BK MLADA BOLESLAV
22. 8. 2013 | Tomáš Nejedlo, Daniel Langer, Tomáš Nejedlo

Na vítězné vlně se udržely Benátky, Bruslaři solidní šance neproměňovali

přát. 7, čtvrtek 22. 8. 2013
Benátky n. J. - Ml. Boleslav BEN - MBL
B e n á t k y - Po sérii pěti střetnutí bez porážky našel celek z města automobilů přemožitele. Benátky nad Jizerou významně posílené svým partnerským Libercem se ve čtvrtečním podvečeru prezentovaly velmi kvalitní koncovkou. Za Bruslaře dokázali Stejskala v benátecké brance překonat pouze Lenc a Loskot, na jen několik kilometrů daleko sídlícího soupeře to ale nestačilo. Další přípravné utkání sehraje mužstvo vedené Františkem Výborným příští úterý na ledě nově zformovaného celku Českých Budějovic.
Benátky n. J.: Stejskal – M. Pabiška, Říha, Šimek, Vitásek, Pyrochta, Lacek, Čechura – Klimt, Skořepa, Maďar, Špaček, Plodek, Bortňák, Bittner, Chlapík, Skalický, Jech, Mikyska, Miškovský, Jonák.
Ml. Boleslav: Will – Němeček, Bohunický, Čížek, Žabka, Pojkar, van de Velden, Protivný, Toman, Kurka – Rys, Vrbata, Jiránek, Mikulík, Broš, Hrdel, Koudelka, Loskot, L. Pabiška, Lenc, Demel, Marek.
Branky a nahrávky: 29. Plodek (Šimek), 43. Skalický (Bittner, Chlapík), 45. Skořepa (Říha), 55. Bortňák – 17. Lenc (Jiránek), 56. Loskot (Lenc). Rozhodčí: Wagner – Jecelín, Záhora. Vyloučení: 9:8, navíc Toman (MBL) 10 minut, osobní trest. Využití: 2:1.

Komentář

Jak už oba týmy v loňské sezóně ukázaly, vzájemné zápasy vždy měly náboj a bylo se na co koukat. Stejný případ byl i čtvrteční přípravný zápas, který všechny tyto aspekty splňoval. První třetina nabídla jediný gól, a to do benátecké sítě. Ještě před onou trefou se ale na útočný výlet vydal obránce Bohunický a zkusil těsně před Stejskalem bekhendový blafák, branku však minul. Pak už mladoboleslavský důraz slavil úspěch.

Už to vypadalo, že v chumlu těl Stejskal přece jenom přikryje kotouč, až ho vydoloval Radan Lenc a protlačil touš do branky - 0:1. První třetina patřila hostujícímu týmu, výjimkou byla přesilovková akce Bortňáka, po níž musel Will zasahovat betonem. Ohánět se musel na druhé straně Stejskal, v závěru první části hry ho totiž vystrašil Lenc a benátecký gólman hřbetem své lapačky vytěsnil puk mimo. Prakticky vzápětí Loskot minul.

Do druhé třetiny nastupovali Mladoboleslavští s výhodou dvou dvou mužů v poli a střílející David Vrbata trefil z mezikruží tyč. Od té doby převzali iniciativu Benátečtí a byli častějšími návštěvníky v soupeřově pásmu a Skalický odpověděl soupeři rovněž nastřelenou brankovou konstrukcí. Tyčka zachránila Bruslaře také po akci Skořepy, kterou zakončoval Maďar, ale skóre se ještě neměnilo.

Stalo se tak až o chvíli později, kdy v přesilové hře Šimkovu střelu od modré tečoval mimo dosah Willa Jan Plodek - 1:1. I nadále Benátky pokračovaly v tlaku a hosté se tak tak bránili. Říha pálil mimo tři tyče a v závěru třetiny po hostujícím nedůrazu Plodek těsně přestřelil.

Jak Benátky hrály prakticky celou druhou třetinu, tak vstoupily do té třetí. Lukáš Pabiška putoval na trestnou lavici, což domácí potrestali. Puk se odrážel z hokejky na hokejku, až ho nakonec Daniel Skalický vypátral a poslal tak Benátky do vedení - 2:1. Neuběhly ani dvě minuty a Benátečtí již vedli o dva góly. Říha pálil od modré, Josef Skořepa tečoval a touš přes Will přepadl až do sítě - 3:1. Bruslaři hrozili ve svých přesilovkách, Jiránek mířil těsně nad a Tomanovu střelu stačil Stejskal vytěsnit mimo.

Po ubránění oslabení Benátky udeřily počtvrté. Dalibor Bortňák pláchl boleslavským bekům a trefil přesně víko Willovy klece - 4:1. Povedená akce hostujícího Radana Lence a zakončujícího Marka Loskota znamenala již jen korekci výsledku - 4:2. Závěrečné šance týmu z města automobilů využity nebyly, a tak svou vítěznou sérii na úkor Boleslavi prodloužily právě Benátky.

Ohlasy trenérů

Vladimír Čermák (HC Benátky nad Jizerou): Bylo to typické derby. Myslím si, že kluci odvedli přesně to, co jsme chtěli. Hráli jsme důrazně, což na Boleslav zejména od druhé třetiny platilo. Jsem rád, že jsme zvládli závěr utkání, kdy hosté měli tlak.

František Výborný (BK Mladá Boleslav): Bylo to derby, jak má být. Přišlo vcelku dost diváků, takže zápas měl i atmosféru. I když jsme prohráli, tak to bylo dobré utkání. Samozřejmě je to pro nás poučné, jelikož nám to ukázalo naše nedostatky.

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.