BK MLADA BOLESLAV
30. 8. 2007 | Jitka Čechová

Juniorům přípravný zápas se Spartou nevyšel

příp., čtvrtek 30. 8. 2007
Ml. Boleslav - Sparta MBL - SPA
M l a d á B o l e s l a v - Hráči Sparty nezačali nikterak aktivně. Jejich herní projev zpočátku působil velice zataženým dojmem, nicméně první zákrok si jejich brankář Novotný zapsal až ve třetí minutě první třetiny. Mladá Boleslav se sice pokoušela využít nerozkoukanosti svých soupeřů a vyvíjet nátlak, ale většinu šancí zmařila svou překombinovaností, které se jim ani po různých zásazích do sestavy nepodařilo zbavit.
Ml. Boleslav: Tůma – Maršík, Bílek, Jaroměřský, Soukup, Hanoušek, Penniger, Malý – Tondr, Jánček, Bříška – Milotinský, Protasenja, Hrdlička – Antončík, Krejčík, Chochola – Mišner, Klaban, Zoller
Sparta: Novotný – Vošmik, Kořínek, Hanzl, Švacha, Vrána, Sem, Čížek, Husák – Škaloud, Slaba, Pacovský – Borovský, Rybecký, Osladil – Morkes, Hájek, Kafka – Plichta, Forman, Kudláček
Branky a nahrávky: 33. Bříška (Klaban, Tondr) - 6. Rybecký (Borovský), 19. Pacovský (Hájek), 43. a 49. Osladil (Rybecký). Rozhodčí: Mašek - Boubín, Řitka. Vyloučení: 6:4, navíc Protasenja 5 minut + trest do konce utkání za nesportovní chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 65.

Komentář

První pohlednou akci mohli diváci na mladoboleslavské malé hale vidět na konci třetí minuty. Přestože hráči ve vínových dresech působili zpočátku hodně zataženým dojmem, byli to právě oni, díky komu se čela brankáře Tůmy a domácí obrany pořádně orosila. To když Forman bleskovým blafákem objel hned dva mladoboleslavské hráče a přihrál Kudláčkovi, který mířil do odkryté brány. Naneštěstí pro hosty mu ale kotouč sjel přes čepel hokejky a jeho rána tak šla vedle. O tom, že sparťanská hra ožívá, ale už nebylo pochyb. Důkazem toho byl naprosto ukázkový gól z hole Rybeckého, který vsítil v šesté minutě do pravého horního růžku po přihrávce Borovského. Domácí si svou situaci značně zkomplikovali, když se po polovině úvodní třetiny nechali hned dvakrát vyloučit a to ve velice krátkém sledu a za to samé provinění. Za vražení na hrazení odešli nedobrovolně odpočívat Bílek a Tondr, čímž svým protivníkům dopřáli víc než minutu hry pěti proti třem. K vidění bylo pár opravdu skvělých akcí a to jak ze strany sparťanského útoku, tak domácího brankáře a obrany. Přesilovka zůstala nevyužitá. Další oslabení ovšem už domácí neustáli. Tři minuty před koncem první třetiny odešel za držení hole pykat Chochola. Jeho nepřítomnosti na ledě využil Pacovský, který Tůmu doslova prostřelil z velmi ostrého úhlu.

Začátek druhé třetiny si domácí opravdu hloupě zkomplikovali. Zpátky na led se totiž dostavili s téměř tříminutovým zpožděním. „Odměnou“ jim za to bylo vyloučení. Tato přesilovka se však Spartě nepodařila proměnit a Středočeši tak získávají trochu více sebevědomí. Přesto branka, kterou dává ve 33. minutě Bříška po nahrávce Klabana, je více méně také šťastná. Puk se totiž odráží od Bříškovy hokejky rovnou za záda Novotného. O minutu později pak Boleslav hraje svou první přesilovku v tomto zápase. Podaří se jí sice usadit se v útočném pásmu, ale pohybuje se jen u mantinelů. Pár vteřin před zazněním sirény se do téměř jisté brankové situace dostává domácí Jánček. Puk však zasahuje jen horní tyčku.

Zřejmě poučení dorazili mladoboleslavští hokejisté tentokráte pro změnu o tři minuty dříve. Jak se ale později ukázalo, pozdní příchody jim přinášejí více štěstí. Hned na začátku závěrečné třetiny špatně střídají a sparťanský Osladil po nahrávce Rybeckého zvyšuje už na 3:1. Velkou šanci si pak připravuje domácí Hrdlička, když se doslova prokouše až k bránkáři Novotnému, který ale jeho střelu vykryje. Hra se začíná přiostřovat. Dochází také na fyzická a slovní napadání. Důkazem toho je vyloučení hráčů na obou stranách za hrubost. Ve hře čtyři na čtyři potom padá také poslední gól tohoto utkání. Opět hostující Osladil opět po přihrávce Rybeckého střílí z ostrého úhlu, z kterého ho už na první pohled žádné nebezpečí nehrozí. Šanci snížit náskok soupeře měl ještě několik minut před koncem domácí Protasenja. Ke vší smůle ale míjí zcela odkrytou bránu. O nervech napjatých k prasknutí pak vypovídá posledních pár vteřin zápasu. Za vražení na hrazení si sparťanský Forman vysluhuje menší trest. Domácí Protasenja ale za bouřlivou reakci na své napadení a následné vyvolání potyčky dostává pět minut plus trest do konce utkání.

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.