BK MLADA BOLESLAV
6. 8. 2007 | Jitka Čechová

Junioři zvládli další přípravný zápas i bez časomíry

příp., pondělí 6. 8. 2007
Ml. Boleslav - Hr. Králové MBL - HKR
M l a d á B o l e s l a v - Tým mladoboleslavských juniorů byl již po návratu šestice hráčů ze soustředění s "A" týmem v Kravařích kompletní. Příležitost předvést své umění ale i tak dostali hráči nejen z předních formací. Trenér Bukač svým svěřencům zápasové tři třetiny rozdělil na dvě poloviny, aby se do hry dostali takřka všichni.
Ml. Boleslav: Fikrt (30. Hrubý) - Maršík, Jaroměřský, Malý, Bílek, Soukup, Penniger, Houser - Chochola, Loskot, Protasenja - Antončík, Tondr, Bříška - Krejčík, Velechovský, Milotinský - Martínek, Chamrád, Zoller
Hr. Králové: Brož (32. Lochman) - Černák, Klement, Kotrč, Seidl, Spudil, Svoboda - Novák, Voříšek, Rojvický - Šimoníček, Pospíšil, Bendík - Březina, Budaj, Dolana - Fiedler, Kubišta, Stehno - Javůrek, Jakovski
Branky a nahrávky: 10. Protasenja (Chochola), 21. Chochola (Loskot), 37. Bříška (Tondr), 39. Malý (Milotinský), 58. Milotinský (Protivný), 59. Milotinský (Protivný, Hodaň) - 20. Březina (Budaj), 47. Dolana (Šimoníček) 59. Březina (Pospíšil, Ropnický), 59. Šimoníček (Dolana). Rozhodčí: Veselý - Mašek, Boubín. Vyloučení: 3:4, navíc Maršík - 5 minut + trest do konce utkání a Spudil - 5 minut + trest do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50.

Komentář

Do hry naskočily oba týmy s elánem a poměrně vyrovnanými silami. Už od druhé minuty úvodní třetiny se ale do útoku jednoznačně dostávali domácí a svého soupeře pouštěli do akcí jen minimálně. Tlak Mladoboleslavských ale dlouho své ovoce nepřinášel, teprve v 10. minutě se k vyraženému puku dostal Protasenja a umístil jej do Brožovy branky. Hradečtí však nemínili zůstat pozadu a jejich hra se na domácí začala pomalu dotahovat. Ve 13. minutě pak na trestnou lavici usedl první hříšník, mladoboleslavský Jaroměřský, který dostal dvě minuty za vražení na hrazení, čímž jen dopomohl už tak narůstajícímu tempu hostů. Z několika téměř jistých brankových situací Fiedlera či Stehna ale díky domácímu brankáři a obraně nebylo nic. V 16. minutě pak za ten samý prohřešek dostal dvě minuty také královehradecký Seidl, ale ani Středočechům se přesilové hry nepodařilo využít. Naopak se na jejím konci strhla bitka v brankovišti hostujícího Brože, za níž dostali domácí Maršík a hostující Spudil 5 minut + trest do konce utkání za nesportovní chování. Převahu na konci 1. třetiny ale měli jednoznačně hosté, kterou také ve 20. minutě zúročili. Březina za asistence Budaje po chybě v domácí obraně takřka bez problémů prostřelil Fikrta.

Začátek druhé třetiny už ovšem znovu patřil domácímu týmu. Hned v první minutě se o zvýšení na 2:1 po přihrávce Loskota postaral Chochola. Také tentokráte po vstřelené brance začínají hosté přitvrzovat a důkazem toho je vyloučení Kubišty. Když je pak o necelou minutu později vyloučen také Seidl, vrhají se Boleslavští do hry pěti proti třem a nikdo z publika nepochybuje o další brankové nadílce. Ta je ovšem zmařena již za pouhých pět vteřin, kdy na trestnou lavici usedá také domácí Bříška. I tak ale domácítým drží otěže ve svých rukou. Brankáře Brože prověřuje tvrdou střelou od modré Protasenja. Snažení obou týmů ale zůstává během přesilových her bezbrankové. Přesně v polovině zápasu pak Boleslavští střídají brankáře a na své místo tak nastupuje Hrubý. Hned po jeho prvním zásahu ale vypovídá službu časomíra, která odmítá poslušnost až do konce zápasu. Jakoby to ale snad domácím přineslo štěstí. Krátce na to totiž Bříška za asistence Tondra střílí v pořadí třetí gól. A netrvá dlouho a hradecký také již vyměněný brankář Lochman vyndává ze své branky další puk, který tam tentokráte umístil takřka z lehu Malý po nahrávce Milotinského.

Přestože se zdá, že také poslední třetina bude patřit domácímu týmu, v 7. minutě po perfektní přihrávce Šimoníčka střílí hostující Dolana druhý gól Hradeckých. Povzbuzeni tímto navýšením zvyšují hosté tlak, čímž si vyslouží faul Klabana. Přesilovou hru ale nedokáží využít. Konec třetí třetiny je pak doslova vyplněn góly a skvělými akcemi. V 18. minutě střílí Milotinský po přihrávce Protivného přímo do rohu Lochmanovy branky. Ani ne o třicet sekund později si další zásah připisuje opět Milotinský, opět po přihrávce Protivného a tentokráte také Hodaně. Branková smršť pokračuje, ovšem už pouze ze strany hostů. V 19. minutě prostřeluje Hrubého za asistencí Pospíšila a Ropického Březina. 28 sekund před koncem zápasu je ještě vyloučen Klement, ale tento fakt rozhodně nezabrání vstřelit Šimoníčkovi za asistence Dolany ve vlastním oslabení poslední zápasovou branku.

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.