BK MLADA BOLESLAV
27. 7. 2007 | Hana Koišová

Mladoboleslavští hokejisté ve Vrchlabí poprvé porovnali síly a vyhráli

příp., pátek 27. 7. 2007
Vrchlabí - Ml. Boleslav VLB - MBL
Mladá Boleslav porovnala po první části letní přípravy své síly, a to s nováčkem první ligy - HC Vrchlabí. Mladoboleslavští tak měli před sebou těžký úkol, protože prvoligový nováček šel do zápasu naplno a domácí fanoušci vytvořili povzbudivé zázemí. Zápas se tentokrát hrál po domluvě s oběma trenéry na čtyři krát dvacet minut. Konečný stav utkání Vrchlabí - Mladá Boleslav 1:5.
Ml. Boleslav: Šindelář (40. Růžička) – Bauer, Kolafa, Drábek, Všetečka, Jindra, Tondr, Wagenhoffer, Lukáč – Vlk, Král (40. Chochola, Gajovský – Mikulík, Rod, Sedlák (40. Protasenja) – Eiselt, Nouza, Fiedler – Gombár (40. Hrdlička), Rozsíval, Rumpel.
Branky a nahrávky: 72. Dvořák - 11. Vlk (Gajovský), 27. Gombár (Kolafa, Rumpel), 64. Eiselt, 65. Vlk (Jindra), 70. Chochola (Rumpel) Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 1400.

Komentář

Do brány mladoboleslavského týmu nastoupil Filip Šindelář. Už v první minutě první čtvrtiny putoval na trestnou lavici na dvě minuty obránce Josef Jindra za hákování. Hosté tak díky jeho zákroku přišli o cenný pokus. Až v páté minutě lze mluvit o větší akci Mladé Boleslavi. Za několik minut udělal brankař domácích Falta zásadní chybu a vyjel příliš z brankoviště, hosté ale situace nedovedli využít. V 11 minutě hokejisté města automobilů poprvé využili přesilovky a bodovali. Branku úspěšně vstřelil útočník Petr Vlk. Následovalo několik vyloučení, přičemž Mladá Boleslav nedokázala využít situace, kdy byli na trestné lavici dva domácí. Stav první čtvrtiny je 0:1.

Druhá čtvrtina začala pro Mladou Boleslav velmi slibně. V šesté minutě si hosté opět zahráli přesilovku a té také využili. Na stav 0:2 zvýšil Jiří Gombár za asistence Tomáše Kolafy. Vrchlabí se sice snažilo skóre ihned snížit, avšak neúspěšně. Další minuty opět patřily pokusům mladoboleslavských o zvýšení bodů. Ani Králova ruka neprorazila betony Vrchlabí. Minutu před koncem čtvrtiny mohli hosté opět využít přesilovky, ale stav už zůstal nezměněn. Druhá třetina skončila 0:2.

Do předposlední čtvrtiny vstoupili hokejisté Mladé Boleslavi s výměnou brankáře. Filipa Šindeláře vystřídal Martin Růžička. V šesté minutě došlo k větší šarvátce u brány domácích. Následně se vylučovalo na obou stranách. Z Votrubových svěřenců si na dvě minuty šli sednout Tomáš Nouza za hrubost a Jozef Wagenhoffer za napadení. Na straně domácích šel seděl ale pouze jeden hráč. Mladá Boleslav tak měla před sebou dvě minuty v oslabení a její brána by skutečně pod palbou vrchlabských hráčů. Mladá Boleslav naštěstí přežila bez újmy. Ve čtrnácté minutě mladoboleslavský tým opět mohl využít dvou minut, stav čtvrtiny ale zůstal stejný jako v předchozí části – 0:2.

Posledních dvacet minut zápasu Mladé Boleslavi proti Vrchlabí opět došlo ke změně v bance hostů – tentokrát se ujal obrany Tomáš Fikrt. Doslal tak poprvé šanci ukázat, co umí. Už ve třetí minutě se Mladá Boleslav odhodlala k většímu útoku. O minutu déle Jozef Jindra střelil na bránu, ale neúspěšně. Naopak třetí bod pro Mladou Boleslav získal Petr Vlk právě dorážkou Jindrovy střely. Na 0:4 zvýšil jen o několik sekund později Václav Eiselt. Desátá minuta byla opět úspěšná pro Boleslav – na 0:5 zvýšil Jakub Chochola. Ve dvanácté minutě se zdařil poprvé útok Vrchlabí, a to zásluhou Dvořáka - konečný stav utkání tak je 1:5.

Ohlasy trenérů

Jan Votruba, trenér BK Mladá Boleslav: "Výsledek mě moc nezajímá, ale hráči dostali hodně prostoru a nesvazovali jsme je taktikou. Měli totiž za úkol uvolněně se předvést a účel to podle mne splnilo. Diváci viděli hodně hráčů, protože postupně všichni vystřídali a rozhodně mě nikdo nezklamal. Někteří hráči sice ještě mají problémy s výstrojí, ale to se včas vyřeší."

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.