30. 11. 2007 | Jitka Čechová

Junioři zvítězili nad Havířovem 3:1

1., pátek 30. 11. 2007
Ml. Boleslav - Havířov MBL - HAV
M l. B o l. – Překvapivě dlouho svítily v duelu s havířovskými Pantery na časomíře dvě nuly. Přesněji řečeno 40 minut. Teprve poté padla první branka utkání z hole domácího Jakuba Chocholy. Středočechům stačily prakticky jen tři minuty k tomu, aby vývoj zápasu strhli na svou stranu. Přestože závěrečná dvacetiminutovka byla pro Havířovské za jejich výkon možná až příliš krutá, domácí si nakonec připsali všechna plus a zvítězili.
Ml. Boleslav: Fikrt – Bílek F., Bílek O., Maršík, Jaroměřský, Malý, Soukup – Krejčík, Chochola, Hrdlička, Janček, Mišner, Protasenja, Milotinský, Bříška, Pánek, Loskot, Chamrád, Tondr, Belay
Havířov: Šimko – Kudláček, Zientek, Vydra, Krutil, Kopel, Jindřich, Hruška, Jurčík – Blucha, Maruna, Říčka, Wrobel, Lukaštík, Haas, Matysz, Uherek, Klimša, Gebauer
Branky a nahrávky: 41. Chochola (Bílek O., Jaroměřský), 44. Soukup (Janček), 56. Chochola (Tondr) – 50. Wrobel (Matysz). Rozhodčí: . Vyloučení: 8:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90.

Komentář

První třetina přinesla vyrovnaný „oťukávací“ hokej. Vzájemné poznávání a testování se ovšem nepřineslo žádnou branku, byť k tomu rozhodně několik vážně vypadajících příležitostí bylo. V 10. minutě se například předvedl Soukup, když nahodil kotouč na brankáře a snažil se jej ještě dorážet. Puk ale gólman Šimko pohlídal a o Soukupa samotného se zase postarala hostující obrana. Slibně vypadala také sólová kličkovaná Krejčíka, v útočné třetině ho ale nikdo ze spoluhráčů nepodpořil.

Své šance si vytvořili také Havířovští. Zientek nahrával na před bránou čekajícího Haase, nepočítal ovšem s vložením brusle jednoho ze Středočechů do dráhy střely. O mnoho úspěšnější nebyl Haas, tentokrát ale s kolegou Jindřichem, ani později. Mladoboleslavským v tomto případě pomohlo spíše štěstí, puk se totiž v davu tlačících se hráčů jaksi ztratil a později vykutálel daleko od brankoviště domácích.

Do druhé třetiny vpadl domácí tým jako neřízená střela a havířovští Panteři se tak ocitli doslova pod palbou. Do zatím vůbec největší šance se prokousali Tondr s Chocholou, z nichž prvně jmenovaný si perfektním způsobem sice položil Šimka, touš ale do prázdné klece nepřehodil a sklepnutí puku nevyšla ani Chocholovi. Skóre nezměnil ani Protasenja, který mohl jen bezmocně sledovat, jak ta malá černá věc, za kterou se neustále honí, projíždí kolem. Hůl měl totiž kdesi ve změti těl zahákovanou.

Jak si domácí užili vstup do prostřední dvacetiminutovky, tak se na výslunní dostali na nějaký čas také Moravané. Sotva se zápas přehoupl do své druhé poloviny, snesla se kanonáda na hlavy Mladoboleslavských. Fikrt v jejich brance se měl co ohánět, když na něj v krátkém sledu vyslal dělovou ránu Krutil od modré čáry a hned na to zaperlil Lukaštík, který se pokoušel o dostrčení puku za čáru, když se mu to ale nedařilo, otočil se a pálil takřka naslepo. Domácímu gólmanovi pomohl um i štěstí.

Co chybělo prvním dvěma třetinám, dohnaly oba týmy v té závěrečné. Že to u někoho bylo s větším a u někoho s menším úspěchem, o tom není třeba diskutovat. V přesilovce 4 na 3 se hned v úvodní minutě třetí třetiny prosadil Jakub Chochola a vytoužená první branka zápasu byla na světě! Mladoboleslavské to nastartovalo, šanci měl také Bříška, jehož rána šla ale příliš vysoko. Netrvalo to ovšem ani tři minuty a domácí se radovali znovu. Tentokrát si přesnou ránu až od modré připsal do statistik Matěj Soukup.

Havířovským nutno přiznat obrovskou snahu, naděje na výhru se rozhodně nevzdali. Další promarněnou šanci si na své konto připsal Haas, kdy si Fikrta položil a puk jen tak nadhodil. Každý v hale už nepochybně kotouč viděl v síti, boleslavský gólman ale skvěle zapracoval lapačkou a chytl takřka nechytatelné. V krátkém sledu pak pálil Krutil a po střele Říčky dokonce zvonila tyčka. Dravost se hostům vyplatila, a tak snad lze přiznat, že po zásluze snížil na 1:2 Tomáš Wrobel. Naděje na vyrovnání jim šest minut na to vzala nám již dobře známá dvojka. Tondr přihrál zpoza brány na Jakuba Chocholu a ten přímo ukázkově zavěsil a upravil tak skóre na konečných 3:1.