři minuty před koncem utkání, kdy byl vyloučen jeden z domácích hráčů. Středočeši odvolali gólmana a pustili se do hry šesti proti čtyřem, avšak marně. Dokázali sice Spartak uzavřít ve vlastní třetině, ten je ale nepustil do žádné gólové šance. Naopak se ještě Michail Junkov dokázal uvolnit a ujíždět za doklouzávajícím kotoučem k boleslavské brance. Bleskově jej ale dobruslil Posmyk a jeho gólový úmysl mu v poslední chvíli překazil. Vzápětí na to ale musel odkulhat do šaten.

V základní hrací době tedy vyhrál Spartak Moskva, na řadu ale ještě přišla trestná střílení, na které ruský tým nakonec také zvítězil. Jelo se celkem šest sérií, za Spartak proměnili své nájezdy Ludučin, Upper a Rybyn, za Mladou Boleslav měli přesnou mušku Tomas a Nouza.

Foto: Tomáš Záruba

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.