BK MLADA BOLESLAV
13. 1. 2012 | Lukáš Chuchválek

Moravskou misi začala juniorka špatně, Zlínu nedala ani gól a vysoko prohrála

29., pátek 13. 1. 2012
Zlín - Ml. Boleslav ZLN - MBL
Z l í n - Na zápas 29. kola NOEN extraligy juniorů zavítali Bruslaři na led Zlína, který bojuje o přímý postup do čtvrtfinále play-off. Na moravského soupeře však nevyzráli. Nepovedený vstup do utkání a dva slepené góly v závěru prvního dějství rozhodly o vysoké prohře. Navíc se jim i přes celkem vysoký počet střeleckých pokusů nepovedlo vsítit ani jednu branku a utkání skončilo nelichotivě 6:0 pro Zlín.
Zlín: Rozum - Buchta, Janota, Pelc, Strojil, Urbanec, Zábojník - Burša, Fořt, Haloda, Hrazdíra, Janeba, Jurík, Kovařík, Kučera, Kundera, Okál, Popelka, Sedláček
Ml. Boleslav: Sejpal (21. Příhoda) - Čeček, Vrba L., Vrba F., Kulich, Kurka - Ficek, Daráš, Frolík, Havel, Teubner, Marek, Pešut, Koudela, Piskoř, Rys, Protivný
Branky a nahrávky: 4. Kučera (Urbanec), 16. Kučera (Urbanec, Kovařík), 16. Kundera, 33. Okál (Strojil, Urbanec), 45. Kovařík (Hrazdíra, Buchta), 54. Janota (Hrazdíra, Okál) Rozhodčí: Husička - Smilek, Goňa. Vyloučení: 5:5, navíc Daráš (MBL) 5 + do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 43:32.

Komentář

Na začátku si zlínští hráči mohli hned vyzkoušet hru pěti proti čtyřem, protože byl vyloučen Martin Čeček za podražení. Přesilovou hru hosté sice ustáli, ale ve 4. minutě se Zlínští pár chvil po jejím vypršení poprvé radovali, když Kristian Kučera v souhře s Patrikem Urbancem otevřel stav utkání. Boleslav poté držela rozdíl jediné branky až do 16. minuty. V ten okamžik totiž zaúřadovali stejní dva hráči jako při první trefě a Kristian Kučera zvýšil na 2:0. Hned po vhazování se zlínští dostali do úniku a Filip Vrba jejich šanci zneškodnil za cenu faulu, po němž bylo nařízeno trestné střílení. Tadeáš Kundera ho bez problému proměnil.

Na začátku druhé třetiny se do brány hostů místo Martina Sejpala postavil Aleš Příhoda a Boleslav dostala příležitost nepovedený start napravit. Na straně domácích se totiž několikrát v krátké době vylučovalo, ale ani jednu výhodu nedokázal žádný boleslavský hráč využít. Ve 33. minutě proto musel zákonitě přijít trest v podobě čtvrté inkasované branky, kterou si připsal Zdeněk Okál. Za již rozhodnutého stavu to měli hosté už hodně těžké a do konce třetiny se jim nepovedlo stav zkorigovat ani přes další přesilovou hru, kterou jim Zlínští nabídli.

Úvod poslední části poznamenalo vyloučení Viliama Daráše do konce utkání za naražení protihráče zezadu na mantinel. Domácí pětiminutovou přesilovku sehráli v klidu a ve 45. minutě zvýšili zásluhou Lubomíra Kovaříka na 5:0, když se Boleslav musela bránit ve třech proti pěti, protože musela pykat za další menší trest. Zbytek oslabení však zvládla. Jenže v 53. minutě kapitulovala pošesté, když další početní výhodu během 11 vteřin zužitkoval Michael Janota. Tento nelichotivý stav zůstal do konce utkání nezměněn.

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.