BK MLADA BOLESLAV
15. 11. 2008 | Lukáš Rousek, Lukáš Rousek, Štěpán Tomš

Junioři vezou tři body z Třebíče

20., sobota 15. 11. 2008
Třebíč - Ml. Boleslav TRE - MBL
T ř e b í č - Junioři boleslavského BK dokázali vyhrát obtížné utkání na třebíčském kluzišti. Po chladném začátku se svěřenci trenéra Bukače mladšího ale dvakrát trefili. Nejprve dorážel Kotrba, po něm zvyšoval minutu před první sirénou Loskot. Za domácí snížil Kadela a oba týmy přidaly. Třetí branku Středočechů vstřelil Lacika a Boleslav si již příznivý výsledek pohlídala.
Třebíč: Wolf - Mečiar, Dvořák, Rajský, Jaroš, Mlejnek, Kotrba P., Kadela R., Vondráček, Křenek, Vítek, Krutiš, Němec, Kadela E., Dočekal, Vyhnálek, Kesner, Sochor, Jordan.
Ml. Boleslav: Pucholt - Lacika, Čížek, Hanousek, Šimon, Mikuláštík, Vrba, Soukup, Krejčík, Kotrba A., Janček, Belay, Vernek, Loskot, Milotinský, Vild, Jiránek, Rys.
Branky a nahrávky: 24. Kadela E. (Kotrba P., Jaroš) - 14. Kotrba A. (Soukup), 19. Loskot (Krejčík, Janček), 32. Lacika (Belay). Rozhodčí: Ondřej - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 9:12, navíc Kotrba A. (MBL) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 40. Střely na branku: 28:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Komentář

Do utkání vstoupili lépe hráči Boleslavi. Hodně bruslili, ale nedokázali se dostat do zakončení. Ve druhé minutě jeli Vondráček s Křenkem na jednoho obránce hostí, ale druhý jmenovaný přemisťujícího se Pucholta nepřekonal. Třebíč tento okamžik nabudil. Roman Kadela střelou od mantinelu řádně vystrašil hostujícího brankáře. První početní výhodu v utkání měli Boleslavští, ale naložili s ní velmi mizerně. Až v osmé minutě prověřil Wolfa Jiránek. V 10. minutě dostal perfektní přihrávku do jízdy Vítek, volil střelu mezi betony, kterou Pucholta nepřekonal. Hostující trenér na tento vývoj reagoval oddechovým časem. Do další šance se mezi dvěma hráči prosmýkl Sochor, Pucholt zasáhl lapačkou.
Ve 12. minutě si první vážnější šanci vypracovala Boleslav. Rysovu jedovku Wolf vyrazil, s dorážkou Jiránka mezi betony měl plno práce. Boleslavští vstřelili první branku utkání. Domácí hráči v přesilovce otáleli s rozehrávkou, ránu Soukupa ještě Wolf chytil, ale na dorážku Adama Kotrby byl krátký – 0:1.
Třebíčským se naskytla krátká přesilovka pěti proti třem, ale bez brankového efektu. Krátce před odchodem do kabin využili přesilovku hosté. Krejčík objel branku, u vzdálenější tyčky našel volného Marka Loskota, jenž našel skulinu v postoji Wolfa – 0:2.


Druhou část začali domácí mírným náporem. Boleslavští si pomáhali nedovoleně. Se střelou Sochora si Pucholt poradil. Pak našel Kotrba volného Eduarda Kadelu, jehož rána zapadla do levého horního rohu – 1:2.
Po snížení domácích přidala obě mužstva na rychlosti a důrazu a oba brankáři čelili častější střelbě. Ve 28. minutě se dostal Belay přes dva protihráče až do zakončení. Wolf si s jeho střelou nadvakrát poradil. Za pár chvil pálil Krejčík přes bránícího hráče, Wolf tentokrát zasáhl velice jistě. Ve 31. minutě při hře čtyřech proti čtyřem krásně uvolnil Krutiš Vondráčka, jenže druhý jmenovaný rozezvučel pouze horní tyč boleslavské svatyně. O minuty později na druhé straně doklouzal puk od zadního hrazení na modrou čáru k Máriu Lacikovi. Ten nevěděl, co s puk, a proto vystřelil. Wolf uviděl kotouč až za svými zády – 1:3.
Ve 35. minutě byli naráz vyloučeni dva hráči Horácké Slavie. Třebíčské trio se srdnatě bránilo a nedopustilo čtvrtý přesný zásah hostí.


Poslední perioda přinesla opatrný hokej hlavně ze strany Boleslavských, kteří bránili střední pásmo a vyráželi do nebezpečných protiútoků. Až ve 45. minutě vypálil Němec přes padajícího beka. Pucholt byl dobře postaven, takže neměl s Němcovou střelou problémy. O dvě minuty později dobře vystřelil E. Kadela, Pucholt letící projektil vykopl.
Jednu z mála šancí hostů v poslední třetině likvidoval Wolf při jejich přesilovce. Poradil si s dělovkou Šimona i s následnou dorážkou Laciky. V 52. minutě se domácím naskytla dobrá příležitost snížit. Kesner dostal důvěru trenérů k zahrávání trestného střílení. Mířil dobře pod Pucholtovu lapačku, ale kotouč skončil na tyči. Na konci zápasu si Třebíč zahrála v početní výhodě, ale vstřelil branku jí už nebylo souzeno.


Mladá Boleslav si tak odváží všechny body za vítězství 3:1.

Ohlasy trenérů

Luděk Bukač – BK Mladá Boleslav: Třebíč je těžký soupeř. Včera vyhrála nad Pardubicemi. Bojovali jako lvi, není jednoduché se proti nim prosadit. Myslím si, že jsme je ve druhé třetině mohli dostat do zápasu nedisciplinovaností, protože jsme měli spoustu vyloučených.


Karel Šefčík – SK Horácká Slavia Třebíč: Zápas to byl vyrovnaný. Soupeř prvních deset minut v první třetině vůbec nevěděl, co s námi má dělat. Bohužel jsme si dali dva góly úplně sami. To nás poznamenalo. Ve druhé třetině jsme se trochu zvedli a opět gól po naší chybě nás dostal do kolen. Třetí třetinu už kluci hráli na krev, měli toho plné zuby, ale štěstí se od nás odvrátilo při trestném střílení, dali jsme dvě tyčky a břevno. Hráči zopakovali ve dvou třetinách výkon proti Pardubicím. Myslím si, že pokud budeme pokračovat v tomto trendu, tak se výsledky dostaví.

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.