BK MLADA BOLESLAV
28. 9. 2011 | Petr Schultz, Jitka Čechová, Petr Schultz

Junioři zůstávají v tabulce poslední, prohráli v Liberci

7., středa 28. 9. 2011
Liberec - Ml. Boleslav LIB - MBL
L i b e r e c - Po většinu utkání s Libercem byli lepší, bojovnější, navíc si dokázali vypracovat dvougólové vedení. Na vítězství to ale nakonec nestačilo. Co víc - nestačilo to ani na bodový zisk. Boleslavští junioři v městě pod Ještědem nezvládli třetí třetinu, podle trenéra Potěšila selhala především disciplína některých hráčů a sebeobětování pro tým. "To už je asi pátý zápas, kdy jsme byli lepší, ale neproměnili jsme šance," prohlásil.
Liberec: Alexa – Bednár, Pícha, Niko, Procházka, Kedršt, Hloušek, Čechura, Psota, Dám, Dlouhý, Maďar, Morong, Vlach, Bittner, Pravda, Šimek, Urban P., Frk, Mulač, Miškovský.
Ml. Boleslav: Příhoda – Knap, Pánek, Babický, Kulhánek, Jiránek, Brandejský, Vrba L., Pešut, Jankovský, Čeček, Lenc, Teubner, Rys, Kulich, Vrba F., Daráš, Koudela, Král.
Branky a nahrávky: 43. Miškovský (Urban P.), 48. Bittner (Pravda), 51. Mulač (Maďar) - 34. Daráš (Vrba F.), 38. Rys. Rozhodčí: Nečas - Bejček, Charvát. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 138. Střely na branku: 29:34. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Komentář

V sedmém kole zavítala pod Ještěd Mladá Boleslav a od první minuty udávala tempo hry právě ona. Brankář Alexa musel v prvních dvaceti minutách řešit nejednu ošemetnou situaci, jeho sok s maskou na druhé straně naopak byl rád, že se hraje v moderní Tipsport areně. Jinak by totiž asi umrznul.

Postupně na domácím gólmanovi ztroskotali Teubner, Jiránek a Filip Vrba . V patnácté minutě pak byl už Alexa překonán, ale Lenc po pěkném nahrávce Ryse netrefil z metru úplně prázdnou branku a kroutíc hlavou odjel na střídačku.

Druhá třetina se na chlup podobala té první, ale Alexovo kouzlo drželo Tygry ve hře. Při střele Jiránka musel ovšem ukázat všechen svůj um, aby betonem poslal puk mimo tři tyče. V třiadvacáté minutě pak Alexa propustil za sebe dělovku Daráše, tentokrát ho ale zastoupila tyč. O pár vteřin později pak zlikvidoval nájezd Krále, který se ho snažil obhodit kličkou do bekhendu. Liberec mohla dostat následně do hry přesilovka 5 na 3, ale tu domácí spíše zahodili, než odehráli důstojně.

Poprvé se tak měnilo skoré zápasu až v čase 33:08 a do vedení šla zaslouženě Mladá Boleslav. Filip Vrba vyslal do úniku Viliama Daráše a ten blafákem na lapačku poslal hosty do vedení – 0:1. Liberec se nepoučil a dvě minuty před koncem třetiny to bylo 0:2. Jiří Rys se trefil z buly přesně – 0:2.

V kabině Bílých Tygrů pak asi bylo pořádné zemětřesení, protože od čtyřicáté minuty působili jako vyměnění. V čase 42:18 vyškolil Daniel Miškovský nejen obranu, ale i brankáře Příhodu a zápas začal mít úplně jiný náboj – 1:2. Poté přišla minuta Nika. Nejdříve si mladoboleslavský Příhoda málem srazil jeho střelu do branky a vzápětí na druhé straně zlikvidoval severočeský bek čistě unikajícího Ryse. Srovnáno ale bylo zhruba v osmačtyřicáté minutě. Pravda našel zpoza branky Ladislava Bittnera a pryž se třepotala v síti – 2:2.

Hosté totálně odpadli a byla na nich vidět nervozita. Dílo pak dokonal Jakub Mulač, kterému stačilo do pasu Maďara jen nastavit hůl – 3:2. Srovnat mohl Daráš, ale Alexa si jeho střelou mezi betony vychutnal. Bílí Tygři si už zbytek duelu pohlídali a díky povedené třetině obrali Mladou Boleslav o jisté vítězství.

Ohlasy trenérů

Petr Haken (Bílí Tygři Liberec): „Dnes vyhrál šťastnější. Ve třetí třetině jsme byli lepší. Hráči mě překvapili, že v sobě ještě našli sílu. To, co nám chybělo první dvě třetiny, dokázali předvést ve třetí. Mrzí mě projev za první dvě třetiny, protože jsme byli chvílemi až trapní a soupeř dominoval. Musím pochválit brankáře, který pochytal asi šest jasných gólových šancí. Pozitivum je, že jsme zápas otočili.“

Tomáš Potěšil (BK Mladá Boleslav): „Utkání se mi těžko hodnotí. Jsem obrovsky zklamaný, protože dvě třetiny bylo na ledě jedno mužstvo a to Mladá Boleslav. Dostali jsme se do vedení 2:0, ale klidně jsme taky mohli vést 6:0. Bohužel jsme nezvládli poslední třetinu. Zklamala nás disciplína některých hráčů a sebeobětování pro tým. To už je asi pátý zápas, že jsme lepší a následně neproměňujeme šance.“

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.