BK MLADA BOLESLAV
24. 2. 2009 | Jitka Čechová, Jitka Čechová, David Lukeš

Na úvod bojů o udržení si Boleslav veze z jihu Čech dva body

UDR, úterý 24. 2. 2009
Č. Budějovice - Ml. Boleslav CEB - MBL
Č. B u d ě j o v i c e – Do začátku utkání v Budějovicích hráči Boleslavi nevstoupili právě nejlépe, ve čtvrté minutě totiž inkasovali ve vlastní přesilovce. Jihočechům ale vedení vydrželo jen devět minut, pak vyrovnával Klimenta. V prostřední třetině navíc otáčel skóre po nemoci navrátivší se Důras. Boleslav si vedení držela dlouho, ve 49. minutě ale kapitulovala. Právě Důras mohl také rozhodnout v prodloužení, když se coby atakovaný zhostil nařízeného trestného střílení. To sice zůstalo nevyužité, i tak ale nakonec rozhodla penalta. Z přestřelky závěrečných samostatných nájezdů vyšli vítězně Středočeši díky Sýkorovi.
Č. Budějovice: Turek - Toman, Gřegořek, Ptáček, Sičák, Mucha, Vydarený - Kůrka, Vak, Veselý - Hudec, Huml, Melichárek - Mertl, Šimánek, Bílek - Hřebejk
Ml. Boleslav: Schwarz (na nájezdy Šindelář) - Novák, Kočí, Moravec, Zíb, Mocek, Schnabel, Jindra - Nouza, Král, Handlovský - Klimenta, Boháč, Důras - Padělek, D. Vrbata, Benda - Sýkora
Branky a nahrávky: 4. Melichárek (Hudec), 49. Melichárek (Ptáček, Hudec) – 13. Klimenta (Moravec), 26. Důras (Klimenta, Boháč), 65. Sýkora (sam. nájezd). Rozhodčí: Pešina, Hribik – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3082. Střely na branku: 35:25.

Komentář

Pro oba týmy důležitý vstup do ošemetné udržovací soutěže nepřinesl podívanou ve vysokém tempu. Zejména domácí zůstali za očekáváním. Ba co víc, už po 166 vteřinách mířil na trestnou lavici Ondřej Veselý. Hosté ovšem trestuhodně zaváhali na své útočné modré čáře, puku se chopil Michal Hudec a jako na zlatém podnose ho předložil Tiboru Melichárkovi. Budějovičtí soupeře zaskočili, ovšem momentu překvapení nevyužili.

Po ubráněném oslabení nenásledoval nápor a to ani v přesilovce, která přišla hned vzápětí. Naopak, další boleslavské vyloučení v čase 8:46 přineslo zajímavou podívanou. Po souboji za Schwarzovou brankou těsně před jeho skončením našli hlavní rozhodčí hned dva fauly Budějovických a následovala tak dlouhá dvojnásobná přesilovka Bruslařského klubu. Hosté neuvěřitelně marnili vteřiny, nakonec se ale přece jen prosadili. Podobně jako předtím domácí - Jiří Moravec zatáhl puk do útočného pásma, křížně ho naservíroval Tomáši Klimentovi, který během pár týdnů proti MOUNTFIELDU zaznamenal už třetí trefu. Zbytek úvodní třetiny se už jen dohrával, byť víc ze hry měli hosté, nabuzení důležitým vyrovnáním.

Jihočeši si v kabině o přestávce asi důrazně promluvili, neboť jejich vstup do druhé třetiny lze nazvat důrazným. Vak ve 21., ani Mertl ve 23. minutě se neprosadili. Navíc vzápětí MOUNTFIELD hrál přesilovku po vyloučení Handlovského. Její nevyužití domácí mrzelo. Hosté totiž místo důrazu nasadili Michala Důrase, jenž stál na konci pohledné kombinace celého útoku.

Vstřelená branka hrála do karet hostujícímu týmu. Ten začal hrát velmi účelně. Tupil nápor domácích, nerozpakoval se pomoci si vyhozením kotouče a když bylo nejhůř, zasáhl spolehlivý Marek Schwarz. Nejblíže vyrovnání byl Štěpán Hřebejk, který ve 34. minutě trefil po vyjetí zpoza branky z otočky jen tyčku. Do šaten se tak šlo za příznivějšího stavu pro Bruslařský klub.

Závěrečná třetina přinesla nápor MOUNTFIELDU. Jeho hráči se hnali vpřed v živelné touze po vyrovnání. Občas nechali otevřená zadní vrátka, čehož kupříkladu ve 42. minutě využil Tomáš Nouza, jenž ovšem z pravého kruhu pálil jen do připravené Turkovy lapačky. Na druhé straně Tibor Melichárek ve 47. minutě nechal na brankovišti vyniknout Marka Schwarze. Ten samý hráč se ovšem prosadil o dvě minuty později, kdy zúročil Ptáčkovo nahození do brankoviště zpoza branky.

Závěrečná desetiminutovka nesla jasný rukopis - neplodný tlak MOUNTFIELDU a nebezpečné kontry Středočechů. Tak kupříkladu v 57. minutě Bílek od modré čáry orazítkoval horní tyč. 90 vteřin před koncem se na druhé straně ocitl tváří v tvář Turkovi Handlovský, mířil však jen do jeho výstroje. Na dělbě bodů před koncem základní hrací doby už nezměnily nic ani time-outy na obou stranách.

Následné prodloužení přineslo překvapivě víc podívané než si 3 082 přihlížejících původně představovalo. V čase 61:52 byl v nájezdu zahákován boleslavský Michal Důras a po právu dostal možnost náhrady formou penalty. Tu ovšem Turek vychytal. Přesně minutu před koncem šli na lavici hanby Toman s Mockem a pokračovalo se tři na tři. Rozlítaná minuta už gól nepřinesla a přišly na řadu nájezdy.

V nich zpočátku tahali za delší konec Jihočeši. Po druhé sérii vedli 2:1, když na trefy Ptáčka a Humla zareagoval jen Sýkora. Jenže po neúspěchu Melichárka v poslední možný moment zabral David Vrbata a vyrovnal. Čtvrtou sérii za Budějovice neúspěšně zakončil Ptáček, což znamanalo prémiový bod pro Boleslav, neboť Tomáši Sýkorovi se předtím při bekhendovém blafáku zadařilo. Středočeši si tak odvážejí z jihu Čech cenný bod navíc.

Související články

Aktuality

11.08.2022

Stříteský u Bruslařů

Do probíhající přípravy BK Mladá Boleslav se zapojil obránce Matěj Stříteský. Ten je ze svého působení u Bruslařů v letech 2014 až 2017 stále kmenovým hráčem Středočechů a s klubem se dohodl na možnosti trénovat a připravovat se s týmem. S největší pravděpodobností jej uvidíte i v některých přípravných zápasech.

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!