BK MLADA BOLESLAV
24. 2. 2011 | David Bohata

Junioři zvrátili nepříznivý stav a Plzeň porazili za dva body

53., čtvrtek 24. 2. 2011
Ml. Boleslav - Plzeň MBL - PLZ
M l. B o l. - Sezóna se krátí a v Mladé Boleslavi vědí, že pokud si jí chtějí prodloužit, nic jiného než vítězství pro ně nemá valnou cenu. Zarputilolst juniorské mužstvo předvedlo v zápase proti Plzni. Jeho sestava byla tentokrát užší o špílmachra Hyku a snad jako by to bylo znát. Nemastný neslaný výkon domácích vedl ke dvoubrankovému vedení hostů z Plzně. Boleslavští se ale na mrazivém stadionu přeci jen rozehřáli a ve třetí třetině náskok soupeře smazali - co víc, v prodloužení vyválčili tolik důležitý druhý bod.
Ml. Boleslav: Will – Chalupa, L. Vrba, Mozík, Soukup, Arazim, Kurka, Martínek – Rys, Belay, Lenc – Chaloupka, Koudela, Sajdl – Frolík, Matějček, Jiránek – Jankovský, Babický
Plzeň: Mazanec – Ruprecht, Sullmann, Sedláček, Faschingbauer, Pacanda, Bernad, Vizinger – Růžička, Slavík, Špaček, Váchal, Hošťálek, Baxa, Pašek, Šimandl, Hájek, Blumentrit, Mainer, Němec
Branky: 46. Rys (Belay), 58. Vrba (Lenc, Belay), 64. Soukup (Lenc) - 14. Pacanda (Ruprecht), 33. Hošťálek (Ruprecht) . Rozhodčí: Úlehla – Arazimová, Čížek. Vyloučení: 8:6, navíc Růžička 10 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 49.

Komentář

V arktických podmínkách menšího ze dvou boleslavských stadionů to hráčům chvilku trvalo, než se rozehřáli. Nevýraznou oťukávanou z úvodu přerušil jako první domácí útočník. Rys se natlačil do šance a zajistil Boleslavi první přesilovku. Netrrvalo dlouho a už se mohlo měnit skóre; Belay po krátké kličkované vtipně vybídl k zakončení Rysa, ten však minul. Will si nohy pořádně protáhl o pár minut později, když levým betonem překazil akci Bernada a zakončujícího Pacandy.

Proti další střele stejného hráče byl však Will bezmocný – ve čtrnácté minutě Plzeň, konkrétně Tomáš Pacanda, využila svou druhou přesilovou hru v utkání. Domácí se po zbytek třetiny pokoušeli o vyrovnání. Vzdor dvěma početním výhodám se však prakticky nedostali ani do šance.

Ve druhé periodě dostali hosté příležitost ke komfortnějšímu vedení; nedisciplinovaná Boleslav šla dvakrát v krátkém sledu do tří. Bernad ve výborné pozici trefil pouze tělo maskovaného protivníka. Uběhla polovina zápasu a s tímto milníkem se domácí junioři konečně dostali do šance, velké šance. Jenže Lenc, jindy bezchybný snajpr, tváří v tvář Mazancovi ani nadvakrát neuspěl.

Hrál se velíce vyrovnaný hokej bez nikterak dramatikého průběhu. Branku však opět vstřelili hostující hokejisté. Ondřej Hošťálek se gólově prosadil z levé strany a Boleslav musela přeřadit na jiný rychlostní stupeň. To ale místo gólové příležitosti vyústilo v další vyloučení. Bruslařskému klubu chyběla lehkost, Mazanec tedy málokdy musel řešit ošemetnou situaci před vlastním brankovištěm. Snad v poslední minutě druhé třetiny, kdy se do plzeňské brány tlačili hned tři Boleslavští – marně.

Jakousi herní křeč odstranila kontaktní branka Jiřího Rysa. Belay mu z chumlu v brankovišti Plzně posunul puk na zadní tyč, Rys pak měl značně usnadněnou práci. A začalo se bruslit. Vcelku svižný hokej přinášel spoustu zajímavých akcí před oběma brankáři, leč obrany týmů nepřipouštěly závažnější šance.

Až v pětapatesáté minutě zazněl halou charakteristicky krystalický zvuk nastřelené tyče, o což se postaral krátkým švihem zápěstí v modrém hrající Bernad. No a pak to přišlo. Mladá Boleslav se rychlým průnikem dostala do útočného pásma, v rohu kluziště založila nenápadnou akci, na jejímž konci stál z levého kruhu střílející Lukáš Vrba. Kdo chtěl vidět vítěznou branku, musel podstoupit zdravotní riziko podchlazení a setrvat na svém místě v ochozu.

Na ten záhy v prodloužení zamířil za nevybíravý slovník trenér Kampf. Nelíbilo se mu potrestání jednoho ze svých svěřenců. Jak se zanedlouho ukázalo, byl to klíčový okamžik zápasu. Domácí se dostali do tlaku a po dlouhém obléhání soupeřovy klece rozhodl Matěj Soukup. Boleslav předvedla stupňovaný výkon korunovaný výborným obratem a dvoubodovým ziskem. Plzeň nebyla o nic horší, proto si jeden bod rozhodně zasloužila.

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.