BK MLADA BOLESLAV
28. 3. 2010 | Štěpán Tomš

Mistr otočil zápas v Boleslavi, které se třináctá příčka velmi vzdálila

UDR, neděle 28. 3. 2010
Ml. Boleslav - K. Vary MBL - KVA
M l. B o l. – Domácí tým vedl proti Karlovým Varům ještě deset minut před koncem 1:0, jenže nakonec odešel z ledu poražený výsledkem 1:3. Mladá Boleslav se tak po klíčovém utkání propadla ještě hlouběji a tři zápasy před koncem play-out ztrácí na předposlední příčku šest bodů.
Ml. Boleslav: Schwarz – Jiruš, Duben, Žabka, Jindra, Lehikoinen, Kasík – Nouza, Sýkora, Boháč – Pabiška, Král, Handlovský – Fabuš, Macho, Bahenský – Gajovský, Vrbata, Sup
K. Vary: Mensator – Němec, Prošek, Parýzek, Čutta, Mucha, Nosek, Loginov – Hluchý, Skuhravý, Hřebejk – Dej, Melenovský, Skladaný – Kumstát, Pech, Košťál – Balázs, Čachotský, Zucker
Branky a nahrávky: 23. Sup (Gajovský, Duben) – 52. Loginov (Skladaný, Melenovský), 58. Hluchý (Pech), 60. Němec (Mensator). Rozhodčí: Hribik, Šindler – Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:3, navíc Kasík 10 minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2110.

Komentář

Do první velké šance se dostal ve 2. minutě Melenovský, jehož lehkou, avšak nepříjemnou střelu, Schwarz vyrazil konečkem betonu. V 7. minutě vychytal Schwarz jasný gól, když u vzdálenější tyče zlikvidoval Zuckerovu střelu do odkryté brány. V polovině první části našel Pabiška v dobré pozici Handlovského, který na Mensatora bekhendem nevyzrál. Na druhé straně si počíhal na Kumstáta v úniku 2 na 1 znovu Schwarz. Poté začali být aktivnější domácí a také si vytvořili šance.

Ve 13. minutě předvedli pohlednou kombinaci Macho s Fabušem a druhý jmenovaný zamířil jen do chráničů karlovarského brankáře. V 15. minutě sice Nouza ošálil Mensatora kličkou za bránu, ale když se chtěl po bleskové otočce vrátit stejným směrem i zpět, narazil na stále ještě klečícího gólmana, který ukryl puk pod sebou. Další vzruch vyvolala Králova přihrávka na Handlovského, jenž si puk stáhl a nechal znovu vyniknout Mensatora. A Fabuš v samostatném úniku stejně tak neuspěl. Za hosty, hrozící především v brejcích, si vzal poslední slovo Pech.

Skóre se poprvé měnilo až v úvodu druhé části, kdy poslal Sup domácí tým do vedení po přihrávce Gajovského zpoza brány. Aktivnější Boleslav byla u všech puků dříve a Západočeši měli starostí s bráněním dost. V jedné z boleslavských šancí mířil Handlovský z dobré pozice nad. Mistr se ale nenechal zahanbit a dvakrát zahrozil v útoku. V polovině zápasu se na modré čáře zmocnil puku Vrbata, udělal pár temp a vypustil střelu, kterou Mensator vyrazil se štěstím.

V téměř totožné pozici byl o pár minut později i Handlovský a střelou do podobných míst také nedal. Žabka pro změnu zakončoval těsně nad horní tyčku. Druhá přesilovka Energie v zápase po nedovoleném zákorku právě obránce Žabky zůstala nevyužitá, neboť domácí dobře bránili. Navíc se v dobrém rozpoložení jevil i domácí brankář Schwarz, a tak odešel s týmem do šatny ve vedení 1:0.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupila Energie dvěma střelami, jež skončily obě nad. Boleslavští na protějším konci kluziště vytvořili obrovský závar před brankovištěm a Nouza byl před odkrytou brankou v signalizované výhodě tísněn na hranici pravidel. Stav se tedy neměnil, ale domácí hráli přesilovou hru. V ní se paradoxně dostal do největší šance hostující Nosek, jehož rána Schwarzovy tyče minula.

Skuhravý měl na své holi ve 49. minutě vyrovnání, nicméně Schwarz jeho pokus se štěstím zlikvidoval. Vary sehrály nejnebezpečněji třetí přesilovku po faulu Macha, jenže boleslavský brankář dvakrát vleže odolal. Energetici vyrovnali až při hře v plném počtu. Skladaného střelu od modré čáry tečoval za Schwarzova záda Loginov. V 56. mintuě inkasoval dvě trestné minuty Fabuš a po patnáci vteřinách oslabení měli Středočeši obrovské štěstí, když se puk od tyče odrazil podél brankové čáry ven.

Druhým varováním bylo Kumstátovo břevno a třetí varování nepřišlo, neboť Karlovy Vary vstřelily druhou branku sekundu před návratem Fabuše na led, když Hluchý dokonale využil svého postavení před Schwarzem. Po oddechovém čase odvolali domácí brankáře. Navíc přišel ještě faul Energie a Boleslav hrála minutu a patnáct vteřin před koncem 6 na 4. Nebylo jí to nic platné, protože se přes celé kluziště trefil s lehkou tečí domácího hráče do opuštěné brány Němec.

Související články

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav